Přemýšlíte, kam vyrazit na další dovolenou? Co takhle Rakousko? Tato alpská země je jako stvořená pro nezapomenutelné zážitky. Ať už jste milovníci historie, nadšenci do přírody, gurmáni nebo sportovní fanoušci, Rakousko vás okouzlí svou rozmanitostí.

Co všechno vás v Rakousku čeká?

 • Okouzlující příroda: Od majestátních Alp s ledovci a horskými jezery až po malebné údolí s vinicemi a historickými městečky. Rakousko je rájem pro pěší turistiku, cyklistiku, lyžování nebo prostě jen relaxaci v přírodě.
 • Bohatá historie a kultura: Projděte se po stopách císařovny Sisi, navštivte velkolepé zámky a paláce, obdivujte gotické katedrály a barokní kostely. Rakousko je kolébkou klasické hudby a domovem mnoha světoznámých umělců.
 • Kulinářské zážitky: Ochutnejte tradiční vídeňský řízek, lahodné knedlíky, sladké zákusky a samozřejmě vynikající rakouská vína. Rakouská kuchyně je pestrá a nabízí něco pro každého.
 • Sportovní vyžití: Lyžování, snowboarding, turistika, cyklistika, golf, plavání, vodní sporty… Rakousko je ideální destinací pro aktivní dovolenou.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoli část Rakouska, čeká vás nezapomenutelná dovolená plná zážitků. V následujících kapitolách se podrobněji podíváme na jednotlivé regiony a jejich nejzajímavější místa v Rakousku.

1. Vídeň – Císařské město plné historie a kultury

Vídeň, hlavní město Rakouska, je jako vystřižená z pohádky. Její historické centrum, zapsané na seznamu UNESCO, vás okouzlí svými barokními paláci, honosnými náměstími a úzkými uličkami dlážděnými kočičími hlavami. Vídeň je také městem hudby, umění a kultury, kde se konají četné festivaly, koncerty a výstavy.

Pohled na zámek Belvedere ve Vídni obklopený krásnými zahradami.
Vídeň Rakousko zámek Belvedere

Co nesmíte ve Vídni minout

Zámek Schönbrunn: Bývalé letní sídlo Habsburků je jednou z nejnavštěvovanějších památek Rakouska. Prohlédněte si jeho nádherné interiéry, projděte se rozlehlým parkem s fontánami, sochami a Gloriettou, odkud se vám naskytne úchvatný výhled na město.

Hofburg: Zimní rezidence Habsburků je komplexem budov, kde sídlí rakouský prezident, Španělská dvorní jezdecká škola a řada muzeí. Nezapomeňte navštívit císařské apartmány, stříbrnou komnatu a muzeum Sisi.

Katedrála sv. Štěpána: Symbol Vídně a jedna z nejvýznamnějších gotických staveb v Evropě. Vystoupejte na jižní věž, odkud se vám naskytne panoramatický výhled na město, nebo se vydejte do katakomb, kde jsou uloženy ostatky Habsburků.

Belvedere: Barokní palácový komplex, který je domovem Rakouské galerie Belvedere. Obdivujte zde díla Gustava Klimta, Egona Schieleho a dalších významných umělců.

Prater: Oblíbený zábavní park s více než 250 atrakcemi, včetně ikonického obřího kola Riesenrad.

Muzea: Vídeň je městem muzeí. Mezi nejzajímavější patří Kunsthistorisches Museum (muzeum dějin umění), Naturhistorisches Museum (přírodovědné muzeum), Albertina (sbírka grafického umění) a Technisches Museum (technické muzeum).

Hundertwasserhaus: Barevný a netradiční bytový dům navržený Friedensreichem Hundertwasserem.

Naschmarkt: Rušný trh s potravinami, kořením, ovocem, zeleninou, květinami a dalšími specialitami.

Praktické informace o Vídni

Doprava ve Vídni: Vídeň má výbornou veřejnou dopravu, která zahrnuje metro, tramvaje, autobusy a vlaky. Můžete si zakoupit vícedenní jízdenku, která vám umožní neomezené cestování po městě.

Ubytování ve Vídni: Ve Vídni najdete širokou škálu ubytování, od luxusních hotelů až po levné hostely. Pokud cestujete s omezeným rozpočtem, zvažte ubytování v některém z okolních měst a do Vídně dojíždějte vlakem.

Jídlo: Vídeňská kuchyně je proslulá svými tradičními pokrmy, jako je vídeňský řízek, tafelspitz (vařené hovězí maso), knedlíky a sladké zákusky, jako je Sachrův dort nebo štrúdl. Nezapomeňte také ochutnat místní vína, zejména bílá vína z regionu Wachau.

Nákupy: Vídeň je rájem pro milovníky nakupování. Najdete zde luxusní butiky světoznámých značek, ale také malé obchůdky s originálními výrobky. Nezapomeňte navštívit Mariahilfer Straße, nejdelší nákupní ulici ve Vídni.

Tipy pro návštěvu Vídně

Vienna Pass: Pokud plánujete navštívit více památek, zvažte zakoupení Vienna Passu. Tato karta vám umožní vstup do více než 60 atrakcí zdarma a neomezené cestování veřejnou dopravou.

Kavárny: Vídeňská kavárenská kultura je proslulá po celém světě. Vyzkoušejte některou z tradičních kaváren, jako je Café Central, Café Sacher nebo Demel, a vychutnejte si šálek kávy a lahodný zákusek.

Koncerty: Vídeň je městem hudby. Navštivte některý z koncertů klasické hudby, operu nebo muzikál.

Zajímavosti o Vídni

 • Vídeň je jediným hlavním městem na světě, které produkuje víno ve svých hranicích.
 • Vídeňský řízek se původně smažil v sádle, ale dnes se většinou používá rostlinný olej.
 • Ve Vídni se nachází nejstarší zoologická zahrada na světě, Tiergarten Schönbrunn, která byla založena v roce 1752.

Doufám, že vás moje tipy na Vídeň inspirovaly k návštěvě tohoto krásného města. V další části se podíváme na Salcbursko, rodiště Wolfganga Amadea Mozarta a kraj plný nádherné přírody.


2. Salcbursko – Mozartova rodiště a krajina jako z pohlednice

Salcbursko, spolková země na západě Rakouska, je známá svou nádhernou přírodou, historickými městy a bohatou kulturní tradicí. Je to krajina hor, jezer, ledovců a malebných údolí, která inspirovala mnoho umělců a básníků. Salcbursko je také rodištěm Wolfganga Amadea Mozarta, jednoho z nejslavnějších hudebních skladatelů všech dob.

