Kapitola 1: Výzva

Ve velkolepém království, rozkládajícím se na rozsáhlých zelených pláních a obklopeném hustými lesy, žili dva mladí rytíři, Matyášek a Tobiášek. Obě děti byly výjimečné již od malička, nejen svou statečností, ale i srdcem plným dobrodružství. Království, kde spolu s ostatními rytíři a šlechtici žili, bylo známé svou harmonií a mírem.

Problém

Jednoho dne, když oba cvičili na rytířském turnaji, dorazil unavený posel na koni. Měl při sobě dopis, který byl adresován králi, ale všimli si ho i Matyášek s Tobiáškem. Dopis vyprávěl o princezně, která byla zakleta zlým čarodějem a uvězněna ve věži strašlivého hradu na opačném konci lesa. Čaroděj na hrad uvalil kletbu, která mohla být zrušena pouze rytířem čistého srdce.

Bez okolků se Matyášek a Tobiášek rozhodli, že se vydají princeznu zachránit. Cítili, že je to jejich osud a šance prokázat svou odvahu a statečnost. Požádali krále o požehnání, které jim velkoryse udělil, a začali se připravovat na nebezpečnou cestu.

Audio verze pohádky – Líza a její dobrodružství

Audioverze pohádky

Kapitola 2: Příprava na cestu

Jakmile se Matyášek s Tobiáškem dozvěděli o úkolu, který před nimi stojí, začali se ihned připravovat. Vybavili se nejlepšími zbraněmi a zbrojí, které v království mohli najít. Matyášek si vzal dlouhý meč, který kdysi patřil jeho otci, zatímco Tobiášek si zvolil lehký štít, který byl snadno ovladatelný i pro jeho malou postavu.

Rada staršího

Před odjezdem se setkali s moudrým starcem, který žil na okraji královských lesů. Starý muž jim dal do vínku dva kouzelné předměty – amulet, který ochraňuje před zlými kletbami, a prsten, který dokázal rozsvítit temnotu nejhlubší noci.

Koukni...  Tajemství ostrova pirátů: Pohádka pro děti

S těmito kouzelnými dary a plni odhodlání opustili Matyášek s Tobiáškem hradní brány. Vydali se přes zelené louky, které se pomalu měnily v hustý les plný neznámých zvuků a stínů. Ale s každým krokem, který udělali dál od domova, rostlo jejich vzrušení a odhodlání.

Kapitola 3: Cesta za dobrodružstvím a překážky

Poté, co opustili bezpečí lesní mýtiny, Matyášek a Tobiášek museli čelit mnoha výzvám. Nejprve přišli k rozvodněné řece, která se běsně valila skrz les. Matyášek, s mečem pevně svíraným v ruce, našel silný provaz a s pomocí Tobiáškovy zručnosti se jim podařilo přepravit se na druhou stranu.

Dál jejich cesta vedla hustým lesem, kde setmělé stíny tančily mezi stromy. Tobiášek vzal prsten, který jim starý muž dal, a jemným dotykem jej aktivoval. Les se rozjasnil tisíci světélky, které odhalily bezpečnou stezku.

Konečně dorazili ke kopci, který se zdál být nepřekonatelnou hradbou. Avšak s pomocí mytických stvoření – lesních elfů, kteří se k nim přidali, se podařilo najít cestu přes skrytý průsmyk.

Pomocníci

Na své cestě narazili na různé bytosti, které jim nabídly pomoc. Lesní elfové, drobná stvoření s jemnými křídly jako z dračího skla, jim ukázali cestu. Zvířata lesa, od věrných vlků až po mrštné lišky, jim ukázali, kde najít potravu a vodu.

S každým krokem byl hrad blíže a blíže. A s každým překonaným úkolem rostla odvaha našich hrdinů. Nyní už nebyli jen dvě děti na dobrodružné výpravě; byli to rytíři, kteří se nezastavili před ničím, aby splnili svůj osud.

Kapitola 4: Výzva a souboj s drakem

Když Matyášek a Tobiášek konečně dorazili k hradu, byli ohromeni jeho temným vzhledem, který se tyčil ze skály jako němý strážce starých tajemství. Obrovské brány byly zavřené a z vrcholku nejvyšší věže viděli jiskření kouzelné bariéry. Ale největším nebezpečím byl drak, který se vznášel nad hradem, jeho šupiny se třpytily v slunci jako rozžhavená ocel.

Koukni...  TOP Kempy 2024: Kam s rodinou do kempu

Rytíři byli připraveni. Matyášek použil svůj meč a společně s Tobiáškovým štítem a odvahou čelili nestvůře. Boj byl dlouhý a těžký, ale díky svému výcviku a kouzelným předmětům, které dostali od starce, se jim podařilo draka porazit.

Záchrana princezny

Po porážce draka našli rytíři ve věži zakletou princeznu. Matyášek použil amulet, aby prolomil kouzlo, zatímco Tobiášek jemně promluvil k princezně a ujišťoval ji o jejich dobrých úmyslech. Jakmile amulet začal svítit, bariéra kolem princezny pomalu mizela a její oči se otevřely. Byla osvobozena.

