Pojďme se společně potěšit chutí a atmosférou 10 nejlepších restaurací, které Praha 1 skrývá. Ať už jste na návštěvě této kouzelné části Prahy nebo zde bydlíte, tyto gastronomické perly byste rozhodně neměli minout.

Jako váš kulinářský průvodce vám představím místa, kde se snoubí vynikající jídlo, jedinečná atmosféra a kde každý pokrm vypráví svůj příběh.

Restaurace U Zlatého tygra

Tato legendární hospoda je nejen mekkou milovníků piva, ale i místem s bohatou historií. Nachází se na Husově ulici a je známá svým autentickým českým jídlem a nepřekonatelným tankovým pivem.

Ale pozor, nečekejte žádnou turistickou past. U Zlatého tygra najdete pravou českou atmosféru, kde se mísí generace nad šálkem zlatavého moku. Zdejší svíčková? Přímo poezie na talíři.

Restaurace U Zlatého tygra Praha
Restaurace U Zlatého tygra Praha

Restaurace Mlýnec

Nacházející se na břehu Vltavy, hned vedle Karlova mostu, Mlýnec nabízí nejen úchvatný výhled, ale i gastronomické zážitky na světové úrovni. Specializuje se na moderní českou kuchyni, kde každý pokrm je malým uměleckým dílem.

Zdejší šéfkuchař si hraje s lokálními surovinami tak, že vám z toho půjde hlava kolem. A ten výhled? Romantika jak vyšitá.

restaurace mlynec praha 1
Restaurace mlynec praha 1

Portfolio Restaurant

Jedná se o skvost moderní gastronomie, který se nachází nedaleko Náměstí Republiky. Portfolio přináší sofistikovanou kuchyni s důrazem na detail a kvalitu. Je to místo, kde se setkává elegance s neformálností a kde každé jídlo vypráví svůj příběh.

Jejich degustační menu je jako gastronomická odysea – zážitek, který si budete pamatovat.

Terasa U Zlaté studně

Skrytá na střeše hotelu s nádherným výhledem na Pražský hrad, Terasa U Zlaté studně je synonymem pro luxus a exkluzivitu. Kromě dechberoucího výhledu se můžete těšit na skvělou kuchyni, která kombinuje české a mezinárodní pokrmy.

Koukni...  Dokonalá svíčková - steak na grillu

Je to ideální místo pro speciální příležitosti nebo jen tak, když chcete životu říct „cheers“ s kouzelnou Prahou pod vámi.

Café Imperial

Pokud hledáte něco opravdu speciálního, Café Imperial s jeho impozantním secesním interiérem je tou správnou volbou. Nabízí vynikající snídaně, luxusní obědy i večeře.

Jejich moderní česká kuchyně s mezinárodním nádechem je doslova lahodou pro chuťové buňky. A navíc, káva zde chutná jako láska na první lžičku.

La Degustation Bohême Bourgeoise

Jedno z nejprestižnějších míst na české gastronomické scéně, které vás zavede na cestu českou historií skrze jídlo.

Každý pokrm je pečlivě připraven tak, aby odrážel českou tradici s moderním twistem. La Degustation není jen večeře, je to dobrodružství, které mění vaše vnímání české kuchyně.

La Degustation Bohême Bourgeoise Praha
La Degustation Bohême Bourgeoise Praha

Kampa Park

Tato restaurace nabízí jedny z nejlepších výhledů na Vltavu a Karlův most. Jejich menu je mixem skandinávských a českých chutí, které společně tvoří nezapomenutelný gurmánský zážitek. Je to ideální místo pro romantickou večeři nebo oslavu významného dne.

V Zátiší

Restaurace V Zátiší je dalším skvělým místem, kde si můžete vychutnat jak českou, tak mezinárodní kuchyni.

Interiér je útulný a elegantní, a pokud hledáte klidné místo pro večeři, je to tady. Jejich vínný lístek je také působivý a perfektně doplňuje gurmánský zážitek.

Bellevue

Bellevue, situované na břehu Vltavy, vám poskytne jedny z nejlepších výhledů na Pražský hrad při večeři.

Jejich kuchyně je kombinací českých a mezinárodních chutí, a každý pokrm je připraven s maximální péčí. Večeře zde je opravdovým zážitkem, který zdůrazňuje krásu Prahy.

Hergetova Cihelna

Hergetova Cihelna je perfektním místem pro ty, kteří hledají uvolněnou atmosféru s výhledem na Karlův most.

Nabízí vynikající výběr mezinárodních a českých pokrmů, které můžete vychutnat na jejich terase při západu slunce. Atmosféra zde je neformální, ale zároveň šarmantní a pohodová.

Koukni...  Jak dělám domácí med z pampelišek
Hergetova Cihelna Praha 1
Hergetova Cihelna Praha

Když navštívíte Prahu 1, nenechte si ujít příležitost ochutnat to nejlepší, co česká gastronomie nabízí. Tyto restaurace nejsou jen o jídle; jsou to místa plná příběhů, kde každý kousky je příběhem a každý nápoj poezí.

Tak co, povede vás vaše další kulinářská cesta do které z těchto nezapomenutelných restaurací?