Panoramatický pohled na Salzburg v Rakousku s pevností Hohensalzburg na kopci a řekou Salzach v popředí.
Salzburg Rakousko

Co nesmíte v Salcbursku minout

Salzburg: Hlavní město Salcburska je zapsáno na seznamu UNESCO a okouzlí vás svou barokní architekturou, malebnými uličkami a historickým centrem. Navštivte Mozartovo rodné místo, pevnost Hohensalzburg, katedrálu sv. Ruperta a Virgila, zámek Mirabell se svými zahradami a samozřejmě si nenechte ujít některý z koncertů klasické hudby.

Hallstatt: Toto malebné městečko na břehu jezera Hallstätter See je jednou z nejfotografovanějších destinací v Rakousku. Projděte se po jeho úzkých uličkách, obdivujte tradiční dřevěné domy, navštivte kostnici s lebkami zdobenými květinami a vydejte se na vyhlídkovou plošinu Skywalk, odkud se vám naskytne úchvatný výhled na jezero a okolní hory.

Salzkammergut: Tato jezerní oblast je proslulá svou krásnou přírodou, křišťálově čistými jezery, malebnými městečky a tradičními řemesly. Vydejte se na výlet lodí po jezeře Wolfgangsee, navštivte císařské město Bad Ischl, prozkoumejte solné doly v Hallstattu a Altaussee nebo si užijte relaxaci v některém z termálních lázní.

Ledové jeskyně Werfen: Tyto největší ledové jeskyně na světě vás ohromí svou krásou a tajemností. Projděte se po 1,5 km dlouhé trase a obdivujte ledové útvary, které připomínají pohádkové postavy a zvířata.

Großglockner Hochalpenstraße: Tato vysokohorská silnice vás zavede do srdce Vysokých Taur, nejvyššího pohoří Rakouska. Obdivujte ledovce, horská jezera, vodopády a divokou přírodu. Na vrcholu Edelweißspitze se vám naskytne úchvatný výhled na 37 třítisícových vrcholů.

Praktické informace o Salzburgu

Doprava: Do Salcburku se snadno dostanete letadlem, vlakem nebo autobusem. V rámci Salcburska můžete cestovat vlakem, autobusem nebo autem. Pokud plánujete navštívit více míst, doporučuji zakoupit Salzburg Card, která vám umožní vstup do mnoha atrakcí zdarma a neomezené cestování veřejnou dopravou.

Ubytování: V Salcbursku najdete širokou škálu ubytování, od luxusních hotelů až po útulné penziony a apartmány. Pokud cestujete s omezeným rozpočtem, zvažte ubytování v některém z kempů nebo horských chat.

Jídlo: Salcburská kuchyně je vydatná a chutná. Ochutnejte tradiční pokrmy, jako jsou Kasnockn (sýrové noky), Bosna (pikantní klobása v housce), Salzburger Nockerln (nadýchaný dezert) a samozřejmě vynikající rakouská vína.

Nákupy: V Salcburku najdete mnoho obchůdků se suvenýry, tradičními řemeslnými výrobky a místními specialitami. Nezapomeňte navštívit vánoční trhy, které se konají od konce listopadu do prosince a nabízejí kouzelnou atmosféru.

Tipy pro návštěvu Salcburska

Salzburg Card: Pokud plánujete navštívit více atrakcí, zvažte zakoupení Salzburg Card. Tato karta vám umožní vstup do mnoha atrakcí zdarma a neomezené cestování veřejnou dopravou.

Sound of Music Tour: Pokud jste fanouškem filmu Za zvuků hudby, vydejte se na prohlídku míst, kde se film natáčel.

Festivaly: V Salcbursku se koná mnoho festivalů, zejména v letních měsících. Mezi nejznámější patří Salcburský festival, který se zaměřuje na klasickou hudbu, a festival v Salzkammergutu, který nabízí pestrý program hudby, tance a divadla.

Zajímavosti o Salzburgu

 • Salzburg je rodištěm Wolfganga Amadea Mozarta, jednoho z nejslavnějších hudebních skladatelů všech dob.
 • V Salcbursku se nachází největší ledové jeskyně na světě, Eisriesenwelt Werfen.
 • Salzkammergut je zapsán na seznamu UNESCO jako kulturní krajina.

Věřím, že vás Salcbursko okouzlí svou krásou a rozmanitostí. V další části se vydáme do Tyrolska, země hor, ledovců a křišťálově čistých jezer.


3. Tyrolsko – Horské dobrodružství a křišťálově čistá jezera

Tyrolsko, spolková země na západě Rakouska, je rájem pro milovníky hor, lyžování, turistiky a dalších outdoorových aktivit. Své návštěvníky uchvátí svými majestátními vrcholky Alp, ledovci, křišťálově čistými jezery, malebnými údolími a tradičními vesničkami. Tyrolsko je také známé svou bohatou historií, kulturou a pohostinností místních obyvatel.

Jižní Tyrolsko – Rakousko

Co nesmíte v Tyrolsku minout

Innsbruck: Hlavní město Tyrolska je obklopeno horami a nabízí jedinečnou kombinaci městského života a alpské přírody. Navštivte Zlatou stříšku, symbol města, prohlédněte si Hofburg, císařský palác, a obdivujte skokanský můstek Bergisel, který hostil olympijské hry v roce 1964 a 1976. Nezapomeňte se také projít po historickém centru města s jeho malebnými uličkami, obchody a kavárnami.

Kitzbühel: Toto mondénní lyžařské středisko je známé svými luxusními hotely, restauracemi a butiky. V zimě láká lyžaře a snowboardisty na své perfektně upravené sjezdovky, v létě nabízí možnosti pro pěší turistiku, cyklistiku a golf.

Zillertal: Toto údolí je proslulé svými lyžařskými středisky, jako jsou Mayrhofen, Hintertux a Zell am Ziller. V létě se údolí promění v ráj pro pěší turisty a cyklisty, kteří mohou objevovat jeho krásnou přírodu.

Jezero Achensee: Největší jezero v Tyrolsku je oblíbeným místem pro koupání, plachtění, windsurfing a další vodní sporty. V okolí jezera se nachází mnoho turistických tras a cyklostezek.

Koukni...  10+1 tipů proč na dovolenou s Travelking

Swarovski Kristallwelten: Tento zábavní park ve Wattens vás zavede do kouzelného světa křišťálu. Obdivujte zde umělecká díla vytvořená z křišťálu, projděte se po zahradách a navštivte největší křišťálovou prodejnu na světě.

Ötzi Dorf: Tato replika pravěké vesnice vám přiblíží život v době ledové. Seznamte se s Ötzim, ledovým mužem, který byl nalezen v Ötztalských Alpách a jehož mumie je stará více než 5 000 let.

