Borlandův přístup ke kytaře je naprosto netradiční. Do svých riffů začleňuje prvky jazzu, funku a dokonce i elektroniky, čímž vytváří jedinečný a inovativní zvuk, který odlišuje Limp Bizkit od ostatních nu-metalových kapel.

Wes Borland, kytarista Limp Bizkit, rozhodně splňuje popis „kytarového génia“ z několika důvodů:

  • Technická zručnost: Přestože je jeho styl neobvyklý, Borland je nesporně talentovaný. Může drtit s těmi nejlepšími, ale jeho talent přesahuje rychlost. Jeho používání efektů, textur a neočekávaných akordových postupů dodává jeho hře hloubku a záhadnost.
  • Melodická citlivost: Ačkoli Borlandovy riffy jsou často agresivní, mají také silný melodický smysl. Písně jako „Nookie“ a „Break Stuff“ by nebyly zdaleka tak chytlavé bez jeho zapamatovatelných háčků.
  • Vliv na moderní metal: Borlandův inovativní styl ovlivnil nespočet moderních metalových kytaristů. Jeho ochota experimentovat a posouvat hranice dláždila cestu k diverznějšímu a kreativnějšímu zvuku v tomto žánru.

Zde jsou některé další body k zamyšlení:

  • Vztah lásky a nenávisti: Borlandův styl není pro každého. Někteří posluchači ho považují za hrubý nebo roztříštěný, zatímco jiní oceňují jeho originalitu.
  • Spojení a rozchody s Limp Bizkit: Borland během své kariéry několikrát odešel a vrátil se do Limp Bizkit. Věnoval se také dalším hudebním projektům, které předvádějí jeho všestrannost jako umělce.

Celkově je Wes Borland významnou postavou moderní rockové hudby. Jeho jedinečný přístup ke hře na kytaru mu vynesl pověst opravdového „kytarového génia“.

Koukni...  Měsíc s Wesem Borlandem: Proč jsem si oblíbil tohoto kytarového génia

Rubriky:

Hudba,

Poslední aktualizace: 27/03/2024