Jako vášnivý golfista jsem měl tu čest procestovat alespoň část Evropy, hrát na desítkách hřišť a objevovat nádherné golfové destinace. Rakousko mě zcela uchvátilo svou kombinací úžasné alpské krajiny, perfektně udržovaných greenů a vřelé pohostinnosti místních obyvatel. Tyto prvky společně tvoří z Rakouska skutečnou golfovou destinaci snů, kde se každý milovník golfu bude cítit jako doma. Nyní vám představím 5 nejlepších golfových hřišť v Rakousku, ze kterých jsem všech 5 navštívil osobně.

Podělím se také o své osobní zkušenosti, zajímavosti a tipy, které vám pomohou naplánovat váš další golfový výlet. Každé golfové hřiště v Rakousku nabízí něco jedinečného, od dechberoucích výhledů na alpské vrcholky až po technicky náročné jamky, které prověří vaše golfové dovednosti.

1. Fontana Golf Club

Fontana Golf Club, který se nachází jen kousek od Vídně, je skutečným klenotem mezi rakouskými golfovými hřišti a právem se řadí mezi evropskou špičku. Hřiště, navržené renomovanými architekty Dougem Carrickem a Hansem Erhardtem, se rozkládá v malebné krajině, která dokonale ladí s precizně udržovanými greeny a fairwayemi.

Fontana Golf Club je prestižní golfové hřiště nacházející se u krásného jezera, které nabízí hráčům nádherné výhledy a prvotřídní golfový zážitek. Hřiště je obklopeno zelenými fairwayemi a nabízí luxusní klubovnu s veškerým komfortem.
Fontana Golf Club Rakousko

Fontana je proslulá svými rychlými a precizními greeny, které jsou skutečnou výzvou i pro zkušené hráče. Každá jamka je unikátní a strategicky umístěná, což zajišťuje různorodou a napínavou hru pro golfisty všech úrovní. Vodní překážky, strategicky umístěné bunkery a zvlněný terén přidávají na obtížnosti a nutí hráče přemýšlet nad každým úderem.

Fontana však není jen o golfu. Golfové hřiště Fontana je zasazeno do nádherné přírody, která nabízí úchvatné výhledy na okolní kopce a lesy. Po náročném dni na greenu si můžete odpočinout v elegantní klubovně s restaurací, která nabízí vynikající místní speciality a široký výběr vín.

Pro ty, kteří chtějí zůstat déle, je k dispozici i luxusní ubytování v přilehlém hotelu. Fontana Golf Club je zkrátka místem, kde se snoubí špičkový golf s dokonalým odpočinkem a relaxací.

Zajímavosti a čísla o Fontana Golf Club

 • Fontana Golf Club byl založen v roce 1990.
 • Hřiště má par 72 a délku 6 437 metrů z bílých odpališť.
 • Fontana pravidelně hostí významné golfové turnaje, včetně European Tour.

2. Golfclub Adamstal

Golfclub Adamstal, zasazený do srdce Dolního Rakouska, je skutečným klenotem mezi rakouskými golfovými hřišti. Jeho 18 jamek mistrně využívá přirozený terén, takže se můžete těšit na rozmanitou a strategicky náročnou hru. Každá jamka je pečlivě navržena tak, aby vás nutila přemýšlet a využívat všechny své golfové dovednosti.

Koukni...  100+ Golfových vtipů, hlášek i sloganů
Golf Club Adamstal v Rakousku je krásné golfové hřiště zasazené v malebném prostředí Alp. Toto hřiště je známé svými dokonale upravenými fairwayemi a náročnými greeny, které poskytují nezapomenutelný zážitek jak pro začínající, tak pro pokročilé golfisty. Obklopené hustými lesy a kopcovitou krajinou, nabízí hráčům nejen sportovní výzvu, ale i nádherné výhledy a relaxaci v přírodě.
Golfclub Adamstal Rakousko

Co mě na Adamstalu nejvíce zaujalo? Byla to rozhodně kombinace nádherné přírody a golfové výzvy. Hřiště je obklopeno malebnými lesy a kopci, které vytvářejí úchvatnou kulisu pro vaši hru. Zároveň však musíte být stále ve střehu, protože terén je místy velmi členitý a vyžaduje přesné údery.