Alpbach: Tato malebná vesnička je považována za jednu z nejkrásnějších v Rakousku. Její tradiční dřevěné domy, květinové zahrady a okolní hory vytvářejí idylickou atmosféru.

Praktické informace o Tyrolsku

Doprava: Do Innsbrucku se snadno dostanete letadlem, vlakem nebo autobusem. V rámci Tyrolska můžete cestovat vlakem, autobusem nebo autem. Pokud plánujete navštívit více míst, doporučuji zakoupit Innsbruck Card, která vám umožní vstup do mnoha atrakcí zdarma a neomezené cestování veřejnou dopravou.

Ubytování: V Tyrolsku najdete širokou škálu ubytování, od luxusních hotelů až po útulné penziony a apartmány. Pokud cestujete s omezeným rozpočtem, zvažte ubytování v některém z kempů nebo horských chat.

Jídlo: Tyrolská kuchyně je vydatná a chutná. Ochutnejte tradiční pokrmy, jako jsou Tiroler Gröstl (smažené brambory s cibulí a slaninou), Speckknödel (knedlíky se slaninou), Kaiserschmarrn (trhaná palačinka) a samozřejmě vynikající rakouská vína.

Nákupy: V Tyrolsku najdete mnoho obchůdků se suvenýry, tradičními řemeslnými výrobky a místními specialitami. Nezapomeňte navštívit vánoční trhy, které se konají od konce listopadu do prosince a nabízejí kouzelnou atmosféru.

Tipy pro návštěvu Tyrolska

Innsbruck Card: Pokud plánujete navštívit více atrakcí, zvažte zakoupení Innsbruck Card. Tato karta vám umožní vstup do mnoha atrakcí zdarma a neomezené cestování veřejnou dopravou.

Pěší turistika a cyklistika: Tyrolsko je rájem pro pěší turisty a cyklisty. Vydejte se na některou z mnoha turistických tras nebo cyklostezek a objevujte krásnou přírodu.

Lyžování a snowboarding: V zimě se Tyrolsko promění v ráj pro lyžaře a snowboardisty. Vyzkoušejte některé z nejlepších lyžařských středisek v Evropě.

Zajímavosti o Tyrolsku

 • Innsbruck hostil zimní olympijské hry v letech 1964 a 1976.
 • V Tyrolsku se nachází nejvyšší hora Rakouska, Großglockner (3 798 m n. m.).
 • Tyrolsko je známé svou výrobou křišťálu, zejména díky společnosti Swarovski.

Tyrolsko je zkrátka ideální destinací pro všechny, kteří milují hory, přírodu a aktivní dovolenou. V další části se podíváme na Štýrsko, zelené srdce Rakouska.


4. Štýrsko – Vinařská oblast a zelené srdce Rakouska

Štýrsko, spolková země na jihovýchodě Rakouska, je známé svou rozmanitou krajinou, která zahrnuje vinice, ovocné sady, lesy, pastviny a hory. Je to krajina, kde se snoubí tradice s moderností, kde se můžete vydat na vinařskou stezku, ochutnat místní speciality, relaxovat v termálních lázních nebo objevovat historická města. Štýrsko je také domovem mnoha umělců, designérů a inovativních podnikatelů.

Co nesmíte ve Štýrsku minout

Graz: Hlavní město Štýrska je druhé největší město v Rakousku a pyšní se svým historickým centrem zapsaným na seznamu UNESCO. Projděte se po Herrengasse, hlavní nákupní ulici, navštivte zámek Eggenberg s jeho nádhernými zahradami, obdivujte moderní architekturu Kunsthaus Graz a užijte si výhled z Schlossbergu, kopce s hodinovou věží.

Vinařská stezka jižní Štýrsko: Tato oblast je proslulá svými vinicemi, které se táhnou po svazích kopců a vytvářejí malebnou krajinu. Vydejte se na vinařskou stezku, navštivte některý z vinařských sklepů, ochutnejte místní vína a užijte si výhledy na okolní krajinu.

Termální lázně: Štýrsko je domovem mnoha termálních lázní, které nabízejí relaxaci a odpočinek. Mezi nejznámější patří Rogner Bad Blumau s jeho netradiční architekturou Friedensreicha Hundertwassera, Therme Loipersdorf s největším termálním jezerem v Rakousku a H2O Hotel Therme Resort s vodním světem pro celou rodinu.

Zelené jezero (Grüner See): Toto jezero v pohoří Hochschwab je v zimě téměř vyschlé, ale na jaře se naplní vodou z tajícího sněhu a ledu. Voda je tak čistá, že vidíte až na dno, a jezero se stává oblíbeným místem pro potápěče.

Dachstein: Tento ledovec je nejvyšší horou Štýrska a nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu. Vydejte se na vyhlídkovou plošinu Skywalk, projděte se po visutém mostě Dachstein Hängebrücke nebo navštivte ledový palác s ledovými sochami.

Mariazell: Toto poutní místo je jedním z nejvýznamnějších v Rakousku. Navštivte baziliku s milostnou sochou Panny Marie a projděte se po historickém centru města.

Praktické informace o Štýrsku

Doprava: Do Grazu se snadno dostanete letadlem, vlakem nebo autobusem. V rámci Štýrska můžete cestovat vlakem, autobusem nebo autem. Pokud plánujete navštívit více míst, doporučuji zakoupit Steiermark Card, která vám umožní vstup do mnoha atrakcí zdarma a neomezené cestování veřejnou dopravou.

Ubytování: Ve Štýrsku najdete širokou škálu ubytování, od luxusních hotelů až po útulné penziony a apartmány. Pokud cestujete s omezeným rozpočtem, zvažte ubytování v některém z kempů nebo horských chat.

Jídlo: Štýrská kuchyně je ovlivněna středomořskou a slovanskou kuchyní. Ochutnejte tradiční pokrmy, jako jsou Kürbiskernöl (dýňový olej), Backhendl (smažené kuře), Käferbohnen (fazole s kroupami) a samozřejmě vynikající štýrská vína, zejména bílá vína odrůdy Welschriesling.

Nákupy: V Grazu najdete mnoho obchodů se suvenýry, tradičními řemeslnými výrobky a místními specialitami. Nezapomeňte navštívit farmářské trhy, které se konají každý týden a nabízejí čerstvé produkty od místních zemědělců.

Tipy pro návštěvu Štýrska

Steiermark Card: Pokud plánujete navštívit více atrakcí, zvažte zakoupení Steiermark Card. Tato karta vám umožní vstup do mnoha atrakcí zdarma a neomezené cestování veřejnou dopravou.

