S pomalým příchodem jara a nástupem teplejšího počasí je čas na probuzení zahrad ze zimního spánku. Dneska jsem využil svou akumulátorovou sekačku Husqvarna LC 347iVX pro první letošní sekání trávníku, čímž jsem oficiálně zahájil sezónu a připravil zahradu na další postupy co mě čekají, včetně vertikutace, jarní hnojení a zasetí nové trávy.

Akumulátorová sekačka Husqvarna LC 347iVX, kterou používám již druhou sezónu, opět nezklamala. Její ekologické přednosti a tichý chod jsou pro mě klíčové, a po roce používání mohu potvrdit, že předčila má očekávání v uživatelském i technologickém komfortu a efektivitě s jakou skvěle seká.

Letos jsem se rozhodl jít do péče o trávník plnými silami, s cílem dosáhnout ještě bujnějšího a zdravějšího trávníku než minulé roky.

Proč jsem se rozhodl napsat recenzi?

Rozhodl jsem se napsat recenzi na Husqvarna LC 347iVX, protože jsem chtěl sdílet svou pozitivní zkušenost s tímto modelem a jak se říká, když je někdo se něčím spokojen, měl by o tom dát vědět 🙂 Nyní se na to pojďme podívat detailněji.

Osobní zkušenost a použití

Moje osobní zkušenost s Husqvarnou LC 347iVX byla zatím vynikající ve všech ohledech. Přechod z benzínové sekačky na tento model byl hladký, a co mě nejvíce překvapilo, byla naprostá tichost při sečení. Konečně nejsem omezován časem, kdy můžu sekat trávník, abych u toho nerušíl sousedy.

Díky možnosti nastavení výšky (maximum 7.5 cm) sečení a 6 přednastaveným polohám, jsem mohl snadno kdykoli upravit vzhled trávníku přesně podle svých představ. Navíc funkce mulčování udržuje trávník zdravý tím, že trávu rozseká a rovnoměrně ji rozprostře zpět na trávník jako přírodní hnojivo.

Koukni...  Zahradní nábytek - Nejnovější trendy 2024

Výhody a nevýhody

Výhody:

  • Ekologický a tichý provoz
  • Výkonná akumulátorová baterie 36V Lion, 9,4 Ah, BLi300
  • Snadné nastavení výšky sečení 6 poloh – 20 – 75 mm
  • Funkce mulčování
  • Skvělá extra rychlá nabíječka QC 500 – dobije baterii na max do 20 minut (takže jedno rychlé kafčo)
  • Nízká hmotnost – 26 kg
  • Měkká rukojeť s ovládacím displejem

Nevýhody:

  • Vyšší pořizovací cena v porovnání s některými benzínovými modely
  • Dokupoval jsem speciální extra rychlou nabíječku a nejvýkonnější baterii
  • Potřeba pravidelného nabíjení pro velké zahrady (moje zkušenost na jedno posekání zahrady o velikosti 800 m2, v pohodě vystačí baterie co mám)

Srovnání s konkurencí

Akumulátorová sekačka Husqvarna LC 347iVX vyniká ve srovnání s konkurenčními akumulátorovými sekačkami díky své robustní konstrukci a výkonné baterii. Zatímco některé modely mohou mít problémy s výdrží baterie nebo kvalitou sečení, LC 347iVX poskytuje konzistentní výsledky a spolehlivost. Její schopnost mulčování a tichý provoz ji staví nad většinu konkurentů.

Cena a dostupnost

Husqvarna LC 347iVX je k dispozici ve většině specializovaných obchodů s zahradní technikou nebo online. Cena se může lišit, ale většinou odráží vysokou kvalitu a výkon, který sekačka nabízí (kolem 20 tis Kč). Je důležité zvážit dlouhodobé úspory díky absenci nákladů na benzín, menší údržbě a neustálému ježdění pro benzín k pumpě.

Moje osobní doporučení

Pokud hledáte tichou, efektivní a ekologickou sekačku pro svou středně velkou zahradu, Husqvarna LC 347iVX je skutečně skvělou volbou. S její výkonnou baterií, možnostmi sečení a tichým provozem zlepšíte péči o svůj trávník, zatímco budete šetrní k životnímu prostředí.

Její pořizovací cena je vyšší, ale investice se vyplatí díky úsporám na provozních nákladech a dlouhé životnosti.

Husqvarna LC 347iVX tedy jednoduše představuje skvělou volbu pro každého, kdo chce kombinovat výkon, efektivitu a ekologický přístup v péči o zahradu. Prosím, sdílejte své zkušenosti s touto nebo obdobnou sekačkou v komentářích, ať už jsou pozitivní nebo negativní. Za mě tedy 2 rokem pouze samé pozitiva…

Tak ať se to hezky zelená a rovnoměrně nám to všem hezky roste … 🙂

První letošní sekání trávy