Za poslední roky jsem napsal hromadu článků nejen o ExpressVPN, ale celé řadě dalších. Recenze, porovnání, návody, tipy, jak ji používat na Netflix, OnePlay, iVysílání v zahraničí nebo při hraní online her… Ale jedno téma jsem si dlouho nechával v šuplíku. Možná proto, že jsem ho sám vlastně nikdy nezkusil. A přitom ho ExpressVPN opakuje jako mantru: „30denní záruka vrácení peněz – bez otázek!“
Tak jsem to konečně udělal. Asi víte, že ExpressVPN používám také na prémiovém placeném plánu, tak jsem si aktivoval předplatné na jiném účtu a používal službu celý měsíc – a pak jsem to prostě zrušil. Tady je celý průběh, co přesně se stalo, co mi odpověděli a hlavně – vrátili mi peníze?
Proč jsem se rozhodl to otestovat?
Když čtete, že nějaká služba nabízí „vrácení peněz bez otázek“, je přirozené být skeptický. Tím spíš, když jde o zahraniční technologickou firmu, která už má vaše peníze. Většinou čekáte nějaké „ale“ – že to musí být přes email, že vás budou přemlouvat, nebo že se budete hádat s podporou.
A protože mi každý měsíc píšete emaily typu: „Funguje to vážně? Nechci se spálit, kdyby mi to nefungovalo jak chci.“ rozhodl jsem se to zkusit za vás.
Den 1: Klasická registrace a platba
Všechno začalo jako obvykle – zaregistroval jsem se přes svůj druhý email, zaplatil jedním klikem (vybral jsem měsíční plán za 12,95 USD) a během pár minut už měl VPN nainstalovanou.
ExpressVPN znám a používám dlouho, takže mě nic nepřekvapilo – instalace do iPhonu, Macbooku a Android TV byla blesková. Všechno běželo hladce, jak má.
30 dní používání ExpressVPN: Bez kompromisů
Co mě ale zajímalo, bylo, jestli mi během toho měsíce něco „omezí“, když už ví, že si jen testuju záruku. Odpověď? Ani náznak.
- Rychlost – servery běžely jako vždy, často doma i nad 140 Mbps a na mém iPhone dokonce na 5G přes 300 jsem sem tam namátkou naměřil.
- Streamy – bez problému jsem se dostal na Netflix, Hulu, Netlifx, OnePlay, iVysílání atd. (tak to už funguje dlouho – na ty streamy je express fakt pecka jako NordVPN)
- Zabezpečení – aktivní Network Lock, rodičovská kontrola, žádné úniky
- Podpora – nejdříve začíná AI asistent, ale lidé mi odpovídali vždy do minuty
Zkrátka: plnohodnotná služba, žádná omezená zkušebka.
Den 30: Požádal jsem o vrácení peněz u ExpressVPN
Ten moment pravdy. Šel jsem na jejich stránku, přihlásil se ke svému účtu, spustil živý chat a napsal jen :
„Good afternoon, I would like to cancel my account and request a refund.“
Očekával jsem dotazník, výslech nebo přemlouvání. Místo toho jsem dostal velmi přátelskou odpověď:
„Of course, no problem. We will refund the money to the same account (payment card). Please allow 5–7 days.“
A to bylo vše. Žádné „proč odcházíte“, žádné „zvažte slevu 20 %“. Prostě čistě, korektně, rychle.
Co se stalo dál?
Třetí den od zrušení mi přišla notifikace z mé AirBank – částka byla vrácena v plné výši 12.95 dolarů. Bez poplatků, bez zdržení. Upřímně? Čekal jsem to, ale i tak mne to mile překvapilo.
Shrnutí: Funguje záruka od ExpressVPN?
Ano. Na 100 %. Otestováno mnou osobně. Tohle není marketingová fráze, ale skutečná služba, která stojí za to. A pokud se bojíte do ExpressVPN investovat jen proto, že „co když to nebude ono“, zkuste si to jako já.
Kdy má smysl to vyzkoušet?
- Když letíte na dovolenou a chcete bezpečný přístup k online bankovnictví nebo Netflixu
- Když si nejste jistí, která VPN je pro vás
- Když potřebujete krátkodobě soukromí nebo obcházet geo-bloky
- Když si chcete prostě udělat vlastní názor, ale garantuji vám, že stejně skončíte u dlouhodobého plánu a budete ji pak využívat standarně denně jako já.
Co mě během mého testu ExpressVPN překvapilo?
Asi nejvíc mě dostala ta jednoduchost. Žádné zdlouhavé rušení účtu, žádná další registrace ve formulářích a jednoduchost požadavku, žádné „pošlete důvod na náš email“. Většina služeb, co slibují vrácení peněz, vás nutí vyplňovat nějaký formulář nebo čekat na schválení. Tady ne.
Taky mě překvapilo, že podporu obsluhují skuteční lidé, žádný robot. A nečekáte půl dne. Chat je dostupný nonstop a odpověď přijde do minuty.
A to hlavní? Po celých těch 30 dní mě ExpressVPN nijak nelimitovala. Vůbec. Přestože mohli mít podezření, že využívám jen zkušební období, všechno fungovalo stejně, jako kdybych si koupil předplatné na dva roky. Tohle u jiných služeb rozhodně není standard.
Kolik mě to celé stálo?
Upřímně? Vůbec nic. Částka za měsíční předplatné se mi vrátila v plné výši na účet, v přepočtu asi 268 Kč. Jasně, musíte si to nejdřív zaplatit – není to úplně „free VPN“ ve stylu „stačí stáhnout“, ale rozdíl je v kvalitě.
A hlavně: kdybych si to předplatné nechal, tak bych si ho nechal dobrovolně. Ne proto, že jsem ho „zapomněl zrušit“, ale protože fakt dobře fungovalo.
Dává to smysl i pro tebe?
Pokud pořád váháš, jestli dát ExpressVPN šanci, tady je moje rada: zkus to a po 25 dnech se rozhodni. Není to žádné členství v posilce, které se ruší na poště v Uzbekistánu. Klikneš, napíšeš zprávu a buď zůstaneš, nebo jdeš dál. A nikdo se na tebe nebude zlobit.
Funguje to. Testoval jsem to za tebe.
A na závěr: komu bych to doporučil?
- Těm, kdo chtějí VPN jen na dovolenou – třeba na 2 týdny v zahraničí
- Lidem, co zvažují placenou VPN, ale nechtějí riskovat – tohle je ideální test
- Uživatelům, co nikdy VPN nezkoušeli – tady si to mohou vyzkoušet naplno, bez limitů
- Každému, kdo nemá rád reklamy, šmírování a omezené servery „zadarmo“
Moje upřímné hodnocení?
Za mě si ExpressVPN zvedla reputaci ještě o kousek výš (né že by ji před tímto testem už tak neměla vysoko!) Nejen že nabízí kvalitní službu – ona to navíc umí odkomunikovat tak, že se cítíte jako zákazník, ne jako „potížista, co chce zpátky prachy“.
Jasně, já sám ExpressVPN dál používám na primárním účtu (mám dvouletý plán pro rodinu – tam už je cena kolem 120 kaček měsíčně). Ale teď už vím, že když se mě někdo bude prát na refundaci, mohu s klidem říct, ano tohle funguje! A to je v dnešní době vzácné.
Vaše komentáře
Zatím nejsou žádné komentáře… Buďte první, kdo ho napíše.