Kapitola 1: Jak se štěně Líza ztratila

V malé vesničce na kraji rozsáhlého lesa žilo štěně jménem Líza. Byla to čiperná a hravá Jack Russell teriérka, jejíž bílá srst s hnědými skvrnami jí dodávala roztomilý vzhled. Líza milovala své odpoledne strávené v zahradě, kde mohla volně běhat a hrát si se svými hračkami.

Jednoho jarního dne, kdy slunce hřálo právě dost na to, aby vybídlo všechny obyvatele vesnice k trávení času venku, Líza objevila něco, co nikdy předtím neviděla. Byl to motýl s křídly tak barevnými, že připomínaly malovaný obraz. Štěně fascinovaně sledovalo, jak motýl krouží nad květinovými záhony, a rozhodla se ho následovat.

Motýl vedl Lízu přes křoví, pod plotem a najednou se ocitla uprostřed hustého lesa, kde sluneční paprsky pronikaly mezi listy stromů jen těžko. Když se Líza otočila, aby se vrátila, zjistila, že nevidí cestu zpět. Vzápětí motýl zmizel a Líza zůstala sama, obklopena tichem lesa.

Líza cítila, jak jí stoupá strach. Volala na pomoc, ale její slabý hlas se ztrácel mezi stromy. Zoufalství ji zaplavilo, ale vzpomněla si na rady své maminky: „Když se někdy ztratíš, nezoufej a nesedávej na jednom místě. Hledej cestu a snaž se naslouchat zvukům, které tě mohou vést zpět domů.“

Koukni...  Jak žít s malým bagristou? Příběh našeho Tobiáška

S těmito slovy v srdci se Líza postavila na vlastní nohy a rozhodla se, že se musí pokusit najít cestu domů. Její malé tlapky zabořila do měkkého listí a s každým krokem rostla její odvaha.

Líza se ztratila

Audio verze pohádky – Líza a její dobrodružství

Audioverze pohádky

Kapitola 2: Lízino dobrodružství

Když Líza pokračovala ve svém nečekaném dobrodružství, postupně se její strach měnil v zvědavost. Les, který se jí zdál dříve tak hrozivý, byl nyní plný života. Ptačí zpěv naplnil vzduch a zvuky přírody jí dodávaly odvahu. V dálce zahlédla malou veverku, jak poskakuje od stromu ke stromu.

Zvědavě se přiblížila k místu, kde veverka seděla na větvi, a pokusila se s ní navázat kontakt. Veverka, zvědavá stejně jako Líza, se k ní opatrně přiblížila. Líza zjistila, že i když nemohou mluvit stejným jazykem, mohou se dorozumět gesty a zvuky. Veverka jí ukázala cestu, kterou často používají lesní zvířata, a Líza ji s nadějí následovala.

Cestou potkala řadu lesních obyvatel, od malých ptáků po velké srny. Každé zvíře mělo svůj příběh a každé bylo ochotné sdílet s Lízou kousek svého světa. Líza se naučila, jak důležité je mít přátele, i když jsou zcela odlišní. Zjistila, že svět může být plný dobrodružství a že přátelství není omezeno jen na ty, kteří vypadají nebo mluví jako ona.

Jak den postupoval, Líza pocítila, že její noví přátelé ji vedou k okraji lesa. Srdce jí zaplesalo radostí, ale zároveň cítila smutek, protože se musela rozloučit se svými kamarády. Předtím, než se vydala na poslední úsek cesty, se otočila a poděkovala všem za pomoc a společnost.

Líza v lese

Kapitola 3: Nový domov pro Lízu

Když Líza vyšla z lesa, ocitla se na kraji malého města. Zpočátku byla opět přeplněna nejistotou, ale brzy zjistila, že městský život má své kouzlo. Děti hrající si na nedalekém hřišti si jí všimly a jedno malé děvčátko se k ní rozběhlo. „Podívejte, štěně!“ zvolalo nadšeně.

