Milí milovníci dobrého jídla, dnes se s vámi podělím o návod na netradiční a chutný snack, kterým je pečený toustový chléb s domácí vepřovou paštikou. Tento recept je ideální pro ty, kdo chtějí překvapit své hosty nebo si jen tak zpříjemnit večer netradičním kouskem.

Ingredience

  • Toustový chléb (podle potřeby)
  • Jedlý olej
  • Domácí vepřová paštika (nebo jiná dle vašeho výběru)

Příprava toustového chleba

  1. Příprava chleba: Začněte s plátkem toustového chleba, ze kterého odkrojíte okraje, abyste získali čistě bílou střídku. Tuto střídku poté na rovné ploše rozválíte do tenka.
  2. Tvarování pásků: Rozválenou střídku následně rozkrájejte na pásky široké přibližně 2 cm. Dbejte na to, aby byly pásky stejně dlouhé – okraje případně upravte.
  3. Příprava na pečení: Vezměte ruličku z alobalu a dobře ji natřete jedlým olejem. Pásky toustového chleba pak pokládejte na ruličku s tím, že mezi nimi necháte malé mezery. Konce pásků by neměly přesahovat poloměr ruličky, aby se daly po upečení snadno sundat.
  4. Pečení: Předehřejte troubu na 180 stupňů Celsia. Toustové pásky na ruličce pečte v troubě na mřížce po dobu 5 minut. Poté odstraňte horní vrstvu alobalu a nechte pásky chleba dozlatova dopéct.

Domácí vepřová paštika

Co se týče paštiky, můžete použít vaši oblíbenou domácí recepturu. Ať už je to vepřová, kuřecí, nebo králičí paštika, klíčem je kvalitní příprava a chutné koření. Paštiku připravte podle svého osvědčeného receptu, ideálně den předem, aby se chutě krásně spojily.

Dokončení a servírování

Po upečení toustového chleba sundejte pásky z ruličky a nechte je chvíli vychladnout, aby získaly křupavost. Těsně před podáváním paštiku nanesete na pásky toustového chleba. Dbejte na to, aby paštika nebyla příliš vlhká, aby chléb zůstal křupavý.

Tento recept je skvělým způsobem, jak připravit rychlou, ale originální a chutnou pochoutku pro vaše nečekané hosty nebo jako netradiční snack k večernímu filmu. Experimentujte s různými druhy paštik a obměňujte recept podle svého gusta.

Koukni...  Gril & Chill: Zdravý zeleninový oběd

Doufám, že vás tento recept inspiroval a přinese do vašeho kulinářského repertoáru něco nového a vzrušujícího. Přejí radost a uspokojení při vaření a pečení pro vaše blízké. Nezapomeňte, že nejlepší ingredience je láska a trochu kreativity! Dobrou chuť! 🙂

Rubriky:

Jídlo, Recepty,

Poslední aktualizace: 26/02/2024