Nedávno jsem se rozhodl pořídit novou televizi do obýváku. Samsung 65″ 4K QLED co máme už začíná být malá a já chtěl vybrat něco, co nám přinese ten nejlepší zážitek při sledování filmů, sportovních přenosů a hraní her dětem. Po nějaké době strávené hledáním a porovnáváním jsem se rozhodl pro Samsung QLED 8K. Zní to jako skvělá volba, že? No, to jsem si myslel taky, dokud jsem neobjevil 3 metrovou laserovou televizi Hisense 120L9G. A teď jsem na vážkách.

Proč jsem původně zvažoval Samsung QLED 8K

Takže, proč jsem vůbec zvažoval Samsung QLED 8K 9 řady? Tahle televize má prostě úžasné specifikace. QLED technologie, kterou Samsung používá, je známá pro svůj vysoký jas a široký barevný gamut. Navíc 8K rozlišení? To je prostě pecka. Detailní obraz, který tahle televize nabízí, je naprosto neuvěřitelný. Když jsem si přečetl recenze a viděl, jak lidé chválí její výkon, byl jsem přesvědčený, že tohle je ta správná volba.

Fischer.cz

Co je to QLED a proč je to super

Možná se ptáte, co to vlastně QLED je. QLED je zkratka pro Quantum Dot LED. Tato technologie využívá malinké kvantové tečky, které emitují světlo při osvícení. Výsledkem je mnohem jasnější obraz a lepší barevná přesnost než u běžných LED televizí. Navíc, QLED televize mají lepší životnost než OLED televize, které mohou trpět vypalováním obrazovky.

Výhody QLED technologie

Jednou z hlavních výhod QLED technologie je jas. Televize s QLED panelem může dosáhnout mnohem vyššího jasu než jiné technologie, což je skvělé, pokud sledujete televizi v dobře osvětlené místnosti. Další výhodou je široký barevný gamut. QLED televizory dokážou zobrazit širší spektrum barev, což znamená živější a realističtější obraz.

Samsung QLED 8K – detaily, které mě zaujaly

Samsung QLED 8K není jen o QLED technologii. 8K rozlišení je další věc, která mě opravdu nadchla. To je čtyřikrát více pixelů než 4K a šestnáctkrát více než Full HD. Výsledkem je neuvěřitelně detailní a ostrý obraz. Když jsem viděl ukázky z této televize, měl jsem pocit, jako bych se mohl dotknout objektů přímo na obrazovce.

Koukni...  Disney+: Filmy, seriály a exkluzivní obsah

Je tu ještě něco navíc

Kromě skvělého obrazu má Samsung QLED 8K i spoustu dalších vychytávek. Například podporuje HDR10+, což znamená ještě lepší kontrast a barvy. Má také rychlou odezvu, což je skvělé pro hraní her. A samozřejmě, je vybavený nejnovějšími smart funkcemi, takže můžete snadno streamovat obsah z různých platforem.

Přechod k laserové televizi Hisense 120L9G

A teď k tomu, co mě přimělo znovu přemýšlet – laserová televize Hisense 120L9G. Upřímně řečeno, když jsem poprvé slyšel o laserové televizi, nebyl jsem si jistý, co to znamená. Ale pak jsem začal číst a zjistil jsem, že tahle technologie je fakt něco jiného.

Co je laserová televize Hisense

Laserová televize používá laserové diody k promítání obrazu na obrazovku. Výsledkem je neuvěřitelně ostrý a detailní obraz. Laserové diody mají delší životnost než tradiční světelné zdroje a jsou energeticky úsporné. Ale to není všechno. Laserové televize mohou také zobrazit širší barevné spektrum než jakákoli jiná technologie.

Výhody laserové televize Hisense 120L9G

Jednou z největších výhod laserové televize Hisense 120L9G je její barevná přesnost. Laserové diody mohou produkovat čistší a přesnější barvy než jiné světelné zdroje. To znamená živější a realističtější obraz. Navíc, laserové televize mají vynikající kontrastní poměr, což znamená hlubší černé a mnohem jasnější bílé.

Hisense 120L9G – proč je to zajímavá volba

Hisense není tak známý jako Samsung, ale to neznamená, že by neměli co nabídnout. Jejich 305 cm laserová televize Hisense 120L9G je fakt ohromující. Když jsem si ji prohlédl, byl jsem doslova ohromen velikostí a kvalitou obrazu. Představte si sledování filmů na 3 metrové obrazovce s neuvěřitelnou barevnou přesností a ostrostí. To je něco, co vás doslova vtáhne do děje a nechcete od toho odtrhnout oči.

Koukni...  VAIB: Virtuální asistent nakoupí za vás!

Na velikosti záleží!

Jedna z věcí, která mě na Hisense laserové televizi 120L9G opravdu zaujala, je její velikost. 3 metry! To je prostě obrovské. Když si představím, jak sleduji svůj oblíbený film nebo sportovní přenos na takové obrazovce, je to prostě neuvěřitelné. Navíc, větší obrazovka znamená lepší zážitek, protože můžete vidět více detailů a máte pocit, že jste přímo uprostřed dění.


Parametry televize Hisence 120L9G

Smart Laser TV s úhlopříčkou 305 cm, třibarevným laserovým světlem a maximálním rozlišením Ultra HD 3840×2160 nabízí jas 3000 lumenů, Dolby Atmos a uživatelské rozhraní VIDAA U4.0. Nové pojetí barev.

