Seriál Iveta je jedním z těch, které se vám dostanou pod kůži. Příběh vypráví o životě jedné z největších ikon české popové scény, Ivety Bartošové, a dává nám možnost nahlédnout do jejích triumfů i tragédií. Tento devítidílný seriál, režírovaný Michalem Samirem, nám přináší nejen fascinující příběh, ale také zajímavé pohledy do zákulisí jeho vzniku.

Reklama Slevomat.cz

Příběh Ivety Bartošové

Iveta Bartošová byla jednou z největších hvězd československé popové scény osmdesátých a devadesátých let. Její život byl plný slávy, lásky, ale také osobních bojů a tragédií. Seriál Iveta sleduje její život od počátků kariéry přes vrcholné období až po její smutný konec.

První série: Počátky a cesta ke slávě

První série se zaměřuje na začátky Ivety v hudebním světě. Diváci jsou svědky jejího přechodu z dětského sboru do velkého světa showbyznysu. Vidíme, jak si musela získat důvěru rodičů, porotců a producentů, aby mohla nahrát svůj první hit a album. Seriál se dotýká i jejího vztahu s první láskou Petrem Sepešim, který jí velmi podporoval na začátku její kariéry.

Anna Fialová jako Iveta Bartošová zpívá na pódiu v neonově osvětleném klubu v seriálu "Iveta".
Anna Fialová jako Iveta Bartošová, zdroj: Voyo.cz

Druhá série: Vrchol kariéry a první skandály

Druhá série nás zavádí do doby, kdy byla Iveta na vrcholu. Její alba se prodávala po tisících, vyhrávala ankety popularity a plnila koncertní haly. Její sen o duetu s Karlem Gottem se stal skutečností, což bylo jedním z vrcholů její kariéry. Ovšem tento úspěch byl také doprovázen prvními skandály, které začaly narušovat její osobní život.

Třetí série: Boj s démony a tragický konec

Poslední série mapuje její život po odchodu od Ladislava Štaidla. Iveta se začala potýkat s problémy s alkoholem, antidepresivy a neustálým tlakem bulvárních médií. Přesto se nevzdávala a věřila, že pravá láska na ni ještě čeká. V této době se v jejím životě objevil její syn Artur, který byl pro ni velkou oporou. Série končí její tragickou smrtí v roce 2014.

Koukni...  HBO MAX se mění nově na MAX!
Iveta Bartošová, ztvárněná Annou Fialovou, objímá svého syna Artura na pláži ve třetí sérii seriálu "Iveta".
Iveta B. objímá syna Artura – ztvárnění Annou Fialovou, zdroj: Voyo.cz

Zajímavosti z natáčení seriálu Iveta

Natáčení seriálu Iveta bylo plné zajímavostí a výzev. Anna Fialová, která ztvárnila Ivetu, se na začátku bála přijmout tuto roli, jelikož se obávala bulvárního zpracování příběhu. Nakonec ji přesvědčilo setkání s tvůrci a přečtení scénáře. Na premiéru první série dorazili i členové rodiny Ivety, konkrétně její syn Artur Štaidl a sestra Ivana Bartošová, která v Anně Fialové opravdu viděla svou sestru.

Režisér Michal Samir se snažil zachytit esenci Ivety Bartošové a navodit atmosféru doby, ve které žila. Při natáčení duetu Karla Gotta a Ivety Bartošové v Lucerně dokonce jedna z dam, která byla součástí komparzu, odešla v průběhu natáčení, což dodalo scéně ještě větší autenticitu.

Ondřej Ruml, který ztvárnil Karla Gotta, byl do role vybrán po pečlivém zvažování, a nakonec přesvědčil tvůrce svým výkonem. Další výzvou bylo ztvárnění postav Josefa Rychtáře a Zdeňka Macury, které mohly snadno sklouznout do karikatury.

David Prachař a Richard Krajčo, kteří tyto role hráli, se proto soustředili na to, aby postavy působily autenticky a uvěřitelně.

Ohlasy a hodnocení seriál Iveta

Seriál Iveta si po uvedení prvního dílu drží uživatelské hodnocení kolem 70 % na ČSFD. Diváci oceňují především výborné herecké výkony, citlivé pojetí příběhu známé zpěvačky a podařené retro ladění. Soundtrack, který vytvořil Ondřej Brzobohatý, je další silnou stránkou seriálu. Nicméně, někteří diváci kritizují nedostatečnou reflexi tehdejšího komunistického režimu a některé dialogy, které působí příliš prkenně.

Syn Ivety Bartošové, Artur Štaidl, který dohlížel na natáčení, ocenil práci tvůrců a herecké obsazení. Po premiéře seriálu v Lucerně vyjádřil svou spokojenost s tím, jak byl příběh jeho matky zpracován.

Obsazení seriálu Iveta

Seriál Iveta se může pochlubit hvězdným obsazením. Anna Fialová exceluje v hlavní roli Ivety Bartošové, Vojtěch Vodochodský ztvárňuje Petra Sepešiho, Ondřej Gregor Brzobohatý hraje Ladislava Štaidla a Ondřej Ruml se objeví jako Karel Gott. Dále se v seriálu objevují Eliška Křenková jako Ivana Bartošová, Miroslav Hanuš jako Karel Bartoš, Alena Mihulová jako Svatava Bartošová a mnoho dalších talentovaných herců.

Koukni...  Voyo: Vyzkoušejte na 7 dní zdarma

Hudba a seriál Iveta

Hudba hraje v seriálu Iveta klíčovou roli. Ondřej Brzobohatý nejenže hraje jednu z hlavních postav, ale také složil doprovodný soundtrack, který skvěle doplňuje atmosféru seriálu. Písně Ivety Bartošové jsou v seriálu důkladně zpracovány a dodávají příběhu ještě větší emocionální hloubku.

Celkový dojem

Seriál Iveta je nejen poutavým příběhem o životě a kariéře jedné z nejvýznamnějších českých zpěvaček, ale také hlubokým pohledem do jejího osobního života. Přináší nám obraz doby, ve které Iveta žila, a ukazuje, jak složitý byl život slavné osobnosti. Je to příběh o slávě, lásce, bojích a tragédiích, který vás nechá přemýšlet dlouho po zhlédnutí.

Pokud jste fanouškem Ivety Bartošové nebo máte rádi dobře zpracované životopisné seriály, Iveta by neměla uniknout vaší pozornosti.

Je to seriál, který vás vezme na emocionální jízdu, a zároveň vám přiblíží život a kariéru jedné z největších hvězd české hudební scény.

Pro více informací a zhlédnutí seriálu můžete navštívit platformu Voyo. Jako bonus je nyní Voyo na 7 dní zcela ZDARMA!.

Reklama Slevomat.cz

Seriál Iveta – Recenze a hodnocení

0,0
Vynikající0%
Velmi dobré0%
Průměrné0%
Špatné0%
Hrozné0%

Vaše komentáře

Zatím nejsou žádné komentáře… Buďte první, kdo ho napíše.


Přispějte svým komentářem, recenzí či zkušeností