Když jde o nákup techniky, jako jsou tablety, MacBook nebo iPhone, je logické se ptát, zda je opravdu nutné investovat do nového zařízení, nebo jestli existuje výhodnější alternativa. Osobně se přikláním k druhé možnosti. Proč utrácet víc, když můžete získat stejně kvalitní produkt za méně peněz? Když si kupuju věci pro naše děti, vždy se nejdříve podívám po zánovním zboží nebo rozbaleném či vráceném ve 14 dnech, které vyjde o dost levněji. Myslím, že většina rodičů to tak řešíme.

Ušetřete s použitým nebo zánovním zbožím

Každý chce občas ušetřit nějakou tu kačku, zvláště když jde o věci pro děti. Jak to dělám já? Kouknu se na smarty.cz do sekce výprodej nebo použité. Opravdu tam najdu skvělé kousky, které jsou nejenom levnější, ale také stále v perfektním stavu. Co mě nejvíc zaujalo, je, že najdu produkty, které jsou použité, zánovní a rozbalené.

Zpravidla jde o vykoupená zařízení, vystavená na prodejnách nebo vrácená zákazníkem v zákonné lhůtě. Prakticky se jedná o nové přístroje, které jsou po vrácení pečlivě otestovány, prohlédnuty a vyčištěny, takže v super stavu.

Co všechno se dá na Smarty koupit jako zánovní, rozbalené nebo použité

Na Smarty.cz najdete širokou škálu produktů v sekci výprodej a použité. Nejde jen o tablety nebo MacBooky. Nabídka je opravdu široká a zahrnuje:

Tablety – Ať už hledáte něco pro práci, zábavu, nebo pro děti na hraní a vzdělávání, najdete tam řadu skvělých možností. Například jsem nedávno koupil iPad Air, který byl rozbalený, ale nikdy nepoužitý. Ušetřil jsem několik tisíc a přitom mám prakticky nový kus.

Koukni...  100 fascinujících zajímavostí o zvířatech

Notebooky a MacBooky – Pokud potřebujete nový notebook nebo MacBook pro práci, studium, nebo zábavu, můžete tu najít velmi dobré kousky za zlomek původní ceny.

Chytré telefony – Od starších modelů po ty nejnovější, které byly jen krátce použité nebo vrácené ve 14ti denní lhůtě. Nedávno jsem takto pořídil zánovní iPhone, který byl vrácen po dvou týdnech. Byl v perfektním stavu a výrazně levnější. Maty si ho dost užívá.

Herní konzole – Pro malé i velké hráče, použité nebo zánovní konzole často vyjdou výrazně levněji. Kolega z firmy koupil PS4 pro své děti za polovinu ceny nového a děti jsou nadšené.

Příslušenství – Sluchátka, klávesnice, myši, a další gadgety, které můžou doplnit váš technický arzenál. Zde se mi podařilo koupit kvalitní bezdrátová sluchátka, která byla vystavená v prodejně, za super cenu.

Proč volit použitý nebo zánovní zboží?

Existuje několik důvodů, proč se rozhodnout pro nákup použitého nebo zánovního produktu místo nového:

  1. Úspora peněz – Hlavním důvodem je cena. Použité nebo zánovní produkty jsou často o desítky procent levnější než nové.
  2. Ekologická stopa – Koupí použitého zařízení pomáháte snižovat množství elektronického odpadu a přispíváte k udržitelnosti.
  3. Kvalita – Mnoho použitých produktů je ve skvělém stavu, někdy dokonce téměř nerozbalených. U zánovního zboží může jít jen o produkty vrácené ve 14denní lhůtě, které jsou prakticky nové.
  4. Záruka a podpora – Většina zánovních a použitých produktů na Smarty.cz stále přichází se zárukou, takže nemusíte mít obavy o kvalitu a funkčnost. To mi dodává klid, protože vím, že pokud by se cokoliv stalo, mám se na koho obrátit.
  5. Široký výběr – Výprodejová sekce na Smarty.cz nabízí opravdu široký výběr, takže si můžete být jistí, že najdete to, co potřebujete. Někdy tam najdete i vzácné kousky, které jinde nejsou k dostání.
Koukni...  Investice do akcií Apple: z 1000 dolarů dolarovým multi-milionářem

Jak vybírat?

Při nákupu použitých nebo zánovních produktů je důležité být obezřetný. Vždy si přečtěte popis produktu, zkontrolujte fotografie a podívejte se na hodnocení prodejce. Na Smarty.cz máte tu výhodu, že většina produktů je pečlivě prověřena a je nabízena s garancí kvality. Například u zmíněného iPadu Air jsem si důkladně prostudoval popis, prohlédl fotky a prošel hodnocení, než jsem se rozhodl pro koupi.

Na závěr

Nákup nového tabletu, MacBooku, iPhone či dokonce PS4 nebo PS5 může být velká investice, ale pokud se podíváte do sekce výprodej nebo použité na Smarty.cz, můžete ušetřit značnou částku a přitom získat kvalitní produkt. Ušetřené peníze pak můžete investovat do něčeho jiného, co potěší vás nebo vaše děti.

Když tedy přemýšlíte o nové technice, nezapomeňte, že použitý nebo zánovní produkt může být stejně dobrý jako nový, a přitom výrazně levnější! Tak se mrkněte na eshop a třeba najdete něco dobrého, co vás zaujme za levnější cenu než jinde.

EXIMTOURS
EximTours.cz

Vaše komentáře

Zatím nejsou žádné komentáře… Buďte první, kdo ho napíše.


Přispějte svým komentářem či zkušeností ze Smarty.cz