Vinařské stezky: Štýrsko je proslulé svými víny. Vydejte se na některou z vinařských stezek a objevujte malebnou krajinu a ochutnávejte místní vína.

Termální lázně: Relaxujte a odpočiňte si v některém z mnoha termálních lázní, které Štýrsko nabízí.

Festivaly: Ve Štýrsku se koná mnoho festivalů, zejména v letních měsících. Mezi nejznámější patří festival La Strada, který se zaměřuje na pouliční umění, a festival Styriarte, který nabízí pestrý program klasické hudby.

Zajímavosti o Štýrsku

 • Graz bylo v roce 2003 Evropským hlavním městem kultury.
 • Štýrsko je největším producentem dýňového oleje v Evropě.
 • Zelené jezero (Grüner See) je v zimě téměř vyschlé, ale na jaře se naplní vodou z tajícího sněhu a ledu.

Štýrsko je krajina plná kontrastů, kde si každý najde to své. V další části se vydáme do Korutan, země slunce a jezer.


5. Korutany: Slunná jezerní oblast

Korutany, nejjižnější spolková země Rakouska, jsou proslulé svými křišťálově čistými jezery, slunným počasím a nádhernou alpskou krajinou. Tato oblast je ideální pro milovníky vodních sportů, cyklistiky, pěší turistiky a dalších outdoorových aktivit. Korutany jsou také známé svou bohatou historií, kulturou a pohostinností místních obyvatel.

Co nesmíte v Korutanech minout

Wörthersee: Největší jezero v Korutanech je oblíbeným místem pro koupání, plachtění, windsurfing, kitesurfing a další vodní sporty. V okolí jezera se nachází mnoho turistických tras a cyklostezek. Navštivte také město Klagenfurt, hlavní město Korutan, s jeho renesančním zámkem a historickým centrem.

Millstätter See: Druhé největší jezero v Korutanech je obklopeno horami a nabízí klidnější atmosféru než Wörthersee. Je ideální pro rodiny s dětmi, které zde najdou mnoho možností pro koupání, rybaření a další aktivity.

Ossiacher See: Třetí největší jezero v Korutanech je známé svou čistou vodou a krásnou přírodou. Je oblíbeným místem pro potápění, plavání a rybaření.

Minimundus: Tento miniaturní park v Klagenfurtu představuje více než 150 modelů světoznámých staveb z celého světa v měřítku 1:25. Projděte se mezi miniaturní Eiffelovou věží, Sochou svobody, Tádž Mahalem a dalšími ikonickými památkami.

Hochosterwitz: Tato středověká pevnost na vrcholu kopce nabízí úchvatný výhled na okolní krajinu. Projděte se po jejích nádvořích, obdivujte hradby a věže a navštivte muzeum s expozicí o historii hradu.

Pyramidenkogel: Tato nejvyšší dřevěná vyhlídková věž na světě se nachází na vrcholu kopce Pyramidenkogel a nabízí panoramatický výhled na jezera, hory a údolí Korutan.

Nockberge: Tento národní park je domovem mnoha vzácných rostlin a živočichů. Vydejte se na některou z mnoha turistických tras a objevujte jeho krásnou přírodu.

Praktické informace o Korutanech

Doprava: Do Korutan se snadno dostanete letadlem (letiště Klagenfurt), vlakem nebo autem. V rámci Korutan můžete cestovat vlakem, autobusem nebo autem. Pokud plánujete navštívit více míst, doporučuji zakoupit Kärnten Card, která vám umožní vstup do mnoha atrakcí zdarma a neomezené cestování veřejnou dopravou.

Ubytování: V Korutanech najdete širokou škálu ubytování, od luxusních hotelů až po útulné penziony a apartmány. Pokud cestujete s omezeným rozpočtem, zvažte ubytování v některém z kempů nebo horských chat.

Jídlo: Korutanská kuchyně je ovlivněna slovinskou a italskou kuchyní. Ochutnejte tradiční pokrmy, jako jsou Kasnudeln (těstoviny plněné bramborami a tvarohem), Kärntner Nudel (nudle s masem a zelím), Reindling (sladký kynutý koláč) a samozřejmě vynikající korutanská vína a piva.

Nákupy: V Korutanech najdete mnoho obchodů se suvenýry, tradičními řemeslnými výrobky a místními specialitami. Nezapomeňte navštívit farmářské trhy, které se konají každý týden a nabízejí čerstvé produkty od místních zemědělců.

Tipy pro návštěvu Korutan

Kärnten Card: Pokud plánujete navštívit více atrakcí, zvažte zakoupení Kärnten Card. Tato karta vám umožní vstup do mnoha atrakcí zdarma a neomezené cestování veřejnou dopravou.

Vodní sporty: Korutany jsou ideálním místem pro vodní sporty. Vyzkoušejte plachtění, windsurfing, kitesurfing, potápění nebo jízdu na vodních lyžích.

Pěší turistika a cyklistika: Korutany nabízejí mnoho turistických tras a cyklostezek pro všechny úrovně zdatnosti. Objevujte krásnou přírodu a užívejte si výhledy na jezera a hory.

Festivaly: V Korutanech se koná mnoho festivalů, zejména v letních měsících. Mezi nejznámější patří festival Carinthischer Sommer, který se zaměřuje na klasickou hudbu, a festival Ingeborg Bachmann Preis, který je věnován literatuře.

Zajímavosti o Korutanech

 • Korutany jsou nejjižnější spolkovou zemí Rakouska a mají nejvíce slunečních hodin v roce.
 • Wörthersee je nejteplejším alpským jezerem v Evropě.
 • Minimundus v Klagenfurtu je největším miniaturním parkem v Rakousku.

Korutany jsou ideální destinací pro všechny, kteří milují slunce, vodu a aktivní dovolenou. V další části se vydáme do Vorarlberska, nejzápadnější spolkové země Rakouska.


6. Vorarlbersko – Alpská krajina a moderní architektura

Vorarlbersko, nejzápadnější spolková země Rakouska, je známé svou jedinečnou kombinací alpské krajiny a moderní architektury. Tato oblast je ideální pro milovníky přírody, kultury a designu. Vorarlbersko nabízí nádherné výhledy na hory, křišťálově čistá jezera, malebná údolí a moderní stavby, které zapadají do okolní přírody.

Koukni...  Objevte kouzlo Korsiky: Průvodce pro rodinnou dovolenou autem

Co nesmíte ve Vorarlbersku minout

Bregenz: Hlavní město Vorarlberska leží na břehu Bodamského jezera a je známé svým festivalem Bregenzer Festspiele, který se koná každé léto na plovoucí scéně. Navštivte také historické centrum města s jeho barokními kostely a domy, projděte se po promenádě podél jezera a užijte si výhled z Pfänderu, hory s lanovkou.