Jednou z nejkrásnějších jamek je bezesporu dvanáctka. Tento dlouhý par 4 s úzkým fairwayem a greenem chráněným vodní překážkou je skutečnou zkouškou vašich schopností. Ale i když se vám nepodaří zahrát perfektní ránu, odměnou vám bude dechberoucí výhled na okolní krajinu.

Adamstal však není jen o krásné přírodě a náročných jamkách. Klub nabízí také vynikající zázemí pro hráče, včetně moderní klubovny, restaurace s výbornou kuchyní a pro-shopu, kde si můžete pořídit vše potřebné pro svou hru. A pokud byste chtěli strávit na hřišti více času, můžete využít i možnost ubytování v přilehlém hotelu, který nabízí komfortní pokoje a relaxační wellness centrum.

Golfclub Adamstal je zkrátka místem, kde si užijete nejen skvělou hru, ale i nezapomenutelné chvíle v nádherné přírodě. Ať už jste začátečník nebo zkušený hráč, Adamstal vám nabídne golfový zážitek, na který budete ještě dlouho vzpomínat.

Zajímavosti a čísla o Golfclub Adamstal

 • Golfclub Adamstal byl založen v roce 1997.
 • Hřiště má par 71 a délku 6 245 metrů z bílých odpališť.
 • Adamstal je známý svou přátelskou atmosférou a vysokou úrovní služeb.

3. Diamond Country Club

Diamond Country Club, nacházející se v Atzenbruggu, jen kousek od Vídně, je skutečným golfovým rájem. Nabízí hned dvě 18jamková hřiště – Diamond Course a Diamond East Course. Obě hřiště jsou navržena tak, aby vyhovovala hráčům všech úrovní, a jsou známá svými perfektně udržovanými greeny a fairwayemi.

Diamond Country Club v Rakousku je jedním z nejvýznamnějších golfových hřišť v zemi. Tento klub nabízí nádherné scenérie s mnoha jezery a pečlivě upravenými fairwayemi. Hřiště je známé svou náročností a rozmanitými výzvami, které přitahují golfisty z celého světa. Klub také hostí významné golfové turnaje a poskytuje špičkové zázemí včetně luxusní klubovny a tréninkových zařízení.
Diamond Country Club Rakousko

Diamond Course

Toto mistrovské hřiště je charakteristické svou rozmanitostí a výzvami, které klade před hráče. Vodní překážky, strategicky umístěné bunkery a zvlněné greeny prověří vaše golfové dovednosti na každé jamce. Designér Jeremy Pern vytvořil hřiště, které je nejen náročné, ale také esteticky působivé.

Diamond East Course

Druhé hřiště, Diamond East, je o něco kratší a méně náročné než Diamond Course, ale stále nabízí dostatek výzev pro zkušené hráče. Je ideální pro ty, kteří hledají příjemnou a relaxační hru s krásnými výhledy na okolní krajinu.

Koukni...  3 Nejlepší elektrokola z Decathlonu: Recenze

Zázemí a služby

Diamond Country Club nabízí vynikající zázemí pro hráče. Moderní klubovna s restaurací a barem poskytuje příjemné místo pro odpočinek a občerstvení po hře. Pro-shop nabízí široký výběr golfového vybavení a oblečení. Pro ty, kteří chtějí strávit na hřišti více času, je k dispozici také luxusní hotel s výhledem na hřiště.

Zajímavosti o Diamond Country Club

 • Diamond Country Club byl založen v roce 1994 a od té doby se stal jedním z nejprestižnějších golfových resortů v Rakousku.
 • Od roku 2010 se zde každoročně koná Austrian Golf Open, turnaj European Tour, který přitahuje nejlepší golfisty z celého světa.
 • Hřiště Diamond Course je známé svou náročnou jamkou číslo 18, která je považována za jednu z nejtěžších v Rakousku.
 • Diamond Country Club je ideálním místem pro golfovou dovolenou, protože nabízí nejen skvělou hru, ale také širokou škálu dalších aktivit a služeb.

Délka golfových hřišť na Diamond Country Club

 • Diamond Course: par 72, délka 6481 metrů z bílých odpališť
 • Diamond East Course: par 72, délka 6019 metrů z bílých odpališť

Diamond Country Club je golfový resort, který splní očekávání i těch nejnáročnějších hráčů. Dvě mistrovská hřiště, vynikající zázemí a služby, krásná příroda a blízkost Vídně z něj dělají ideální destinaci pro golfovou dovolenou.


