Dneska ráno mě čekalo nemilé překvapení. Česká pošta mi poslala email a následně doručila balík s dobírkou za 1400 korun. V první chvíli jsem vůbec nechápal, co to má být. S manželkou máme dvě malé děti, takže člověk furt něco objednává, ale na tenhle balík jsem si fakt nevzpomněl. Řekl jsem si, že třeba něco manželka objednala, což si asi řekne většina lidí.

Každopádně jsem zaplatil kartou a s napětím otevřel krabici. Uvnitř se skrývaly… fejkové boty v hodnotě pár kaček. Ani ne moje velikost, prostě něco, co jsem si nikdy ani já ani manželka nikde neobjednal. Okamžitě mi došlo, že se jedná o slušně propracovaný podvod.

Něco co jsem si nikdy nikde neobjednal

Na internetu jsem pak s hrůzou zjistil, že nejsem sám. Z Logistika Patron P.O. Box 7 z Českého Těšína 1, a podvodnou firmu Logistika Patron, ze kterého balík pocházely, už existují tisíce trestních oznámení za naprosto stejný typ podvodu. Evidentně se jedná o nový trik polských podvodníků, jak zneužít českou poštu a vydělat si na nepozorných lidech.

Takže pokud vám dorazí balík s dobírkou z Logistika Patron, P.O. Box 7 z Českého Těšína 1, 737 01, raději ho nepřebírejte a ihned kontaktujte policii.

No nic, zavolal jsem AirBank, nahlásil podvodnou platbu a uvidíme co se bude dít. Na Policii nemám čas jezdit, tak doufám, že Airbank peníze vrátí a zablokuje někde na vnitřních platbách, aby kdokoli kdo má účet u Airbank, alespoň nemohl toto kartou nebo přes účet zaplatit.

Jinak mě celkem naštvala i Česká pošta. Férová společnost, když už, tak by měla když vidí, že se jedná o tisíce podvodů z tohoto P.O.Boxu, automaticky nastavit „black list“ jak na firmu tak na P.O.Box, což samozřejmě neudělala, takže to pro mě znamená pouze jedno. Hnát se za ziskem at to stojí co to stojí a kašlat na lidi. No prostě Česká pošta no, největší bordel firma v ČR. Každopádně jim ještě napíšu, že takovému fradu se dá velice jednoduše předcházet a proč nic neudělali!

Koukni...  Pablo Escobar - Největší drogový baron

Každopádně tenhle balík s fejkovými botami mě zatím stál 1400 korun a spoustu zbytečného stresu a pár telefonů. Člověk má přeci jen na práci jiné věci, než řešit nějaké šméčka a podvody. Dost by mě také zajímalo, jaká „kvalitní firma nebo eshop“ prodala data našeho bydliště… No nic, tohle bude už na další článek a napovím vám, jak se před tímto jednoduše a elegantně bránit 🙂

Doklad o zaplacení kartou

Doufám, že můj příběh pomůže varovat další lidi a že se podvodníkům z Českého Tešína podaří konečně utnout tipec.

Co dělat, když vám dorazí podezřelý balík?

  • Nepřebírejte balík a neplaťte dobírku.
  • Okamžitě kontaktujte policii a nahlaste podvod.
  • Sdílejte informace o podvodu na sociálních sítích a varujte tak další lidi.

Společně můžeme podvodníkům zkazit jejich špinavý byznys!

Další napálení: https://www.okrisky.cz/varovani-pred-novym-podvodem/d-379106


Vaše komentáře

Zatím nejsou žádné komentáře… Buďte první, kdo ho napíše.


Přispějte svou zkušeností s podvody u eshopů

Rubriky:

Krimi,

Poslední aktualizace: 29/04/2024