Jsem chlap, co si umí poradit téměř se vším. Dokážu vyměnit kolo, rekonstruovat dům, nebo chytit rybu holýma rukama (vtip, to ještě neumím). Ale vaření? To je pro mě naprostá španělská vesnice. Ne, že bych se o to nikdy nepokoušel. Ale po sérii katastrof, které by se daly srovnávat s Černobylem nebo Hirošimou, jsem se raději dobrovolně vzdal kuchyňské zástěry a všech iluzí o tom, že ze mě bude jednou „domácí“ kuchař.

Není špetka jako špetka

Hlavním problémem je moje vrozená technická povaha a tím pádem i neschopnost odhadnout správné množství ingrediencí. Recept říká „špetka soli“? Pro mě to může znamenat cokoliv od nepatrného zrníčka až po hrst, která by uspokojila slona. Guláš tak chutná buď jako voda bez chuti, nebo jako slaný Atlantik, po kterém se vám svíjí jazyk.

Velká nebo malá lžička = Chaos

Stejně tak lžička. V receptu a kuchařkách se píše „přidejte lžičku oleje“? Jenže lžička jako lžička není. Máme v zásuvce tolik lžiček všech velikostí a tvarů. Ta nejmenší by se dala použít na krmení mravenců, zatímco ta největší byla jako naběračka na polévku. Jak mám sakra vědět, která je ta „správná“?

A to nemluvím o těch šílených návodech (ženy tomu říkají kuchařka), které počítají s hrnky, miskami a hrstmi. Moje hrst je pravděpodobně 1.5x větší než hrst mé ženy. Takže když do těsta nasypu „hrst mouky“, skončím s lepivou hmotou, za kterou by se nestyděli ani v Knaufu (výrobce lepidel).

Čurbes v kuchyni

To, že nevařím má samozřejmě i další důvody. Třeba ten, že nesnáším nepořádek. Po mém „kuchařském“ řádění vypadá kuchyň jako po výbuchu granátu. Kdo to má uklízet?

Koukni...  10 Receptů na palačinky: Pro mlsné jazýčky

Ne, ne. Vaření prostě není pro mě. Raději se držím činností, ve kterých se můžu spolehnout na své chlapské dovednosti. Jako je grilování nebo dělat něco na domě atd. Tam stačí maso, oheň a pivo. A s tím si poradím levou zadní.

Luxusní jídlo v podání šéfky kuchyně

Co je asi nejdůležitější – moje žena vaří neskutečně. Tak proč bych se měl trápit něčím, co ona zvládá levou zadní? Raději se s chutí pustím do jídla, které mi naservíruje, a ušetřím si nervy i čas (a jí úklid).

Možná se tu najdou tací, kteří se mi budou posmívat a říkat, že chlap, který neumí vařit, není chlap. Ale co si budeme povídat, ne každý umí prostě všechno 🙂 Mám jiné přednosti a vaření mezi ně prostě nepatří.

Prodej lžiček

Takže, pokud máte někdo zájem o koupi naší sbírky lžiček, ozvěte se. Jsem ochoten se jich zbavit za rozumnou cenu :).

Rubriky:

Jídlo, Recepty,

Poslední aktualizace: 25/03/2024