Slunečný den jako je zrovna dnes volal po něčem zvláštním a spontálním. Napadlo mě, že grilování je přesně to pravé polední dobrodružství, které může proměnit obyčejné pondělí v malý svátek. Rozhodla jsem se pro vegetariánský oběd na naší terase s tím, že vše udělám na grilu.

Plánování grilovaného oběda

Ráno jsem začala přemýšlet, co bychom mohli mít k obědu. Zatímco jsem si prohlížela obsah naší ledničky a spíže, moje myšlenky se točily kolem zeleniny, kterou mám k dispozici. Zásobník v lednici na zeleninu byl plný – cukety, žampiony, papriky, cherry rajčátka i svazek chřestu. A proč to všechno nezkombinovat a nevytvořit něco barevného a lákavého? Jsem přece vždy pro to dát příležitost surovinám, které máme doma, a tak jsem začala s přípravou.

Příprava zeleniny

Prvním krokem bylo nakrájet cuketu na plátky, žampiony jsem očistila a papriky nakrájela na kousky, které by se dobře napichovaly. Každý kousek zeleniny jsem lehce posolila a pokapala olivovým olejem. Zatímco jsem připravovala špízy s paprikami, rajčátky a kousky fety, v duchu jsem si představovala, jak všechny ty chutě krásně splynou při grilování. Chřest jsem obalila v tenkých plátcích šunky pro extra chuť a na konec jsem do celé sestavy zařadila i plátky vypeckovaných lilků, které jsem také lehce potřela olejem a kořením.

Grilování

Gril jsem rozpálila na teplotu 230 stupňů a zeleninu jsem na něj uložila s radostným očekáváním na několik minut než jej znovu otočím. Pomalu jsem pozorovala, jak se barvy mění a jak se vytváří ty typické grilovací proužky, které slibují jen to nejlepší. Otočení každého kousku bylo jako malý zázrak – trochu to tu, trochu tam, aby se všechno grilovalo rovnoměrně. A ty vůně! Cítila jsem se jako malířka, která na plátně mění nejen barvy, ale i vůně.

Finální doteky a servírování

Jakmile byla zelenina perfektně propečená, připravila jsem ji na velký bílý talíř. Všechny barvy nádherně vynikly na bílém podkladu. Na kraj talíře jsem umístila misku s domácím česnekovým dipem, který jsem připravila z jogurtu, majonézy, strouhaného česneku a bylinek. Byla to jednoduchá, ale efektní prezentace, která byla nejen estetická, ale hlavně lákala k ochutnání.

Koukni...  Proč zásadně nevařím? Po mě vždy Černobyl

Užívání si obědu

S Petrem a dětmi jsme se sešli kolem stolu na terase a já s radostí servírovala výsledek svého díla. Každý si mohl vzít, co mu chutnalo, a dip byl k dispozici hlavně pro mě a Petra, neboť jsme si chtěli náš oběd o něco obohatit. Byla to nádherná chvíle, kdy jsme všichni společně jen tak seděli na terase, užívali si jídlo, povídali si a smáli se. A přesně toto jsou ty momenty, pro které mám grilování tak moc ráda.

Závěr a reflexe

Na závěr bych chtěla říct, že grilování nemusí být vždy o masu nebo velkých BBQ akcích. Dnes to byl prostě rodinný oběd, který se nesl ve znamení zeleniny a radosti z jídla, které je připravené jednoduše, ale s láskou. A věřte mi, i takovéto malé momenty mohou vytvořit vzpomínky, které zůstanou s vámi po zbytek života.


Grilování zeleniny – Hodnocení a zkušenosti

0,0
Vynikající0%
Velmi dobré0%
Průměrné0%
Špatné0%
Hrozné0%

Komentáře

Zatím nejsou žádné komentáře… Buďte první, kdo ho napíše.


Přispějte svým hodnocením či zkušeností s grilováním zeleniny