Bodamské jezero: Toto jezero je třetí největší v Evropě a je oblíbeným místem pro plachtění, windsurfing, kitesurfing, plavání a další vodní sporty. Můžete se také vydat na výlet lodí a navštívit některý z ostrovů nebo měst na břehu jezera.

Bregenzerwald: Tato oblast je známá svou tradiční architekturou, dřevěnými domy a moderními stavbami, které respektují místní tradice a přírodu. Vydejte se na některou z mnoha turistických tras nebo cyklostezek a objevujte malebná údolí, horské pastviny a tradiční vesničky.

Montafon: Toto údolí je rájem pro pěší turisty a cyklisty v létě a lyžaře a snowboardisty v zimě. Navštivte také Silvretta Hochalpenstraße, vysokohorskou silnici s úchvatnými výhledy na okolní hory.

Kleinwalsertal: Toto údolí je obklopeno horami a je přístupné pouze z Německa. Je to ideální místo pro pěší turistiku, cyklistiku a lyžování.

Dům umění Bregenz (Kunsthaus Bregenz): Tato moderní budova navržená švýcarským architektem Peterem Zumthorem je domovem sbírky současného umění.

inatura: Toto interaktivní muzeum přírody v Dornbirnu nabízí zábavnou a poučnou expozici o přírodě Vorarlberska.

Werkraum Bregenzerwald: Tato organizace sdružuje řemeslníky a designéry z regionu Bregenzerwald a pořádá výstavy a workshopy.

Praktické informace o Vorarlbersku

Doprava: Do Vorarlberska se snadno dostanete letadlem (letiště Friedrichshafen nebo Altenrhein), vlakem nebo autem. V rámci Vorarlberska můžete cestovat vlakem, autobusem nebo autem. Pokud plánujete navštívit více míst, doporučuji zakoupit Vorarlberg Card, která vám umožní vstup do mnoha atrakcí zdarma a neomezené cestování veřejnou dopravou.

Ubytování: Ve Vorarlbersku najdete širokou škálu ubytování, od luxusních hotelů až po útulné penziony a apartmány. Pokud cestujete s omezeným rozpočtem, zvažte ubytování v některém z kempů nebo horských chat.

Jídlo: Vorarlberská kuchyně je ovlivněna švýcarskou a německou kuchyní. Ochutnejte tradiční pokrmy, jako jsou Käsknöpfle (sýrové noky), Riebel (kukuřičná kaše), Käsespätzle (sýrové špecle) a samozřejmě vynikající vorarlberská vína a piva.

Nákupy: Ve Vorarlbersku najdete mnoho obchodů se suvenýry, tradičními řemeslnými výrobky a místními specialitami. Nezapomeňte navštívit farmářské trhy, které se konají každý týden a nabízejí čerstvé produkty od místních zemědělců.

Tipy pro návštěvu Vorarlberska

Vorarlberg Card: Pokud plánujete navštívit více atrakcí, zvažte zakoupení Vorarlberg Card. Tato karta vám umožní vstup do mnoha atrakcí zdarma a neomezené cestování veřejnou dopravou.

Festival Bregenzer Festspiele: Pokud navštívíte Vorarlbersko v létě, nenechte si ujít festival Bregenzer Festspiele, který nabízí operní a hudební představení na plovoucí scéně na Bodamském jezeře.

Pěší turistika a cyklistika: Vorarlbersko je rájem pro pěší turisty a cyklisty. Vydejte se na některou z mnoha turistických tras nebo cyklostezek a objevujte krásnou přírodu.

Lyžování a snowboarding: V zimě se Vorarlbersko promění v ráj pro lyžaře a snowboardisty. Vyzkoušejte některé z nejlepších lyžařských středisek v Rakousku.

Zajímavosti o Vorarlbersku

 • Vorarlbersko je nejmenší spolkovou zemí Rakouska.
 • Vorarlbersko je známé svou moderní architekturou, která respektuje místní tradice a přírodu.
 • Bodamské jezero je třetí největší jezero v Evropě.

Vorarlbersko je ideální destinací pro všechny, kteří milují přírodu, kulturu a design. V dalším díle se vydáme do Dolního Rakouska, země vinic, historických měst a malebných údolí.


7. Dolní Rakousko – Údolí Wachau a malebná městečka

Dolní Rakousko, největší spolková země Rakouska, je pestrou směsicí historických měst, malebných vesniček, vinic, klášterů a přírodních krás. Je to region, kde se můžete vydat na plavbu po Dunaji, ochutnat místní vína, prozkoumat středověké hrady a zámky, nebo se jen tak toulat po malebných údolích.

Co nesmíte v Dolním Rakousku minout

Údolí Wachau: Tato oblast podél Dunaje je zapsána na seznamu UNESCO a je proslulá svými vinicemi, terasovitými svahy, historickými městečky a kláštery. Vydejte se na plavbu lodí po Dunaji, navštivte městečka Dürnstein s jeho modrobílou věží, Melk s jeho benediktinským klášterem a Spitz s jeho vinnými sklípky. Nezapomeňte ochutnat místní vína, zejména bílá vína odrůdy Veltlínské zelené a Ryzlink rýnský.

Klášter Melk: Tento barokní klášter tyčící se na skále nad Dunajem je jednou z nejvýznamnějších památek Rakouska. Prohlédněte si jeho nádherné interiéry, knihovnu s více než 100 000 svazky, mramorový sál a terasu s úchvatným výhledem na údolí Wachau.

Semmeringbahn: Tato horská železnice, zapsaná na seznamu UNESCO, je technickým skvostem 19. století. Projeďte se po ní a obdivujte viadukty, tunely a nádhernou horskou krajinu.

Zámek Artstetten: Tento zámek byl sídlem arcivévody Františka Ferdinanda d’Este, jehož zavraždění v Sarajevu v roce 1914 bylo spouštěčem první světové války. Prohlédněte si jeho interiéry a muzeum věnované jeho životu a smrti.

Carnuntum: Toto archeologické naleziště bylo kdysi významným římským městem. Projděte se po jeho ulicích, obdivujte zbytky římských staveb a navštivte muzeum s expozicí o životě v římské době.

Laxenburg: Tento zámek s rozlehlým parkem byl oblíbeným místem císařovny Sisi. Projděte se po jeho zahradách, navštivte Franzensburg, romantický hrad na ostrově, a užijte si plavbu lodí po zámeckém jezírku.

