Rum Dictador 1977 Generations en Lalique 2 je exkluzivní kolumbijský nápoj s bohatou historií sahající až do 19. století. Jeho výroba je pečlivě střežena rodinou Parra, která už tři generace přetváří své rodinné tradice na mistrovské umění. Pro mě, jako milovníka kvalitních destilátů, je tento rum skutečným pokladem, který bych rád jednou ochutnal.

Historie rumu Dictador

Příběh Dictadoru začíná koncem 18. století, kdy byl daňový úředník Severo Arango y Ferro vyslán do přístavního města Cartagena de Indias v dnešní Kolumbii. Jeho úkolem bylo zlepšit výběr daní pro španělskou korunu.

Díky své nekompromisní povaze si vysloužil přezdívku Dictador. Avšak osud měl pro něj připravené překvapení, když objevil rum, který ho natolik uchvátil, že se stal klíčovým obchodníkem s exotickými destiláty z cukrové třtiny.

V roce 1913, téměř 180 let po prvním zmínce o Dictadorovi, založil jeden z jeho potomků společnost Destileria Colombiana. Rodina Parra od té doby pokračuje v tradici a vyrábí rum, který je uznáván po celém světě. V roce 2009, díky mezinárodním investorům, zažil Dictador znovuzrození a stal se jedním z nejoblíbenějších kolumbijských rumů na světě.

Luxusní karafa Dictador 1977 Generations en Lalique 2 v elegantním vitrínovém balení.
Dictador 1977 Generations en Lalique 2

Dictador 1977 Generations en Lalique 2

Dictador 1977 Generations en Lalique 2 je jedinečným projektem, který oslavuje spolupráci otce a syna z rodiny Parra. Tento limitovaný rum je vyroben v počtu pouze 300 kusů a každá láhev je očíslována. Co mě na něm fascinuje, je jeho neuvěřitelná chuťová paleta a dokonalost v každém doušku.

Rum zrál 46 let v sudech po bourbonu z amerického dubu. Jeho vůně je bohatá a komplexní – perníkové aroma, lesní tóny, vyzrálý dub, stroopwafel a kávová zrna v mléčné čokoládě.

Koukni...  Nejextrémnější horské dráhy světa: TOP 10

Chuť je ještě bohatší a nabízí špetku zázvoru, tóny schnoucího dubu, slaný karamel, starou kůži, fíky s medem a pražené lískové oříšky. Závěr je dlouhý a komplexní, s tóny zázvoru, datlí, kakaového prášku a doutního tabáku.

Karafa, ve které je rum prezentován, je inspirována magickou a tajemnou krásou Karibského moře. Lalique, renomovaný výrobce křišťálových uměleckých děl, navrhl tuto nádhernou karafu, která zachycuje vzory vody a dodává uměleckému dílu okouzlující hloubku a rozměr.

Cena rumu Dictaror a závěr

Cena tohoto rumu, Dictador 1977 Generations en Lalique 2, je 624 640 Kč, což z něj činí skutečný luxusní poklad. Pro mě je Dictador nejen rumem, ale i symbolem historie, mistrovství a vášně.

Je to nápoj, který bych jednou opravdu rád ochutnal a užil si každý jeho doušek jako oslavu lidské dovednosti a oddanosti k řemeslu. Dictador 1977 Generations en Lalique 2 je více než jen rum – je to cesta do minulosti, plná bohatství a krásy Kolumbie.


Vaše komentáře

Zatím nejsou žádné komentáře… Buďte první, kdo ho napíše.


Přispějte svým komentářem či zkušeností s rumem Dictador či jinými Rumy