Jak asi většina z vás ví, jsem hrdý otec 2 synů a ten starší skoro prvňáček jde v září poprvé do školy a musím se s vámi o něco podělit. Včera jsem se zúčastnil své první třídní schůzky. Než se zeptáte, ano, šel jsem tam dobrovolně! Ne, nebyl jsem k tomu nijak donucen od manželky výměnou za sex či jiné úplatky :D. A ne, netušil jsem absolutně, do čeho jdu. Jestli čekáte srdceryvný příběh o tom, jak jsem se dojal nad pastelkami a rozvrhem hodin, tak vás zklamu.

Tohle bude spíš komedie o tom, jak jsem se málem utopil v informacích a zapomněl, že jsem na třídní schůzce místo na meetingu firmy.

První dojmy – Kde jsem a co tu dělám?

Vkročil jsem do třídy (no spíše do jídelny) a okamžitě mě ovanul ten specifický školní odér – kombinace sava, voskovek a naprostého zoufalství. Všude samé maminky, které si mě prohlížely s výrazem „co ten chlap tady kurnik dělá?“ Cítil jsem se jako vetřelec v babinci. Některé na mě koukali tak vražedným pohledem, že jsem měl chuť se zavrtat do té malé poličky v lavici :D:D:D a dělat, že jsem tam nikdy nebyl 🙂

EximTours.cz

Začátek informační smršťi – Záplava papírů

A pak to začalo. Paní učitelka přišla do místnosti společně z dalšími vyučujícími a spustila informační smršť, která by porazila i hurikán Katrina. Paradoxem bylo, že paní ředitelka se jmenuje Černá a všechny dámy nastoupili v černém oblečení. Chvíli jsem dumal, zdali jsem nešel na funus místo třídní schůzky. No nic odbočuju… pojďme zpět k nim..

Koukni...  Zajímavá a nevšední místa pro rodinnou dovolenou s malými dětmi

Mluvila o rozvrhu, pomůckách, kroužcích, akcích, školním řádu, družině, obědech i nějaké aplikaci Bakaláři o které jsem věděl úplné prd. Mozek mi nestíhal zpracovávat všechny ty informace. Snažil jsem se zapisovat, ale ruka mi nestačila. A aby toho nebylo málo, každá pátá věta byla proložená důležitým upozorněním typu „tohle si určitě zapište“ nebo „na tohle nezapomeňte“.

Takže super, něco pro mě…. Říkal jsem si co já vím, půjde do družiny/nepůjde…. kdy ho budeme vyzvedávat atd… kdo to má vědět panebože 3 měsíce předem… Měl jsem několik dotazů, ale pamatuji si jen odpověď na 2 z nich.

Kytku má malej přinést teda pouze jednu/ ne pro celý učitelský sbor, ač tam říkala, že budou první den všichni učitelé nastoupeni před školou v řadě… a pak že všechny informace máme v aplikaci Bakaláři, kam samozřejmě přístup budeme mít až 2.9.2024. Tak to mě úplně rozbilo, když se někdo na toto odkazuje a pak řekne, ale teď vás tam nepustíme, až bude školní rok… No prostě… nic… 😀

Co to sakra znamená „povinně nepovinný“?

Některé informace byly tak zašifrované, že by s nimi měl problém i kvantový počítač. Co například znamená „povinně nepovinný kroužek“? Nebo „nějaký program s individuálním přístupem“? A co ten záhadný „školní vzdělávací program nebo nějaká angličtina blíže nespecifikovaná“? Měl jsem pocit, že jsem se ocitl v nějakém paralelním vesmíru, kde se mluví úplně jiným jazykem.

Táta v koncích – Kdy už to skončí?

Po hodině jsem byl na pokraji zhroucení a počítal sekundy, kdy už budu moct pryč. Mozek mi hučel, ruka mě bolela od psaní a mozek mi frčel v binární soustavě z přemíry informací. Když paní učitelka konečně oznámila konec třídní schůzky, málem jsem se rozbrečel štěstím, že už můžu domů.

Koukni...  Jak vysvětlit dětem různé genderové identity
EximTours.cz

Přežil jsem! A co jsem se vlastně dozvěděl?

Když jsem se konečně vzpamatoval a sedl do auta, zkusil jsem si dát dohromady, co jsem se vlastně na té schůzce dozvěděl. V duchu jsem si říkal, na tohle nesmíš zapomenout, tohle bylo/nebylo důležité atd. a výsledek? Než jsem dojel domů, 95% věcí jsem za ty 2 kilometry zapomněl. Jediné, co si pamatuju, je, že škola začíná 2. září a že první den budou mít děti jen jednu hodinu a že družina začíná po obědě ve 12:40… Zbytek informací se mi vykouřil z hlavy jako pára nad hrncem 🙁

Z pomůcek co si má vzít první den sebou si nepamatuji téměř nic, neboť jsem se ztratil v okamžik, kdy učitelky rozjeli filozofické rozbory o tom, zdali má mít 3 fixy nebo 12 fixů, 3 kosé nebo hranaté tužky atd. Pak také něco s nějakou podložkou nebo boxem do lavice…“pro někoho kdo je technický typ a potřebuje znát – výška, šířka, hloubka, když někdo ukáže palcem a ukazováčkem asi tak 10 cm… no tak vím úplně prd….co mám koupit…

Závěr: Tatínkové, hlavu vzhůru!

Takže, milí kolegové „tatínkové“, až se příště ocitnete na třídní schůzce a budete mít pocit, že se vám mozek mění na kaši, vzpomeňte si na mě. Přežil jsem to, a vy to taky zvládnete. Berte to s nadhledem, humorem a nezapomeňte, že nejdůležitější je, aby se vaše dítě těšilo do školy.

A pokud si z celé té informační smršti odnesete jen to, kdy škola začíná, no tak co? Aspoň budete mít o čem mluvit na další schůzce.

A kdo ví, třeba se z vás nakonec stanou ostřílení veteráni třídních schůzek a budete radit ostatním tátům, jak to přežít.

Koukni...  Máš v autě čisto nebo popelnici jako čuník?
EximTours.cz

Vaše komentáře

Tom

12/06/2024

Top 🤣

Avatar for Klaruš
Klaruš

Přispějte svým komentářem či zkušeností

Rubriky:

Děti, Rodina, Škola,

Poslední aktualizace: 12/06/2024