Dva světy se střetnou, když se 20. července 2024 v ringu utkají legendární boxer Mike Tyson a youtuber s boxerskými ambicemi Jake Paul. Boxérský zápas slibuje napětí a vzrušení, a to hned z několika důvodů.

Na jedné straně ringu bude stát Mike Tyson, muž, jehož jméno vzbuzuje neuvěřitelný respekt a zároveň strach. Bývalý neporažený šampion těžké váhy s impozantní silou a agresivním stylem boje.

Na druhé straně se postaví Jake Paul, mladý a dravý youtuber, který si v posledních letech vybudoval boxerský rekord 9-1. Ačkoliv postrádá Tysonovy zkušenosti, má Paul na své straně mládí, rychlost a sílu.

Zápas Mike Tysona a Jake Paula symbolizuje i generační souboj. Tyson, ikona 80. a 90. let, se utká s Paulem, hvězdou internetové YouTube generace. Je to střet staré školy boxu s novou, moderní érou, která se opírá o sociální média a virální marketing.

Zápas je provázen mnoha kontroverzemi od samého začátku. Mnozí fanoušci a experti se domnívají, že Tyson ve svém věku už do ringu nepatří a Paul pro změnu nemá dostatek zkušeností na to, aby se s ním vůbec utkal. Jiní, včetně mě, ale vidí v tomto boxerském souboji fascinující podívanou a šanci pro Paula dokázat, že se s nejlepšími měřit může.

Boxérský souboj století

Mike Tyson: Legenda, která se chystá vrátit

Mike Tyson, přezdívaný „Železný“ Mike je ikona a symbol celé éry boxu. Jeho příběh je plný vzestupů a pádů, kontroverzí i obdivuhodných výkonů. Pojďme si ho trochu přiblížit před jeho očekávaným zápasem s Jake Paulem.

Pěstní talent z ulice: Mike Tyson se narodil v roce 1966 v divoké čtvrti Brooklynu v New Yorku. Už od mládí se pohyboval v ulicích a měl problémy se zákonem. To ho ale svedlo k boxu, kde jeho talent rychle rozpoznal legendární trenér Cus D’Amato. D’Amato se stal nejen Tysonovým trenérem, ale i otcovskou figurou a vštípil mu disciplínu a brutálně efektivní styl boje.

Koukni...  Brýle Vif Black X Ice Blue: Moje recenze

Nejmladší šampion těžké váhy: Tysonův profesionální debut přišel v roce 1985 a jeho cesta na vrchol byla raketovou. Díky své děsivé síle, rychlosti a agresivitě demoloval soupeře jednoho za druhým.

V roce 1986, ve věku pouhých 20 let, se stal nejmladším držitelem titulu mistra světa v těžké váze, když knokautoval Trevora Berbicka. Během následujících dvou let sjednotil tituly WBC, WBA a IBF a stal se absolutním šampionem.

Pád z vrcholu: Bohužel, Tysonův život nebyl jen o úspěších. Po smrti trenéra D’Amata a dalších životních peripetiích začaly jeho výkony kolísat. V roce 1990 utrpěl šokující porážku od Jamese Douglase a jeho dominance v ringu skončila. Následovaly další osobní problémy, kontroverze a právní problémy, které ho na několik let vyřadily z boxu.

Návrat a odchod: Po svém návratu v roce 1996 sice Tyson znovu získal titul WBA, ale už to nebyl ten samý neporazitelný bojovník. Jeho kariéra pokračovala s proměnlivými výsledky až do roku 2005, kdy definitivně pověsil rukavice na hřebík.

Tyson dnes: Přestože už není v ringu, Mike Tyson zůstává legendou. Jeho příběh inspiruje i varuje. Dnes se věnuje podnikání, má svůj podcast a občas se objevuje ve filmech.

A teď se chystá na návrat do ringu, i když v exhibici proti Jake Paulovi. Ať už fandíte jemu, nebo jeho soupeři, jedno je jisté – návrat Mike Tysona bude událostí, kterou si nenechá ujít žádný fanoušek boxu.

Trénink Mike Tyson

Trenink Mike Tyson

Statistiky a informace Mike Tyson

 • Věk: 58 let
 • Výška: 178 cm
 • Váha: 100 kg
 • Bilance: celkem 58 zápasů z čehož 50-6 (44 KO)
 • Styl: Agresivní, silný, s údery plnými dynamiky
 • Největší úspěchy: Neporažený šampion těžké váhy WBC, WBA a IBF, držitel rekordu v nejrychlejším KO v historii těžké váhy

Jake Paul: Youtuber, který rozvířil vody profesionálního boxu

Jake Paul je jméno, které rozděluje fanoušky boxu. Pro některé je youtuberem, který se díky své slávě na sociálních sítích dostal do profesionálního ringu. Pro jiné je to talentovaný boxer, který svými výkony dokazuje, že má na profesionální scéně co dělat.

Koukni...  Nejlepší VPN pro Netflix: Sledujte všechny filmy i seriály

Ať už patříte do tábora jeho kritiků, nebo fanoušků, jedno je jisté – Jake Paul je fenoménem, který nelze ignorovat.