S princeznou mezi nimi, Matyášek a Tobiášek spěchali pryč z hradu, nyní zříceniny, kde se odehrávalo šťastné dětství princezny. Věděli, že se musí vrátit do svého království a ochránit princeznu před dalšími nebezpečími.

Kapitola 5: Návrat domů a oslavy

S osvobozenou princeznou v bezpečí jejich skupiny, Matyášek a Tobiášek se vydali na cestu zpět do království. Cesta domů byla plná radosti a úlevy, když krajina, která byla dříve plná nebezpečí, nyní zářila novou nadějí.

Oslavy

Když dorazili, celé království je přivítalo s hýřivými oslavami. Král jim udělil čestné tituly a oba rytíři byli slaveni jako hrdinové. Hody trvaly dlouho do noci a pověsti o jejich činech se začaly šířit po celé zemi.

Princezna se rychle zapojila do života v království a stala se milovaným členem královské rodiny. Matyášek a Tobiášek, nyní známí jako rytíři světla, byli jmenováni královskými strážci. A tak se pohádka nekončí slovy „a žili šťastně až na věky“, ale spíše slovy „a jejich dobrodružství teprve začínají“.

Poučení z pohádky o rytiřích Matyáškovi a Tobiáškovi pro všechny malé posluchače

A teď, milé děti, přichází čas, abychom si z našeho příběhu o odvážných rytiřích Matyáškovi a Tobiáškovi odnesli několik poučení.

Zjistili jsme, že i když se vydáte na cestu, která může být plná překážek a nástrah, pokud u sebe máte dobrého přítele a v srdci nosíte odvahu, žádná výzva není nepřekonatelná. Matyášek a Tobiášek nám ukázali, že když spolupracujeme a podporujeme jeden druhého, dokážeme dosáhnout věcí, o kterých jsme si ani neuměli představit, že jsou možné.

Také jsme se naučili, že laskavost a statečnost jdou ruku v ruce. Při každém kroku své cesty naši rytíři pomáhali ostatním a nechali se vést svým dobrým srdcem, což jim nakonec pomohlo splnit jejich poslání a zachránit princeznu.

Koukni...  LEGO DUPLO: Nejlepší stavebnice pro děti

A nakonec, milé děti, si z tohoto příběhu odneste, že domov není jenom místo, kde bydlíme. Domov je tam, kde se cítíme milovaní a kde milujeme – a to je největší poklad, který můžeme najít.

Naše příběhy, stejně jako Matyáškův a Tobiáškův, jsou plné dobrodružství, ale nezapomínejme, že každé dobrodružství je ještě hezčí, když máme někoho, s kým se o ně můžeme podělit a koho máme rádi.

Rada na závěr

Takže ať už se vydáte kamkoli a ať se vám v životě stane cokoli, vždy si pamatujte, že s odvahou v srdci a přáteli po boku můžete překonat cokoli. A to je kouzlo, které dělá z každého z nás opravdového hrdinu – právě jako Matyáška a Tobiáška.


Doufáme, že jste si užili pohádku o rytiřích Matyáškovi a Tobiáškovi a jejich statečném dobrodružství, plného kouzel, přátelství a hrdinství. Pokud vás příběh zahřál u srdce, osvítil váš den nebo vás inspiroval ke kuráži, budeme moc rádi, když nám o tom napíšete.

V komentářích níže nám můžete sdělit, jaká část pohádky byla vaším oblíbeným momentem, jaké poučení si z příběhu odnášíte nebo jakou lekci byste z něj chtěli předat dalším. Vaše myšlenky a názory nám velmi pomáhají a dodávají naší další tvorbě směr.

Nechte se inspirovat Matyáškem a Tobiáškem a podělte se o své příběhy odvahy, nebo nám prostě napište, jak se vám pohádka líbila. A pokud jste s pohádkou byli opravdu spokojeni, nezapomeňte ji doporučit a sdílet přátelům a rodině, aby se mohli také podělit o kouzlo této dobrodružné cesty!

Děkujeme za vaši podporu a s radostí očekáváme vaše komentáře a hodnocení 🙂


Cesta rytířů Matyáška a Tobiáška – Hodnocení pohádky

4,0
4,0 z 5 hvězdiček (na základě 1 hodnocení)
Vynikající0%
Velmi dobré100%
Průměrné0%
Špatné0%
Hrozné0%

Vaše komentáře

Animace

28/04/2024

Mám ráda animované pohádky, které jsou originální a inovativní. Takové pohádky nám můžou ukázat svět z jiného úhlu pohledu a pomoct nám lépe vnímat realitu. Samozřejmě, ne všechny animované pohádky jsou povedené. Některé z nich jsou jen bezduché a komerční.

Avatar for anna černá
anna černá

Přispějte svým hodnocením pro ostatní čtenáře

Rubriky:

Děti, Pohádky, Rodina,

Poslední aktualizace: 25/04/2024