Hisense Trichroma TV překoná vaše očekávání díky barevnosti, která dosahuje 107 % standardu BT.2020, čímž nastavuje nový standard pro budoucnost televizí.

Tato laserová TV využívá technologii krátkého dosahu, promítající obraz z blízké vzdálenosti na 120 palcovou obrazovku. Navržena tak, aby poskytovala skvělý zážitek v každém prostoru vašeho domova, přizpůsobí se jakýmkoli světelným podmínkám a zajišťuje zářivý, detailní obraz.

S technologií Dolby Atmos® a 40wattovými předními reproduktory se ocitnete v centru dění, obklopeni zvukem jako v domácím kině.

Hisense Trichroma produkuje až 3000 lumenů, což odpovídá 420 nitům. S ALR obrazovkou dosahuje rovnoměrného jasu a zářivých barev, které se jeví tak živé, že vypadají, jako by vystupovaly z obrazovky.

Hisense Trichroma laserová televize obsahuje tuner pro příjem a zpracování TV signálu. Aplikace jako YouTube, Netflix, Amazon Prime nebo Voyo jsou přístupné díky operačnímu systému VIDAA U4.0, který spouští televizi za pouhých 1,7 sekundy.

Technologie Smooth Motion a MEMC s rychlou odezvou procesoru zajišťují plynulé pohyby a minimální rozmazání obrazu.

Certifikovaná TUV technologie potlačení modrého světla chrání vaše oči, takže i po dlouhém sledování zůstanou v pohodě. Obraz neproniká přímo, ale odráží se, což je pro oči šetrnější.

Hisense se stará o vaše zdraví pomocí technologie, která snižuje intenzitu laserového záření při blízkém kontaktu s jakýmkoli objektem, chrání tak vaše oči.

Technologie X-Fusion™ s kvalitními světelnými zdroji zajišťuje více než 25 000 hodin zábavy, což odpovídá sledování více než 10 000 filmů. Vychutnejte si nekonečnou zábavu jako byste byli sami hlavním aktérem.


Cena – QLED versus Laser

Teď se dostáváme k otázce ceny. Samsung QLED 8K 900 není levný, ale je to investice do kvality ověřené značky. Na druhé straně Hisence 120L9G je cenově podobná, takže je to opravdu otázka priorit. Chcete menší, ale vysoce kvalitní obrazovku, nebo jste ochotni investovat spíše do obrovské obrazovky s neuvěřitelnou barevnou přesností? Já mám jasno…

Koukni...  5 největších mýtů o AI: Podrobné odhalení

Praktické aspekty – instalace a prostor

Další věc, kterou je třeba zvážit, je praktická stránka věci. 3 metrová televize potřebuje hodně prostoru. Musíte mít dostatečně velký obývací pokoj, aby se tam vešla, a musíte také zvažovat, jak ji budete instalovat. Na druhé straně, Samsung QLED 8K je standardní velikosti 75″, takže s ní nebudou takové problémy.

Kvalita zvuku

Kromě obrazu je důležitá i kvalita zvuku. Obě televize mají vynikající zvukové systémy Dolby Atmos® takže v této úrovni skrze digitální výstup, stejně budu vše přehrávat skrze BOSE.

Smart funkce a konektivita

V dnešní době je důležité, aby televize měla pokročilé smart funkce. Obě televize podporují nejnovější streamingové služby a mají spoustu chytrých funkcí, jako je hlasové ovládání a integrace s domácími asistenty. Když přijde na konektivitu, obě televize nabízejí širokou škálu portů, takže připojení externích zařízení nebude problém.

Herní zážitky

Starší syn je velký fanoušek her a já technologií, takže pro mě je důležité, aby televize měla nízkou latenci a rychlou odezvu. Obě televize jsou v tomto ohledu skvělé, ale Hisense laserová televize má mírný náskok díky své laserové technologii, která zajišťuje plynulejší obraz bez zpoždění!

Moje rozhodování

A teď to nejtěžší – rozhodnutí. Na jedné straně mám Samsung QLED 8K, který je skvělý, spolehlivý a má úžasné specifikace. Na druhé straně je Hisense laserová televize, která nabízí obrovskou obrazovku a neuvěřitelnou kvalitu obrazu. Je to opravdu těžká volba.

Finální rozhodnutí

Po dlouhém přemýšlení a zvažování všech pro a proti jsem se rozhodl. Vybírám si Hisence 120L9G . Možná je to riskantní volba, ale ta představa obrovské obrazovky a neuvěřitelné kvality obrazu mě prostě přemohla. Nemůžu se dočkat, až ji nainstaluju a začnu si užívat svůj nový televizní zážitek 🙂

Na závěr

Výběr mezi Samsung QLED 8K a Hisense laserovou televizí nebyl snadný, ale jsem rád, že jsem se nakonec rozhodl pro Hisence 120L9G. Každý má své preference, a co je důležité pro jednoho, nemusí být tak důležité pro druhého. Důležité je, aby vás vaše nová telka bavila a přinášela vám radost.

Díky za to, že jste si přečetli můj příběh a snad vám moje zkušenosti pomohou při rozhodování o vaší vlastní nové televizi. Pokud máte nějaké dotazy nebo potřebujete poradit, neváhejte nám napsat do komentářů. Mějte se 🙂

EXIMTOURS
EximTours.cz

Vaše komentáře

Zatím nejsou žádné komentáře… Buďte první, kdo ho napíše.


Přispějte svým komentářem či zkušeností

Rubriky:

Technologie,

Poslední aktualizace: 19/06/2024