Úvod

V dnešní době, kdy se ceny energií neustále šplhají vzhůru, se investice do fotovoltaické elektrárny stává stále atraktivnější. I já jsem se loni na podzim rozhodl pro instalaci fotovoltaiky na mém rodinném domě v Praze. Po důkladném průzkumu trhu a srovnání nabídek jsem se nakonec svěřil do rukou společnosti GreenForce a musím říct, že jsem s jejich prací maximálně spokojen.

V této recenzi se s vámi podělím o mé zkušenosti s GreenForce a shrnu všechny důležité aspekty realizace fotovoltaiky na mém domě.

GreenForce – Kdo jsou a co dělají?

GreenForce je ryze česká společnost, která se specializuje na instalace fotovoltaických elektráren a bateriových úložišť. Na trhu působí už od roku 2010 a za tu dobu realizovali stovky projektů pro rodinné domy i firmy. Nabízí komplexní služby od prvotního návrhu a projektování až po finální instalaci, záruční i pozáruční servis a odborné poradenství.

Proč jsem si vybral GreenForce?

Při výběru firmy pro instalaci fotovoltaiky jsem zvažoval několik faktorů:

 • Cena: GreenForce mi nabídl velice konkurenceschopnou cenu ve srovnání s jinými firmami. Proti Woltair, EON atd. byli cenově podobní, ale komponenty zcela technologicky na špičce. Většina mass prodejců fve prodávají starý a málo výkonný hardware.
 • Kvalita komponentů: GreenForce používá výhradně kvalitní komponenty od renomovaných výrobců Solax, Swiss solar a další.
 • Reference: Společnost má excellentní reference od spokojených zákazníků jak na google tak na refsite, což bylo důkazem, že budu ve správných rukou.
 • Profesionální přístup: Již od prvního kontaktu s obchodním zástupcem jsem se setkal s profesionalitou a ochotou vyjít vstříc mým netradičním požadavkům i setupu FVE.
Koukni...  Woltair: Instalace fotovoltaických elektráren a tepelných čerpadlech

Realizace fotovoltaiky na mém rodinném domě

Celý proces probíhal hladce a bez komplikací od prvního okamžiku.

1. Prvotní konzultace a návrh

Obchodní zástupce GreenForce navštívil můj dům, aby provedl analýzu mých energetických potřeb a navrhl optimální řešení fotovoltaické elektrárny. Zohlednil přitom orientaci střechy, zastínění, spotřebu energie v mé domácnosti a mé budoucí plány s provozem 2 elektroaut a ohřevu TUV.

2. Projektová dokumentace

Po odsouhlasení návrhu GreenForce zpracoval podrobnou projektovou dokumentaci, která sloužila jako podklad pro vyřízení dotace a dalších povolení od ČEZ distribuce apod. Vlastně vše od A – Z zařizovali za mě, což při mém pracovním vytížení přišlo skutečně vhod.

3. Instalace

Samotná instalace fotovoltaické elektrárny proběhla během 6 týdnů, přesně dle harmonogramu a termínů, které jsem navrh. Tým techniků GreenForce byl profesionální a ochotný, pracovali zodpovědně, pečlivě a s maximálním ohledem na můj majetek (především střechu). Dům máme veliký proto zde byli 3 dny, přeci jen 18 kWp na střeše s 39 panely neudělá nikdo za 1 den.

4. Zaškolení a uvedení do provozu

Po dokončení instalace proběhlo zaškolení, kde mi technici GreenForce podrobně vysvětlili, jak fotovoltaická elektrárna funguje a jak ji mohu ovládat. Navíc mají přístup do mého systému (vzdálenou správou) takže vše bez ohledu na mne automaticky monitorují.