Koukni...  Brumík a tajemství lesa: Pohádka pro děti

Rodina, která byla v parku na pikniku, se k Líze připojila a pečlivě ji prohlížela. Líza byla špinavá a unavená, ale její oči stále zářily vděčností a nadějí. Rodina si okamžitě zamilovala její veselou povahu a rozhodla se, že jí poskytnou domov, o kterém Líza mohla jen snít.

Líza se rychle adaptovala na svůj nový život. Měla svůj pelíšek, hračky a především rodinu, která ji milovala. Objevovala radosti společných chvil, ať už šlo o večerní procházky městem nebo lenošení na zahradě. Každý den byl pro ni plný lásky a radosti, a konečně našla místo, které mohla nazývat domovem.

Štěně Líza a její rodina

Poučení pro štěnátko Lízu a všechny malé posluchače

A tak skončilo dobrodružství malého štěněte jménem Líza, které nám všem připomíná důležité lekce. Pro Lízu to bylo dobrodružství, na kterém se naučila, že i když se můžete někdy ztratit, vaše srdce a odvaha vás mohou vést zpět domů. Líza objevila, že svět je plný přátelství a dobroty, i když je někdy skryté na nečekaných místech.

Pro všechny malé posluchače je příběh Lízy připomenutím, že každá ztráta nebo překážka je šancí naučit se něco nového a najít nečekanou radost. Je to také vyprávění o tom, že laskavost a otevřené srdce vždy najdou cestu domů, do bezpečí lásky a přijetí.

Příběh Lízy nám ukazuje, že i když může být svět veliký a někdy trochu strašidelný, je plný možností a přátel, kteří nás mohou podpořit na naší cestě.

A nejdůležitější je, že bez ohledu na to, kam naše cesty vedou, existuje místo, které můžeme nazývat domovem, a rodina, která nás bude vždy milovat.

Na závěr

A tady končí naše vyprávění o malém štěněti jménem Líza. Máme pro vás malou otázku: Jak se vám líbila naše pohádka? Podělte se o své dojmy v komentářích. Jsme zvědaví, co si z příběhu vaše děti odnesly a jaké lekce si z něj vzaly.

Koukni...  Slovník dnešní mládeže: Průvodce zkratkami

Pokud vás Lízin příběh inspiroval k vlastní kreativní práci nebo máte návrhy, jak naši pohádku vylepšit, neváhejte se s námi podělit. Vaše myšlenky a nápady jsou pro nás velmi cenné a pomáhají nám tvořit další příběhy, které rozveselí a něco naučí nejen děti, ale i dospělé.

Pokud vám byla naše pohádka sympatická, nezapomeňte ji ohodnotit hvězdičkami. Každá vaše zpětná vazba je pro nás důležitá a dodává nám energii k další práci.

Děkujeme za vaši podporu a s radostí očekáváme vaše komentáře a hodnocení!


Pohádka o Líze a jejím dobrodružství – Hodnocení

4,8
Vynikající80%
Velmi dobré20%
Průměrné0%
Špatné0%
Hrozné0%

Vaše komentáře

Paráda

28/04/2024

Ideální pohádka na dobrou noc. Malá usla už v polovině 🙂

Avatar for Netolická
Netolická

Skvělá pohádka na dobrou noc

27/04/2024

„Stěně Líza“ je milá pohádka, která se perfektně hodí na čtení před spaním. Moje dcerka usínala s úsměvem na tváři a těšila se na další kapitolu.

Avatar for Maruška
Maruška

Kam na to chodíte

25/04/2024

Zrovna se chystám tu pohádku přečíst dnes večer dětem. Určitě se jim bude moc líbit. Bude nějaké pokračování?

Avatar for Hana p
Hana p

Pohádka jak má být

25/04/2024

Přesně takové příběhy chci číst svým dětem. Líza je skvělý vzor.

Avatar for Petr Sikora
Petr Sikora

Úžasná pohádka

23/04/2024

Tahle pohádka je prostě boží! Líza a její dobrodružství mě totálně pohltila. Super práce!

Avatar for Radka Vacardová
Radka Vacardová

Přispějte svým hodnocením pro ostatní čtenáře