Praktické informace o Dolním Rakousku

Doprava: Do Dolního Rakouska se snadno dostanete vlakem nebo autem. Z Vídně jezdí pravidelné vlakové spoje do všech větších měst v regionu. Pokud plánujete navštívit více míst, doporučuji zakoupit Niederösterreich-CARD, která vám umožní vstup do mnoha atrakcí zdarma a neomezené cestování veřejnou dopravou.

Ubytování: V Dolním Rakousku najdete širokou škálu ubytování, od luxusních hotelů až po útulné penziony a apartmány. Pokud cestujete s omezeným rozpočtem, zvažte ubytování v některém z kempů nebo horských chat.

Jídlo: Dolnorakouská kuchyně je vydatná a chutná. Ochutnejte tradiční pokrmy, jako jsou Marillenknödel (meruňkové knedlíky), Wiener Schnitzel (vídeňský řízek), Tafelspitz (vařené hovězí maso) a samozřejmě vynikající dolnorakouská vína, zejména bílá vína z regionu Wachau.

Nákupy: V Dolním Rakousku najdete mnoho obchodů se suvenýry, tradičními řemeslnými výrobky a místními specialitami. Nezapomeňte navštívit farmářské trhy, které se konají každý týden a nabízejí čerstvé produkty od místních zemědělců.

Tipy pro návštěvu Dolního Rakouska

Niederösterreich-CARD: Pokud plánujete navštívit více atrakcí, zvažte zakoupení Niederösterreich-CARD. Tato karta vám umožní vstup do mnoha atrakcí zdarma a neomezené cestování veřejnou dopravou.

Plavba po Dunaji: Vydejte se na plavbu lodí po Dunaji a obdivujte krásy údolí Wachau.

Cyklistika: Dolní Rakousko nabízí mnoho cyklostezek pro všechny úrovně zdatnosti. Objevujte malebnou krajinu a historická města na kole.

Festivaly: V Dolním Rakousku se koná mnoho festivalů, zejména v letních měsících. Mezi nejznámější patří festival Grafenegg, který se zaměřuje na klasickou hudbu, a festival Glatt&Verkehrt, který nabízí pestrý program world music.

Zajímavosti o Dolním Rakousku

 • Údolí Wachau je zapsáno na seznamu UNESCO jako kulturní krajina.
 • Klášter Melk je jedním z nejvýznamnějších barokních klášterů v Evropě.
 • Semmeringbahn je nejstarší horská železnice na světě, která je stále v provozu.

Doufám, že vás moje tipy na Dolní Rakousko inspirovaly k návštěvě tohoto krásného regionu. V dalším díle se vydáme do Horního Rakouska, země jezer, hor a historických měst.

Fischer.cz

8. Horní Rakousko – Solná komora a historická města

Horní Rakousko, spolková země na severu Rakouska, je známá svou rozmanitou krajinou, která zahrnuje hory, jezera, údolí a historická města. Je to region, kde se můžete vydat na pěší túry, projet se na kole, navštívit muzea a galerie, nebo si jen tak užívat klid a pohodu v přírodě. Horní Rakousko je také proslulé svou bohatou historií, kulturou a tradicemi.

Co nesmíte v Horním Rakousku minout

Linz: Hlavní město Horního Rakouska je třetím největším městem v Rakousku a nabízí zajímavou kombinaci historie a moderního umění. Projděte se po hlavním náměstí Hauptplatz, navštivte zámek Linec, který nabízí úchvatný výhled na město a Dunaj, a prozkoumejte Ars Electronica Center, interaktivní muzeum věnované digitálnímu umění a technologii.

Bad Ischl: Toto lázeňské město bylo oblíbeným letním sídlem císaře Františka Josefa I. a jeho manželky Sisi. Projděte se po jeho elegantních ulicích, navštivte Císařskou vilu, kde se konaly významné politické události, a ochutnejte místní specialitu, císařský trhanec Kaiserschmarrn.

Jezero Traunsee: Nejhlubší jezero v Rakousku je obklopeno horami a nabízí úchvatné scenérie. Vydejte se na plavbu lodí po jezeře, navštivte zámek Ort, který se nachází na ostrově uprostřed jezera, a prozkoumejte podvodní svět v muzeu jezera Traunsee.

Hallstatt: Toto malebné městečko na břehu jezera Hallstätter See je zapsáno na seznamu UNESCO a je jednou z nejfotografovanějších destinací v Rakousku. Projděte se po jeho úzkých uličkách, obdivujte tradiční dřevěné domy, navštivte kostnici s lebkami zdobenými květinami a vydejte se na vyhlídkovou plošinu Skywalk, odkud se vám naskytne úchvatný výhled na jezero a okolní hory.

Gmunden: Toto město na břehu jezera Traunsee je známé svou keramikou a zámkem Ort. Projděte se po jeho historickém centru, navštivte muzeum keramiky a užijte si výhled na jezero z vyhlídkové věže zámku Ort.

Mauthausen: Toto místo bylo za druhé světové války nacistickým koncentračním táborem. Dnes je zde památník a muzeum, které připomíná oběti nacistického režimu.

Pöstlingbergbahn: Tato horská tramvaj vás zavede na kopec Pöstlingberg, odkud se vám naskytne úchvatný výhled na Linec. Na vrcholu kopce se nachází také poutní kostel a zoologická zahrada.

Praktické informace o Horním Rakousku

Doprava: Do Horního Rakouska se snadno dostanete vlakem nebo autem. Z Vídně jezdí pravidelné vlakové spoje do Lince a dalších větších měst v regionu. Pokud plánujete navštívit více míst, doporučuji zakoupit Oberösterreich Card, která vám umožní vstup do mnoha atrakcí zdarma a neomezené cestování veřejnou dopravou.

Ubytování: V Horním Rakousku najdete širokou škálu ubytování, od luxusních hotelů až po útulné penziony a apartmány. Pokud cestujete s omezeným rozpočtem, zvažte ubytování v některém z kempů nebo horských chat.

Jídlo: Hornorakouská kuchyně je vydatná a chutná. Ochutnejte tradiční pokrmy, jako jsou Linzer Torte (linecký dort), Knödel (knedlíky), Bratwurst (opečená klobása) a samozřejmě vynikající hornorakouská piva.

Koukni...  Bora Bora: Klenot Francouzské Polynésie

Nákupy: V Horním Rakousku najdete mnoho obchodů se suvenýry, tradičními řemeslnými výrobky a místními specialitami. Nezapomeňte navštívit farmářské trhy, které se konají každý týden a nabízejí čerstvé produkty od místních zemědělců.