4. Golf Club Zell am See-Kaprun

Golf Club Zell am See-Kaprun se nachází v srdci Salcburska, obklopený majestátními Alpami. Hřiště nabízí úchvatné výhledy na okolní hory a ledovce, což z něj dělá jedno z nejmalebnějších golfových hřišť v Rakousku.

Golf Club Zell am See-Kaprun se nachází v malebném prostředí rakouských Alp a nabízí úchvatné výhledy na zasněžené vrcholy a zelené fairwaye. Toto hřiště je ideální jak pro začátečníky, tak pro pokročilé golfisty díky svým pečlivě navrženým jamkám a výborným tréninkovým zařízením. Obklopené přírodními krásami, nabízí nezapomenutelné golfové zážitky v srdci alpské krajiny.
Golf Club Zell am See-Kaprun

Co mě na Zell am See-Kaprun nejvíc nadchlo? Byla to rozhodně jamka číslo 17, která je považována za jednu z nejkrásnějších v celém Rakousku. Je to dlouhý par 3 s greenem umístěným na ostrově uprostřed jezera. Výhled z odpaliště na okolní krajinu je prostě neuvěřitelný.

Golf Club Zell am See-Kaprun nabízí také vynikající zázemí pro hráče, včetně moderní klubovny, restaurace a pro-shopu. A pokud bys chtěl strávit v této oblasti více času, můžeš využít i širokou nabídku ubytování a dalších aktivit, jako je například turistika, cyklistika nebo vodní sporty.

Zajímavosti a čísla Golf Club Zell am See-Kaprun

 • Golf Club Zell am See-Kaprun byl založen v roce 1957.
 • Hřiště má par 72 a délku 6 014 metrů z bílých odpališť.
 • Zell am See-Kaprun je známý svou nádhernou přírodou a vysokou úrovní služeb.

5. Golf Club Murhof

Golf Club Murhof se nachází ve Štýrsku, jen kousek od města Graz. Hřiště je zasazeno do malebné krajiny, obklopené vinicemi a lesy. Murhof je známý svou přátelskou atmosférou a vysokou úrovní služeb.

Koukni...  Kompletní průvodce výběrem golfových želez
Golfclub Murhof je prestižní golfový klub v Rakousku, známý svou krásnou přírodní scenérií a vysokou kvalitou služeb. Toto hřiště, zasazené v malebné krajině, nabízí hráčům výjimečný zážitek s pečlivě udržovanými fairwayemi a greeny. Klubu dominuje historická budova klubovny, která poskytuje útulné a stylové zázemí pro odpočinek po hře. Okolní zeleň a vzrostlé stromy dodávají tomuto místu kouzlo a klid, ideální pro všechny, kteří hledají kombinaci sportu a relaxace.
Golf Club Murhof

Co mě na Murhofu nejvíc zaujalo? Byla to rozhodně rozmanitost jamek, které nabízejí výzvu pro hráče všech úrovní. Na hřišti najdeš dlouhé par 4, krátké par 3, ale i náročné par 5, které prověří tvé strategické myšlení.

Golf Club Murhof nabízí také vynikající zázemí pro golfisty, včetně moderní klubovny, restaurace a pro-shopu. A pokud bys chtěl strávit ve Štýrsku více času, můžeš využít i širokou nabídku ubytování a dalších aktivit, jako je například návštěva historického centra Grazu nebo ochutnávka místních vín.

Zajímavosti a čísla Golfclub Murhof

 • Golfclub Murhof byl založen v roce 1987.
 • Hřiště má par 72 a délku 6 284 metrů z bílých odpališť.
 • Murhof je známý svou přátelskou atmosférou a vysokou úrovní služeb.

Na závěr

Doufám, že vám můj článek po 5 nejhezčích golfových hřištích v Rakousku pomohl vybrat to pravé místo pro tvůj další golfový výlet. Ať už se rozhodneš pro kterékoliv z nich, přeji ti skvělou hru, nezapomenutelné zážitky a hlavně spoustu birdie!

A nezapomeňte, golf je především o zábavě a relaxaci. Takže si užijte každou chvíli na greenu a neberte to příliš vážně. 😉


5 Nejlepších golfových hřišť v Rakousku – Recenze a zkušenosti

0,0
Vynikající0%
Velmi dobré0%
Průměrné0%
Špatné0%
Hrozné0%

Vaše komentáře

Zatím nejsou žádné komentáře… Buďte první, kdo ho napíše.


Přispějte svým komentářem, recenzí či zkušeností