Z Youtuberského světa do ringu: Jake Paul se narodil v roce 1997 v Ohiu a proslavil se především díky platformě Vine, kde vtipnými krátkými videi získával miliony fanoušků. Později svůj úspěch přenesl na Youtube, kde má dnes přes 20 milionů odběratelů. Jeho kanál nabízí mix zábavných videí, výzev a vlogů z jeho života.

Boxerské začátky a kontroverze: K boxu se Jake Paul dostal nejprve přes svého bratra Logana, který také patří mezi slavné Youtubery. Sám Jake začal s boxováním trénovat v roce 2018 a v roce 2020 absolvoval svůj první profesionální zápas proti jiné internetové hvězdě, AnEson Gibovi.

Tento zápas i následující vítězství nad bývalým basketbalistou Nate Robinsonem vzbudily velkou pozornost médií, ale také kritiku ze strany boxerské komunity. Mnozí tvrdili, že Paul si vybírá slabé soupeře a nemá v profesionálním ringu co dělat.

Střetnutí s bývalými profesionály: Aby dokázal svým kritikům, že to s boxem myslí vážně, začal se Jake Paul utkávat s bývalými profesionálními boxery. V roce 2021 porazil na body bývalého šampiona UFC Bena Askrena a v roce 2022 knokautoval i bývalého šampiona welterové váhy Tyrona Woodleyho.

Tyto výhry sice nebyly proti boxerům v jejich nejlepší formě, ale ukázaly, že Jake Paul má boxerské dovednosti a dokáže porážet zkušené bojovníky.

Zápas s legendou: Nyní se Jake Paul chystá na největší výzvu své kariéry, když se 20. července 2024 utká v exhibici s legendárním Mike Tysonem. Tento zápas je znovu provázen kontroverzemi, ale také obrovským zájmem fanoušků.

Ať už výsledek dopadne jakkoliv, jedno je jisté – Jake Paul dokázal svými výkony rozvířit vody profesionálního boxu a dostal se do povědomí i těch, kteří o něm dříve neslyšeli.

Koukni...  10 Tipů na golfová hřiště v Polsku - část 2.
Pro pobavení 🙂

Statistiky a informace Jake Paul

 • Věk: 27 let
 • Výška: 190 cm
 • Váha: 90 kg
 • Bilance: celkem 10 zápasů z čehož 9-1 (4 KO)
 • Styl: Technický, rychlý, s dobrým pohybem v ringu
 • Největší úspěchy: Vítězství nad bývalými profesionálními boxery Tyronem Woodleym a Benem Askrenem

Proč bude tento boxérský zápas tak zajímavý?

 • Souboj legendy a mladého dravce: Tyson vs. Paul je střet dvou světů, generací a stylů boje.
 • Kontroverze a napětí: Zápas je provázen celou řadou kontroverzí a vzbuzuje emoce u fanoušků i expertů z celého světa.
 • Nepředvídatelnost: Výsledek zápasu je těžké předvídat. Tyson je profesionál, má zkušenosti a neskutečnou sílu, Paul zase mládí a rychlost i kondici.
 • Spektakulární podívaná: Ať už fandíte komukoliv, tento zápas slibuje napětí, vzrušení a nezapomenutelnou atmosféru, bude to jednoduše zápas století.

Kolik za zápas oba boxeři inkasují

Přestože výše odměn u obou boxerů ještě nebyla zveřejněna, Jake Paul v minulosti veřejně prohlásil, že věří, že zápas s Mike Tysonem by mu vynesl řádově 300 milionů dolarů.

„Realita je ale taková, že pokud bude na stole skutečná nabídka, řekněme 100 milionů dolarů nebo možná něco nad stovku, někde mezi 100 a 150 miliony dolarů, pokud to číslo bude opravdu solidní, Mike se vrátí,“ řekl manažer Mike Tysona v minulosti.

Kromě pevných částek se oba boxeři pravděpodobně podělí o zisk z prodeje pay-per-view (PPV) a sponzorských smluv. Celková výše jejich výdělků tak bude záviset na sledovanosti zápasu a dalších faktorech.

Je důležité zdůraznit, že výše uvedené informace jsou pouze spekulace. Oficiální potvrzení o výši odměn pro Tysona a Paula zatím neexistuje.

Konání boxérského zápasu Tyson vs. Paul

 • Datum a čas zápasu: 20. července 2024, 22:00 SEČ
 • Místo konání: AT&T Stadium, Arlington, Texas, USA
 • Vstupenky: V prodeji online a na vybraných prodejních místech
 • Livestream: Zápas bude živě streamován na platformě Netflix poprvé v historii Netflixu.
Jake Paul vs. Mike Tyson

Na závěr

Ať už fandíte komukoliv, jedno je jisté – tento souboj bude plný napětí, kontroverzí a hlavně nezapomenutelná podívaná. Můžeme se těšit na dramatický souboj stylů, generací a mentalit.

Nenechte si ujít tuto jedinečnou boxerskou událost 20. července 2024!

Poslední aktualizace: 25/03/2024