Každý den s Tobiáškem je plný bagrů. Jak se nám daří udržet krok s jeho nekonečnou zálibou v těchto strojích, zatímco zůstáváme při zdravém rozumu? Přečtěte si o našich vtipných rodinných dobrodružstvích.

Mít doma malého bagristu znamená žít v neustálém zvuku motorů a vidět hromady zeminy všude kolem. Našeho Tobiáška, 2,5letého milovníka všeho, co má lopatu a kola, byste našli uprostřed hromady písku, s očima zářícími nadšením, kdykoliv má šanci. A ano, i náš starší syn Matyáš se občas zapojí do těchto zemních prací. Připravte se na výlet do světa, kde „bagr“ není jen slovo, ale životní styl.

Od rána do noci

Mít doma bagristu není pro slabé povahy. Představte si, že se každé ráno probouzíte zvukem bagrů, buldozerů, ačkoliv ve skutečnosti je to jen vaše dítě, pohybující se po domě s plastovým bagrem v ruce. Vítejte v našem světě, světě, kde je Tobiášek králem a jeho bagry jsou jeho věrní poddaní. 🙂

Život s malým bagristou

Každý den s Tobiáškem začíná stejně: „Mami, kde je můj bagr?“ a končí „Mami, můžu si vzít bagr do postele?“ Věřte nebo ne, naše slovní zásoba se radikálně zúžila na bagry, lopaty, buldozery a vše mezi tím. A pokud si myslíte, že sledování „Bagrů na YouTube“ je jen fáze, pak vám s úsměvem na tváři řeknu, že jste se spletli. U nás doma je to celodenní maraton.

Bratrská bagrová spolupráce

I když je Matyáš o několik let starší, občas se nechává Tobiáškovou vášní pro bagry pohltit. Společně pak tvoří dokonalý tým – zatímco Tobiášek řídí plastové stroje, Matyáš plánuje staveniště a občas přispěje větším, ovládaným bagrem. Spolu transformují naši zahradu na staveniště, které by si nezadalo ani s těmi skutečnými.

Koukni...  Ryby na mě prdí! Rybník Amerika Radonice

Den v životě malého bagristy

Ráno začíná revizí všech bagrů (abychom se ujistili, že jsou všichni připraveni na tvrdý den práce), následuje rychlá snídaně (protože kdo by chtěl ztrácet čas jídlem, když můžete kopat?). Poté následuje doprovod do bráchy do školky, do krámu a především k sousedům, kde Tobiášek pečlivě studuje každý stroj, který tam právě pracuje. Poté ihned domů, aby replikoval viděné práce se svými hračkami.

Jak to všechno zvládáme?

Myslíte , nebo Petra? 🙂 Přiznám se, někdy je to pro mě skutečná challenge. Ale naučili jsme se najít krásu v této bagrové posedlosti. Vytvořili jsme „bagrové úterky“ pro čištění po „těžké práci“ a „bagrový koutek“, kde Tobiášek může své hračky opravovat a udržovat. A co víc, vidět tu radost a vášeň v Tobiáškových očích, kdykoliv může mluvit o bagrech nebo s nimi hrát, je prostě k nezaplacení.

Co jsme se naučili?

Život s malým bagristou nás učí trpělivosti, kreativitě a především schopnosti najít radost v malých věcech. Ano, možná naše domácnost zní jako staveniště a vypadá jako výstava stavebních strojů, ale tyto chvíle s našimi dětmi jsou neocenitelné. A když se na to podíváte správným způsobem, každý den je dobrodružstvím.

Takže, ať už máte doma malého bagristu, astronauta nebo mořeplavce, objímejte jejich vášně. Protože jednoho dne, když budou velcí a jejich dětské sny dávno za nimi, budete mít tyto vzpomínky, na které se můžete ohlédnout a usmát se. A možná, jen možná, vám budou chybět ty dny, kdy vaše domácnost zněla jako staveniště.

Bagry a hasiči co dostal od Ježíška

Doufám, že tento článek vám přinese úsměv na tváři a možná i trochu uklidnění, že nejste sami ve světě rodičovství malého bagristy. A pamatujte, každý bagr v domě je příležitostí k učení, smíchu a společně stráveným chvílím.

Koukni...  Jak poznat infarkt a co dělat? Příznaky, léčba a prevence

Poslední aktualizace: 27/02/2024