Tipy pro návštěvu Horního Rakouska

Oberösterreich Card: Pokud plánujete navštívit více atrakcí, zvažte zakoupení Oberösterreich Card. Tato karta vám umožní vstup do mnoha atrakcí zdarma a neomezené cestování veřejnou dopravou.

Plavba po jezerech: Horní Rakousko je proslulé svými jezery. Vydejte se na plavbu lodí po jezeře Traunsee, Attersee nebo Mondsee a obdivujte krásy přírody.

Pěší turistika a cyklistika: Horní Rakousko nabízí mnoho turistických tras a cyklostezek pro všechny úrovně zdatnosti. Objevujte malebnou krajinu a historická města na kole nebo pěšky.

Festivaly: V Horním Rakousku se koná mnoho festivalů, zejména v letních měsících. Mezi nejznámější patří festival Ars Electronica, který se zaměřuje na digitální umění a technologii, a festival Brucknerfest, který nabízí pestrý program klasické hudby.

Zajímavosti o Horním Rakousku

 • Linz bylo v roce 2009 Evropským hlavním městem kultury.
 • Jezero Traunsee je nejhlubší jezero v Rakousku.
 • Hallstatt je zapsán na seznamu UNESCO jako kulturní krajina.

Horní Rakousko je ideální destinací pro všechny, kteří milují přírodu, historii a kulturu. V dalším díle se vydáme do Burgenlandu, země termálních lázní a Neziderského jezera.


9. Burgenland – Termální lázně a Neziderské jezero

Burgenland, nejvýchodnější spolková země Rakouska, je známý svým slunným počasím, termálními lázněmi, rozlehlými vinicemi a Neziderským jezerem, největším jezerem v Rakousku. Tato oblast je ideální pro milovníky relaxace, vodních sportů, cyklistiky, kultury a dobrého vína.

Co nesmíte v Burgenlandu minout

Neziderské jezero (Neusiedler See): Toto stepní jezero je zapsáno na seznamu UNESCO a je jedinečným ekosystémem s bohatou faunou a flórou. Je oblíbeným místem pro plachtění, windsurfing, kitesurfing, jízdu na paddleboardu a další vodní sporty. Můžete se také vydat na cyklovýlet kolem jezera, navštívit některou z pláží nebo si užít výhled z vyhlídkové věže.

Národní park Neusiedler See-Seewinkel: Tento národní park chrání jedinečnou přírodu Neziderského jezera a jeho okolí. Můžete zde pozorovat vzácné druhy ptáků, jako jsou volavky, čápi a orli, nebo se projít po naučné stezce a dozvědět se více o tomto unikátním ekosystému.

Termální lázně: Burgenland je proslulý svými termálními lázněmi, které nabízejí relaxaci a odpočinek v léčivé vodě. Mezi nejznámější patří St. Martins Therme & Lodge, Sonnentherme Lutzmannsburg-Frankenau a Therme Stegersbach.

Eisenstadt: Hlavní město Burgenlandu je známé svým zámkem Esterházy, který byl sídlem významného šlechtického rodu. Prohlédněte si jeho nádherné interiéry, projděte se po zámeckém parku a navštivte Haydnův dům, kde žil a tvořil slavný skladatel Joseph Haydn.

Rust: Toto malebné městečko na břehu Neziderského jezera je proslulé svými čápy, kteří hnízdí na střechách domů. Projděte se po jeho historickém centru, navštivte zámek Rust a ochutnejte místní vína, zejména sladká vína z Burgenlandu.

Hrad Forchtenstein: Tato středověká pevnost se tyčí na skále nad městečkem Forchtenstein a nabízí úchvatný výhled na okolní krajinu. Prohlédněte si její interiéry, zbrojnice a muzeum s expozicí o historii hradu.Familypark: Tento zábavní park v St. Margarethen je ideální pro rodiny s dětmi. Nabízí mnoho atrakcí, jako jsou horské dráhy, kolotoče, vodní atrakce a dětská hřiště.

Praktické informace o Burgenlandu

Doprava: Do Burgenlandu se snadno dostanete vlakem nebo autem. Z Vídně jezdí pravidelné vlakové spoje do Eisenstadtu a dalších větších měst v regionu. Pokud plánujete navštívit více míst, doporučuji zakoupit Burgenland Card, která vám umožní vstup do mnoha atrakcí zdarma a neomezené cestování veřejnou dopravou.

Ubytování: V Burgenlandu najdete širokou škálu ubytování, od luxusních hotelů až po útulné penziony a apartmány. Pokud cestujete s omezeným rozpočtem, zvažte ubytování v některém z kempů nebo horských chat.

Jídlo: Burgenlandská kuchyně je ovlivněna maďarskou a chorvatskou kuchyní. Ochutnejte tradiční pokrmy, jako jsou Halászlé (rybí polévka), Gulasch (guláš), Palatschinken (palačinky) a samozřejmě vynikající burgenlandská vína, zejména sladká vína odrůdy Rulandské šedé a Tramín červený.

Nákupy: V Burgenlandu najdete mnoho obchodů se suvenýry, tradičními řemeslnými výrobky a místními specialitami. Nezapomeňte navštívit farmářské trhy, které se konají každý týden a nabízejí čerstvé produkty od místních zemědělců.

Tipy pro návštěvu Burgenlandu

Burgenland Card: Pokud plánujete navštívit více atrakcí, zvažte zakoupení Burgenland Card. Tato karta vám umožní vstup do mnoha atrakcí zdarma a neomezené cestování veřejnou dopravou.

Neziderské jezero: Užijte si vodní sporty, cyklistiku nebo procházky kolem Neziderského jezera.

Termální lázně: Relaxujte a odpočiňte si v některém z mnoha termálních lázní, které Burgenland nabízí.

Festivaly: V Burgenlandu se koná mnoho festivalů, zejména v letních měsících. Mezi nejznámější patří festival Nova Rock, který se zaměřuje na rockovou hudbu, a festival Burgenländische Haydn Festspiele, který nabízí pestrý program klasické hudby.

Zajímavosti o Burgenlandu

 • Neziderské jezero je největším jezerem v Rakousku a je zapsáno na seznamu UNESCO.
 • Burgenland je nejvýchodnější spolkovou zemí Rakouska a má nejvíce slunečních hodin v roce.
 • Rust je známé svými čápy, kteří hnízdí na střechách domů.

Burgenland je ideální destinací pro všechny, kteří milují slunce, vodu, relaxaci a dobré víno.


10. Závěr – Shrnutí a tipy pro plánování dovolené

Rakousko je země, která nabízí neuvěřitelnou rozmanitost zážitků pro každého cestovatele. Ať už toužíte po historických památkách, kulturních akcích, aktivní dovolené v přírodě, relaxaci u jezera nebo gurmánských zážitcích, Rakousko vás nezklame.

