Hobo: Tough Life je simulátor hry na bezdomovce, který byl vyvinut českým studiem Perun Creative. Hra se odehrává v Praslavi, městě inspirovaném zejména Prahou, a nabízí hráčům možnost prožít život bezdomovce.

Hráči se musí potýkat s různými výzvami, jako je hledání jídla, pití a úkrytu, a musí se také vyhýbat nebezpečím, jako jsou zloději a policie. Hra nabízí také možnost budovat si vlastní brlohy a sbírat různé předměty.

Hobo: Tough Life byla vydána na PlayStation 4, PC, Xbox One, PS4 Pro, Switch, Xbox One X, PlayStation 5 a Xbox Series. Recenze na tuto hru jsou velmi pozitivní, a to díky svému unikátnímu konceptu a zábavnému hernímu stylu. Hra je také ceněna za svůj humor a parodie, stejně jako za své RPG prvky.

Podle recenzí nabízí Hobo: Tough Life hráčům velmi tvrdé, vypjaté a intenzivní začátky, které mohou být frustrující. Nicméně, tato hra nabízí velmi komplexní síť zadních uliček, kanálů, podchodů a nadchodů, které dávají pocit skryté obrovitosti. Hra také nabízí mnoho zajímavých úkolů a různorodých postav, což ji dělá velmi zábavnou.

Jaké jsou nejlepší strategie pro Hobo: Tough Life?

 1. Hledejte jídlo a pití: Hlavním cílem hry je přežít, a proto je důležité najít si jídlo a pití. Můžete hledat v kontejnerech, sbírat lahváče a prodat je, nebo se pokusit o krádež.
 2. Vyhýbejte se nebezpečím: V Praslavi jsou různá nebezpečí, jako jsou zloději a policie. Pokud se s nimi setkáte, můžete být zatčeni nebo okradeni. Proto je důležité se jim vyhýbat.
 3. Budujte si vlastní brlohy: V průběhu hry můžete budovat své vlastní brlohy, které Vám poskytnou úkryt a ochranu před nepřáteli.
 4. Sbírejte různé předměty: V Praslavi jsou různé předměty, které můžete sbírat a prodat. Můžete také najít různé věci, které Vám pomohou při přežití.
 5. Plňte úkoly: Hra nabízí mnoho zajímavých úkolů a různorodých postav, což ji dělá velmi zábavnou. Plnění úkolů Vám také pomůže získat peníze a zlepšit své schopnosti.

Jaké jsou nejlepší způsoby, jak si vydělat peníze?

V Hobo: Tough Life existuje několik způsobů, jak si vydělat peníze. Zde jsou některé z nich:

 1. Prodejte lahváče: Lahváče můžete najít v kontejnerech nebo u stánků s jídlem. Prodejem lahváčů můžete vydělat nějaké peníze.
 2. Plňte úkoly: Hra nabízí mnoho zajímavých úkolů a různorodých postav, což ji dělá velmi zábavnou. Plnění úkolů Vám také pomůže získat peníze a zlepšit své schopnosti.
 3. Prodávejte věci: V Praslavi jsou různé předměty, které můžete sbírat a prodat. Můžete také najít různé věci, které Vám pomohou při přežití.
 4. Založte si vlastní podnik: V průběhu hry můžete založit svůj vlastní podnik, jako je například stánek s jídlem nebo obchod s nábytkem. Pokud se Vám podnik podaří rozjet, můžete vydělat velké peníze.
 5. Hrajte mini-hry: V Praslavi jsou různé mini-hry, které můžete hrát. Pokud se Vám podaří vyhrát, můžete získat peníze.

Jaké jsou nějaké další tipy pro hru Hobo: Tough Life?

 1. Získejte si přízeň ostatních postav: V Hobo: Tough Life se můžete setkat s různými postavami, které vám mohou pomoci. Pokud se s nimi budete chovat dobře, mohou vám poskytnout potravu, peníze nebo jiné výhody.
 2. Zkuste najít úkryt: Pokud máte problém s hledáním jídla nebo peněz, můžete zkusit najít úkryt. V úkrytu se můžete schovat před nepříznivým počasím a získat trochu soukromí.
 3. Snažte se udržet své zdraví: Bezdomovectví může být velmi náročné na zdraví. Snažte se udržovat své zdraví co nejlépe, abyste se vyhnuli nemocem a dalším zdravotním problémům.
 4. Připravte se na zimu: V zimním období je velmi důležité, abyste měli dostatek teplého oblečení a úkrytu, abyste se ochránili před mrazem a sněhem. Pokud nemáte dostatek teplého oblečení, můžete zkusit najít nějaké v kontejnerech s oblečením nebo si ho koupit v obchodě.
 5. Zkuste najít si spolubydlícího: Pokud najdete někoho, kdo je ochoten sdílet svůj úkryt s vámi, může to být velká pomoc. Můžete si sdílet jídlo, peníze a další zdroje.
 6. Snažte se udržet svou hygienu: Bezdomovectví může být velmi náročné na hygienu. Snažte se udržovat své tělo a oblečení co nejčistší, abyste se vyhnuli nemocem a dalším zdravotním problémům.
 7. Zkuste si najít práci: Pokud máte problém s penězi, můžete zkusit najít si práci. V Hobo: Tough Life se můžete setkat s různými pracovními příležitostmi, které vám mohou pomoci získat peníze.
 8. Naučte se znát prostředí: Je důležité, abyste se naučili znát prostředí, ve kterém se pohybujete. Měli byste vědět, kde najdete jídlo, vodu a další zdroje, které potřebujete k přežití.

A níže malá ukázka od @theagraeluse.

Koukni...  Maira: Příběh legendy na čtyřech tlapkách
Hobo: Tough Life

Poslední aktualizace: 15/03/2024