Kvalitní komponenty AIKO a technologie SOLAX

GreenForce pro instalaci mé fotovoltaiky použili výhradně kvalitní a nejnovější komponenty od renomovaných výrobců:

 • Panely AIKO Blak Hole: Tyto panely se vyznačují až o 20% vyšší účinností, odolností a elegantním celočerným designem.
 • Střídač a baterie SolaX: Střídač 15 G4 od Solaxu zajišťuje přeměnu energie z panelů na síťové napětí a baterie 23,2 kW umožňuje ukládání přebytečné energie pro pozdější použití. (Nám při naší spotřebě vydrží naprosto v pohodě do druhého dne a to nám zbyde ještě 30% na ráno)
 • EV nabíječka: Součástí instalace byla i EV nabíječka SOLAX pro mé elektromobily. (Nyní mám jednu tedy od Tesly a druhou od SOLAXU)

Všechny komponenty disponují 30letou zárukou, která mi dává jistotu dlouhodobé a bezproblémové funkčnosti celé fotovoltaické elektrárny :).

Výhody fotovoltaiky od GreenForce

Kromě profesionálního přístupu, rychlé a kvalitní instalace a špičkových komponentů oceňuji i další benefity, které mi GreenForce přinesl:

 • Zvýšení energetické soběstačnosti: Díky fotovoltaice si teď vyrábím vlastní elektřinu a snižuji tak závislost na dodavatelích energií.
 • Úspora nákladů na energie: Fotovoltaika mi pomohla snížit náklady na elektřinu o raketu. (Za 5 měsíců už mám vyrobeno přes 5 Mwh a zaplatil jsem tak EONU jen asi 700 kWh a to přes zimu!) V této chvíli co článek píši, mám za měsíc březen vyrobeno přes 1500 kWh a ze sítě jsem si vzal 56 kWh, a to včetně Tesly.
 • Ekologický přínos: Využíváním sluneční energie šetřím životní prostředí a snižuji produkci emisí CO2. Tímto způsobem přispívám k boji proti klimatickým změnám a k ochraně životního prostředí pro budoucí generace.
 • Zhodnocení investice: I když byla počáteční investice do fotovoltaické elektrárny poměrně vysoká, s ohledem na výše uvedené benefity a dlouhou životnost fotovoltaické elektrárny co mám na střeše se jedná o velice smysluplnou investici. Návratnost mám spočítanou v pohodě na 6.5 roku. (podotýkám že mám elektroauto a přetoky posílám do vody tj TUV – což umocňuje rychlost návratnosti investice.

Další zajímavosti a důležité informace

 • Společnost má k dispozici vlastní široký tým techniků, kteří zajišťují servis a údržbu fotovoltaických elektráren. To je důležité pro zajištění dlouhodobé a bezproblémové funkčnosti elektrárny.
 • Na webu GreenForce naleznete mnoho užitečných informací o fotovoltaice a bateriových úložištích. Můžete se zde seznámit s referencemi od spokojených zákazníků, s kalkulačkou úspory a s dotačními programy na podporu fotovoltaiky.
 • Pořízením FVE se zvýší hodnota nemovitosti a má pak vyšší atraktivitu na trhu.
 • GreenForce dělají i bytové domy, FVE pro firmy nebo pro obce.

Závěr a mé doporučení

Společnost GreenForce mohu s klidným svědomím doporučit všem, kteří uvažují o instalaci fotovoltaické elektrárny. Jedná se o profesionální a spolehlivou firmu, která odvede kvalitní práci a zajistí bezproblémový chod elektrárny po mnoho let.

Doporučuji také souběžně s FVE instalovat smart INFIGY – více informací zde... Jedná se o vážně revoluci na trhu.

PS: pokud bydlíte kousek, klidně mi napište a celý systém vám mohu ukázat (samozřejmě po předchozí domluvě :). Jinak si na našem webu můžete také přečíst mé předchozí příspěvky na toto téma.

PS2: Obdržel jsem od nich slevu 10% pro své známé „na doporučení“, tak kdybyste někdo měl zájem rád vám tento kód dám a budete mít FVE levněji 🙂 Další dům zatím neplánuji stavět 🙂 Bohužel je limitován pouze na 1 použití, takže kdo dříve přijde…


GreenForce – Hodnocení a zkušenosti

0,0
Vynikající0%
Velmi dobré0%
Průměrné0%
Špatné0%
Hrozné0%

Zatím nejsou žádné komentáře… Buďte první, kdo ho napíše.


Přispět svým hodnocením či zkušeností