Plánování dovolené v Rakousku

Kdy jet: Rakousko je krásné po celý rok, ale nejlepší doba pro návštěvu závisí na vašich preferencích. Pokud máte rádi lyžování a zimní sporty, vydejte se do Rakouska od prosince do března. Pokud preferujete teplé počasí a vodní sporty, nejlepší doba je od června do září. Jaro a podzim jsou ideální pro pěší turistiku a cyklistiku.

Jak se dostat do Rakouska: Do Rakouska se můžete dostat letadlem, vlakem, autobusem nebo autem. Většina mezinárodních letů přistává ve Vídni, ale existují také letiště v Salcburku, Innsbrucku, Grazu a Klagenfurtu. Pokud cestujete vlakem, můžete využít síť rakouských železnic ÖBB, která nabízí spojení do všech větších měst.

Jak se pohybovat po Rakousku: Rakousko má dobře rozvinutou síť veřejné dopravy, která zahrnuje vlaky, autobusy a tramvaje. Pokud plánujete navštívit více míst, doporučuji zakoupit některou z regionálních karet, které vám umožní neomezené cestování veřejnou dopravou a vstup do mnoha atrakcí zdarma. Pokud chcete být flexibilnější, můžete si půjčit auto.

Ubytování: V Rakousku najdete širokou škálu ubytování, od luxusních hotelů až po útulné penziony a apartmány. Pokud cestujete s omezeným rozpočtem, zvažte ubytování v některém z kempů nebo horských chat.

Jídlo a pití: Rakouská kuchyně je známá svými vydatnými pokrmy a lahodnými dezerty. Nezapomeňte ochutnat vídeňský řízek, knedlíky, štrúdl, Sachrův dort a samozřejmě vynikající rakouská vína.

Co si sbalit: V závislosti na ročním období a plánovaných aktivitách si s sebou sbalte vhodné oblečení a obuv. Nezapomeňte na opalovací krém, sluneční brýle, pokrývku hlavy a pláštěnku. Pokud plánujete pěší turistiku nebo cyklistiku, nezapomeňte na turistické boty, batoh a mapu.

Tipy na závěr

 • Naučte se pár základních frází v němčině, místní obyvatelé to ocení.
 • Respektujte místní zvyky a tradice.
 • Nebojte se vyzkoušet nové věci a objevovat skryté poklady Rakouska.
 • Užívejte si každou chvíli své dovolené v této krásné zemi!

Doufám, že vám tento článek pomohl při plánování vaší dovolené v Rakousku. Pokud máte nějaké další otázky, neváhejte se zeptat. Ráda vám poradím, samozřejmě pokud budu vědět!

Nejčastější dotazy o Rakousku

Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Rakouska?

Rakousko nabízí po celý rok různé možnosti pro dovolenou. Nejlepší doba závisí na vašich preferencích a plánovaných aktivitách:

Zima (prosinec-březen): Ideální pro lyžování, snowboarding a další zimní sporty. Vánoční trhy dodávají kouzelnou atmosféru.

Jaro (duben-květen): Příroda se probouzí k životu, rozkvétají květiny a stromy. Ideální pro pěší turistiku, cyklistiku a návštěvu měst.

Léto (červen-srpen): Teplé počasí láká k návštěvě jezer, koupání, vodním sportům a festivalům pod širým nebem.

Podzim (září-listopad): Příroda se barví do zlatavých odstínů, vinice sklízejí úrodu a konají se tradiční vinobraní.

Jak se nejlépe dostanu do Rakouska?

Rakousko je dobře dostupné letadlem, vlakem, autobusem i autem.

 • Letecky: Hlavní mezinárodní letiště je ve Vídni (VIE), další letiště najdete v Salcburku (SZG), Innsbrucku (INN), Grazu (GRZ) a Klagenfurtu (KLU).
 • Vlakem: Rakouské železnice ÖBB nabízejí pohodlné spojení z mnoha evropských měst.
 • Autobusem: Existuje mnoho mezinárodních autobusových linek do Rakouska.
 • Autem: Rakousko má dobře rozvinutou síť dálnic a silnic. Nezapomeňte na dálniční známku, kterou si můžete zakoupit na čerpacích stanicích.
Jaké jsou možnosti dopravy v Rakousku?

Rakousko má výbornou veřejnou dopravu, včetně vlaků, autobusů, tramvají a metra (ve Vídni). Můžete využít také regionální karty, které nabízejí neomezené cestování veřejnou dopravou a vstupy do atrakcí. Pokud preferujete flexibilitu, můžete si půjčit auto.

Potřebuji vízum pro cestu do Rakouska?

Občané České republiky nepotřebují vízum pro krátkodobý pobyt v Rakousku (do 90 dnů). Stačí platný cestovní pas nebo občanský průkaz.

Jaká je měna v Rakousku?

Rakousko je členem Evropské unie a platí se zde eurem (EUR).

Jaká je úroveň cen v Rakousku?

Rakousko je obecně považováno za dražší zemi, ale ceny se liší v závislosti na regionu, typu ubytování a stravování. Ušetřit můžete například ubytováním v kempech, horských chatách nebo apartmánech a vařením vlastních jídel.

Jaké jsou tradiční rakouské pokrmy a nápoje?

Mezi tradiční rakouské pokrmy patří vídeňský řízek, knedlíky, štrúdl, Sachrův dort, Tafelspitz (vařené hovězí maso), Kasnockn (sýrové noky), Tiroler Gröstl (smažené brambory se slaninou a cibulí) a mnoho dalších. Rakousko je také proslulé svými víny, zejména bílými víny z regionů Wachau a Burgenland.

Jaké jsou bezpečnostní rizika v Rakousku?

Rakousko je obecně bezpečná země s nízkou kriminalitou. Dodržujte však základní bezpečnostní opatření, jako je nenechávat cennosti bez dozoru, být obezřetní v davu a dodržovat místní zákony a předpisy.

Jaké jsou možnosti ubytování v Rakousku?

Rakousko nabízí širokou škálu ubytování pro všechny rozpočty a preference. Můžete si vybrat z luxusních hotelů, útulných penzionů, apartmánů, horských chat, kempů a dalších možností.

EXIMTOURS
EximTours.cz

Dovolená v Rakousku – Hodnocení a zkušenosti

0,0
Vynikající0%
Velmi dobré0%
Průměrné0%
Špatné0%
Hrozné0%

Vaše komentáře

Zatím nejsou žádné komentáře… Buďte první, kdo ho napíše.


Přispějte svým komentářem či zkušeností