Hledáte netradiční výlet plný zábavy, dobrého jídla a jedinečné atmosféry? Pak by se vám mohlo líbit Peklo Čertovina, zábavní park s čertovskou tematikou ukrytý v malebných lesích Vysočiny. Nedávno jsem se tam vydal s rodinou a v tomto článku se podělím o své dojmy a recenzi.

O Pekle Čertovina

Peklo Čertovina se nachází v obci Hlinsko v Čechách a nabízí hned několik aktivit pro celou rodinu. Hlavním lákadlem jsou prohlídky pekelných chodeb s průvodcem v čertovském kostýmu, které vás provedou světem hříchů a zábavy.

Kromě prohlídek si můžete vychutnat chutné jídlo v pekelné restauraci, zrelaxovat ve wellness centru, ubytovat se v originálních čertovských pokojích a prozkoumat venkovní areál s dětským hřištěm a dalšími atrakcemi.

Prohlídka Pekla

Naše dobrodružství začalo prohlídkou Pekla, která trvala necelou hodinu. Během prohlídky jsme se seznámili s nejrůznějšími čerty, prošli jsme mučírnou, peklem a nakonec se setkali i s Luciferem.

Průvodce byl skvělý, dokázal zaujmout jak dospělé, tak i děti. Atmosféra byla naprosto úžasná a plná humoru. Prohlídka byla interaktivní a plná zábavných úkolů, takže se nikdo nenudil.

Pekelná restaurace

Po prohlídce jsme se vydali do pekelné restaurace, kde jsme si dali oběd. Nabídka jídel je pestrá a zahrnuje jak tradiční českou kuchyni, tak i speciality inspirované pekelnou tematikou. Jídlo bylo výborné a porce opravdu velké. Obsluha byla milá a ochotná.

Wellness a ubytování

V Pekle Čertovina si můžete také odpočinout a relaxovat ve wellness centru. Nabízí se whirlpool, sauna, masáže a další procedury. Pro ty, kteří chtějí zažít netradiční ubytování, je k dispozici několik čertovských pokojů s originálním designem.

Koukni...  35 zajímavostí Prahy: Město tisíce příběhů

Venkovní areál Pekla Čertovina

Venku se nachází dětské hřiště, minigolf, trampolína a další atrakce pro děti. Také se tu konají různé akce a animační programy.

Ceník prohlídky

 • Prohlídka se zábavným programem je 60 minut
 • Cena: dospělý 460 Kč / dítě do 150 cm 380 Kč
 • V ceně prohlídky můžete zdarma navštívit promítání pohádky Čertoviny od Zdeňka Trošky. Promítání začíná v 10:00, 12:00, 14:00 a 16:00.
 • Prohlídka pekla se zábavným programem.
 • Provází vás celá banda čertů.
 • Prohlídka pražírny kávy a kavárny.
 • V ceně prohlídky můžete zdarma navštívit promítání pohádky Čertoviny od Zdeňka Trošky. Promítání začíná v 10:00, 12:00, 14:00 a 16:00.
 • Během letních prázdnin a víkendů vás čeká ještě doplňkový program. V doplňkovém programu vás kavárenský čert seznámí s pekelnou pražírnou kávy, naší botanickou zahradou a vše ukončí posezením v romantické kavárně, kde si můžete vychutnat čerstvě upraženou kávu a zažít romantické chvilky. Délka doplňkového programu je cca 30 minut.
 • Děti do 3 let mají vstup zdarma.

Moje hodnocení Pekla Čertovina

 • Prohlídka Pekla: 5/5
 • Pekelná restaurace: 5/5
 • Wellness: 4/5
 • Ubytování: 4/5
 • Venkovní areál: 3/5

Celkové hodnocení dávám hezkých: 4,5/5

Moje doporučení

Doporučení:

 • Peklo Čertovina je vhodné pro všechny věkové kategorie.
 • Prohlídku Pekla doporučuji rezervovat předem, zvláště v hlavní sezóně.
 • V pekelné restauraci si nezapomeňte dát pekelný guláš!
 • Pokud chcete zažít netradiční ubytování, zarezervujte si čertovský pokoj.
 • V letních měsících si užijte venkovní aktivity.

Na závěr

Peklo Čertovina se ukázalo jako ideální destinace pro rodinný výlet. Jedinečná atmosféra plná humoru, zábavné aktivity, chutné jídlo a pestré možnosti ubytování zaručí nezapomenutelný zážitek. Prohlídka Pekla s interaktivními prvky zaujme jak dospělé, tak i děti.

Pekelná restaurace uspokojí i ty nejnáročnější gurmány a wellness centrum poskytne zasloužený odpočinek. Venkovní areál s dětským hřištěm a dalšími atrakcemi potěší nejmenší návštěvníky.

Koukni...  Cyklohráček: Skvělý výlet pro rodiny s dětmi

I když se v Pekle Čertovina setkáte s hříšníky a ďábly, humor a zábava jsou hlavním mottem celého parku. Pokud hledáte netradiční výlet plný zážitků, Peklo Čertovina je to pravé pro vás. Za naši rodinu ji rozhodně s klidnou duší doporučuji.

Doufám, že vám moje recenze pomohla a že se do Pekla Čertovina brzy sami vydáte!

Fotogalerie


Peklo Čertovina- Hodnocení a zkušenosti

4,7
4,7 z 5 hvězdiček (na základě 3 hodnocení)
Vynikající67%
Velmi dobré33%
Průměrné0%
Špatné0%
Hrozné0%

15/04/2024

Jsem milovnice historie a legend a v Pekle Čertovina jsem se dozvěděla mnoho zajímavého o čertech a pekle.

Prohlídka pekla byla poutavá a informativní, personál ochotně zodpověděl všechny mé otázky a v čertovské restauraci jsem si pochutnala na tradičních českých pokrmech.

Určitě to doporučuji všem, kteří se zajímají o historii a legendy a chtějí se dozvědět něco nového o čertech a pekle.

Avatar for Růžičková
Růžičková
13/04/2024

S přítelkyní jsme si chtěli udělat romantický výlet a Peklo Čertovina se ukázalo jako perfektní volba. Atmosféra je tam kouzelná, prohlídka pekla byla strašidelná, ale zároveň romantická a večeře při svíčkách v čertovské restauraci byla úžasná. Personál byl milý a ochotný a my si to moc užili. Určitě to doporučuji všem zamilovaným párům, kteří chtějí zažít něco netradičního.

Avatar for Petr S
Petr S
11/04/2024

Do Pekla Čertovina jsme se s rodinou vydali s trochou obav, jelikož jsme nevěděli, co od toho můžeme očekávat. Ale hned po příjezdu jsme byli mile překvapeni. Atmosféra je tam úžasná, personál ochotný a program nabitý zábavou. Naše děti si užily hry, soutěže i prohlídku pekla, a my dospělí jsme si dali skvělé pivo a pochutnali si na výborném jídle. Určitě se sem ještě vrátíme!

Avatar for Evča
Evča

Přispějte svým hodnocením či zkušeností