Ahoj všichni! Mám tu pro vás jednu úžasnou zprávu přímo z kouzelného světa, kde se snoubí pekelné dobrodružství s pohádkovým kouzlem. Tři dny plné zábavy, smíchu a nevšedních zážitků, které jsem zažila o tomto velikonočním víkendu, se mi podařilo strávit v místě, jež se jmenuje – věřte nevěřte – peklo Čertovina a pohádková vesnička Podlesíčko.

Připravte se na příběh, který je tak trochu jiný než všechny ty, které znáte. A kdo ví, třeba vás nakonec přesvědčí, že i vy byste měli příště vyrazit na podobné dobrodružství!

Den první: Výlet do pohádky

V sobotu ráno jsme, plni očekávání, vyrazili autem směr hotel Podlesíčko. Naše ubytování v pohádkové vesničce? Chata Cipísek, která vypadala jako vystřižená z nejkrásnějších dětských snů. Dřevěná stavba s malými okénky a střechou, která byla hustě pokryta šindelem a připomínala mi rok 1900. Už na první pohled bylo jasné, že tento víkend bude něco výjimečného a hlavně zábavného.

První den byl věnován objevování všech koutů Pohádkové vesničky Podlesíčko. Vesnička, která se rozkládá na svahu mezi celou řadou stromů, nabízela nespočet aktivit. Od lukostřelby po prohlídku malých domečků, které byly domovem nejrůznějších pohádkových bytostí. Ano, dokonce i skřítků! Bylo to jako vstoupit do živé pohádky, kde každý koutek skrývá nové tajemství.


Chatky v pohádkové vesničce Podlesíčko

Hotel Pohádková vesnička Podlesíčko nabízí různé tematické a veselé chatky inspirované pohádkami, včetně „Sněhurky“, „Rákosníčka„, „U kováře Matěje“, „Mlýn“, „Karkulky“, „Nebe a Pekla“, „Pařezu„, „Budulínka“, „Ševce“, „Rumcajse a Manky i Cipíska“, „Popelky“, a luxusní apartmány „Smolíček“ a „Růženka“.

Koukni...  Československo 1980: Rok mého narození

Každá z těchto chatek má skutečně své jedinečné vybavení a styl, inspirovaný pohádkovými motivy.


Den druhý: Peklo Čertovina

Nedělní ráno jsme zahájili poněkud netradičně – výletem do pekla. Ale nebojte, ne toho pravého. Čertovina, pekelně zábavný areál plný nástrah a dobrodružství, nás přivítal otevřenou náručí.

Vzdělávání v čertovské škole, detailní prozkoumání 7 hříchů i krásné představení s čerty a hlavně Luciferem, kteří byli víc než přátelští, pokud jste jim nešlápli na ocas. Toto dopoledne nám ukázalo, že i peklo může být místo plné smíchu, radosti a hlavně zábavy.

Velikonoce Peklo Čertovina

O Pekle Čertovina – zábava 12 metrů pod zemí

Čertovská zábava v pěti patrech

Během prohlídky Pekla Čertovina se setkáte s čerty, kteří vás provedou pěti patry plnými zábavných úkolů a atrakcí. Navštívíte čertí školu, trapírnu, ochutnáte drink od čertice a projděte se chodbičkou sedmi smrtelných hříchů. Samotný Lucifer vám pak prozradí, co čeká vaše hříšné duše.

Na povrchu zemském se nachází Pekelný šenk, kde si pochutnáte na lahodných specialitách staročeské kuchyně. Můžete zde sledovat práci řemeslníků a ponořit se do pohádkové atmosféry. Podle legendy Čertovinu založila ďábelská posádka, která ztroskotala nedaleko Hlinska v roce 666.

Prohlídka Pekla trvá 60 minut a zahrnuje:

  • Prohlídku Pekla se zábavným programem
  • Prohlídku pražírny kávy a kavárny (o víkendech, svátcích a prázdninách)
  • Průvodcovství čertů
  • Zdarma promítání pohádky Čertoviny od Zdeňka Trošky (10:00, 12:00, 14:00 a 16:00)

Praktické informace

  • Peklo Čertovina se nachází u Hlinska
  • Vstup do Pekelného šenku je zdarma
  • Prohlídky Pekla je nutné rezervovat předem
  • Parkoviště se nachází 400 m od Pekla
  • Doporučuje se dostavit se do Pekla s 15-20 minutovým předstihem

Ubytování v Pekle čertovina

Peklo Čertovina nabízí také ubytování v hotelu Kocourkov s 16 tématickými pokoji a wellness s názvem Wellness & Spa resort Ráj, kde návštěvníci najdou sauny, bazénky, vířivky a mnoho dalšího​.

Koukni...  Peklo Čertovina: Recenze z pekelných hlubin

Odpoledne jsme se vrátili do pohádkové vesničky Podlesíčko, tentokrát s misí najít skrytá velikonoční vajíčka a zúčastnit se pohádkových her, které pro nás organizátoři připravili od 14 a 16 hod.

Bylo to jako velikonoční hon na poklady, ale v prostředí plném kouzel a záhad s kupou dětí. Každý nalezený poklad byl odměnou nejen pro tělo, ale i pro duši, protože každý z nich nesl i malý příběh, legendu nebo hádanku a všem dětem jen zářili oči radostí.

Večer, po plném dni zážitků jsme ještě prozkoumali hotelový bazén a poté všichni zcela vyčerpaní zajeli do peřin.

Den třetí: Velikonoční ráno a loučení

Velikonoční pondělí začalo tradicí, která je u nás doma nezbytná – šupáním. Ale tentokrát mě místo přátel, kamarádů a sousedů u nás doma, šupali moji 3 kluci a hlavně vodník z hotelu Podlesíčko. Místo obvyklých pomlásek ale používal kouzelnou hůlku, kterou jsme si sami vyrobili den předtím s dětmi.

Možná to bylo tím čarovným prachem, nebo jen tím správným zaklínadlem, ale každopádně to bylo šupání, na které jen tak rychle nezapomenu.

No a pak už bylo na čase se sbalit a vydat zpět na cestu domů. S batohem plným vzpomínek, srdcem plným radosti a myslí plnou příběhů, které budeme vyprávět ještě dlouho. Tento prodloužený víkend byl dokonalým únikem od reality, přesně takovým, jaký jsme potřebovali.

Velikonoční pondělí a my se loučíme

Na závěr

Tři dny v Podlesíčku a pekle Čertovina nám ukázaly, že kouzlo a dobrodružství nejsou jen věcí pohádek. Jsou skutečné, živé a čekají jen na to, abychom je objevili. Ať už jste malí nebo velcí, věřím, že v každém z nás dřímá touha po dobrodružství. Tak proč ji neprobuďte tím nejlepším způsobem – výletem do místa, kde se snoubí peklo s pohádkou?

Doufám, že vás náš výlet inspiroval a že i vy si najdete čas vyrazit na vlastní dobrodružství s dětmi. Protože, jak se říká, nejlepší příběhy nejsou ty, které čteme v knihách, ale ty, které si sami prožijeme.

Koukni...  Concord: Příběh nadzvukové legendy

Určitě vás rádi v Podlesíčku, nebo kdo ví, možná i v Čertovině rádi přivítají a užijete si to tam stejně jako my!


Peklo Čertovina a Pohádková vesnička Podlesíčko – Hodnocení a zkušenosti

4,5
Hodnocení 4,5 z 5
4,5 z 5 hvězdiček (na základě 2 hodnocení)
Vynikající50%
Velmi dobré50%
Průměrné0%
Špatné0%
Hrozné0%

Hodnocení 5,0 z 5
06/04/2024

Moc krásné místo. Ubytování v chatce Rákosníček nemělo chybu. Pevně věřím, že v ostatních je tomu také tak. Personál vynikající, jídlo taktéž.

Avatar for Štěpánka
Štěpánka
Hodnocení 4,0 z 5
06/04/2024

Místo krásné. Přijeli jsme na komentování prohlídku. Byla tam Sněhurka a červená karkulka. Holky byli šikovné, zapojovali děti do příběhu a za kazdou správnou odpověď někdo dostal lízátko.

Očekávala jsem, že tam bude víc těch živých postaviček pohádkových, ale to byla jenom moje mylná představa prohlídky 😛

Avatar for Jana O.
Jana O.

Přispějte svým hodnocením či zkušeností