Tak tohle je fakt pecka! Bitcoin dneska pokořil další milník a jeho cena se vyšplhala nad 72 000 USD což je při dnešním kurzu dolaru nakoupeného skrze dealing kolem +- nějaká tak kačka 1.632.300 Kč! To je nový rekord a pro všechny fanoušky kryptoměn fantastická zpráva.

Už pár let sleduji vývoj BTC a musím říct, že tenhle růst je fakt úchvatný. Ještě v dubnu 2024 se pohyboval kolem 57 000 USD a teď se podívejte, kde je…

Co Bitcoin žene vzhůru?

 • Rostoucí zájem investorů: Do BTC investuje čím dál tím více lidí a institucí. To zvyšuje poptávku a tlačí cenu nahoru.
 • Inflace: Inflace roste v mnoha zemích světa a někteří investoři vnímají Bitcoin jako ochranu proti ní.
 • Přijetí Bitcoinu: Stále více společností a obchodů začíná Bitcoin akceptovat jako platidlo. To zvyšuje jeho užitečnost a dělá z něj atraktivnější investici.

Samozřejmě, že s růstem ceny přichází i větší volatilita. To znamená, že cena může v krátkém čase výrazně kolísat. Ale i přes tuto volatilitu je dlouhodobý trend „prozatím“ jasný: Bitcoin roste a jeho popularita stále stoupá.

Graf Bitcoin na burze
Bitcoin 22.5.2024

Detailní analýza Bitcoin (BTC)

Podívejme se na růst ceny Bitcoinu trochu podrobněji a prozkoumejme všechny faktory, které ho pohánějí do nebeských výšin:

 • Institucionální investoři: Vstup velkých institucionálních investorů, jako jsou hedgeové fondy a penzijní fondy, do světa kryptoměn hraje klíčovou roli v růstu ceny Bitcoinu. Tyto instituce vnímají BTC jako dlouhodobou investiční příležitost a svávají na trh značné objemy peněz.
 • Přijetí Bitcoinu velkými firmami: Dalším důležitým faktorem je rostoucí přijetí Bitcoinu ze strany velkých firem. Společnosti jako Tesla, PayPal a Square začaly Bitcoin akceptovat jako platidlo za své produkty a služby už dávno a další se přidávají. To zvyšuje povědomí o BTC a dělá z něj atraktivnější možnost pro běžné uživatele.
 • Regulační vývoj: Regulace kryptoměn se v mnoha zemích světa vyvíjí a stáává se příznivější. To snižuje nejistotu a riziko spojené s investováním a přitahuje další investory.
 • Nedostatek: Bitcoin má omezený počet 21 milionů mincí, které se kdy budou těžit. To z něj dělá vzácný aktivum a chrání ho před inflací.

Technická analýza Bitcoin

Z technické analýzy se BTC nachází v silném býčím trendu. Cena se pohybuje nad klíčovými úrovněmi odporu a indikáktory ukazují silný nákupní tlak. To naznačuje, že růst by mohl v nejbližší době pokračovat. Na druhou stranu nic neroste do nebes a příležitost se zde pomalu otevírá shortařům.

Koukni...  Put a Call opce: Význam pro vás i pro firmu

Co to pro nás znamená?

Pro investory do BTC je to samozřejmě skvělá zpráva. Hodnota jejich investic roste a s ní i jejich potenciální zisky. Ale i pro ty, kteří do BTC zatím neinvestují, je to důležitá událost. Ukazuje nám, že kryptoměny tu s námi budou i nadále a že se s nimi musíme naučit žít.

Investovat do Bitcoinu nebo ne?

Pokud uvažujete o investování do Bitcoinu, je důležité si předtím udělat vlastní průzkum a pochopit všechna spojená rizika. BTC je vysoce volatilní investice a není vhodný pro každého. Osobně jsem názoru, že nyní si raději počkám na vývoj a nákup BTC odložím.

Ale pokud jste ochotni riskovat a věříte v budoucnost kryptoměn, pak by pro vás mohl být Bitcoin či jiné kryptoměny zajímavou investiční příležitostí.


Chcete investovat do Bitcoinu či akcií?

Pokud hledáte spolehlivou platformu pro investování do Bitcoinu a dalších kryptoměn, pak nehledejte dále a vyzkoušejte eToro. Jedná se o regulovanou investiční platformu s více než 20 miliony uživatelů po celém světě. Nabízí širokou škálu funkcí, které z ní dělají ideální volbu pro investory všech úrovní zkušeností.

Proč investovat do Bitcoinu či dalších akcií a kryptoměn s eToro?

 • Snadné použití: Platforma eToro je intuitivní a snadno se používá, i když jste s investováním do kryptoměn nováčkem.
 • Široká nabídka aktiv: Kromě Bitcoinu můžete s eToro investovat do široké škály dalších kryptoměn, akcií, komodit a ETF.
 • Nízké poplatky: eToro nabízí nízké poplatky za obchodování, takže si můžete ponechat více ze svých investic.
 • Sociální obchodování: eToro vám umožňuje kopírovat úspěšné investory a učit se od nich.
 • Bezpečnost: eToro je regulovaná platforma, která chrání vaše peníze a informace.

A co vy?

Máte s Bitcoinem nějaké zkušenosti? Investujete do něj? Nebo se ho spíš držíte stranou? Dejte mi vědět v komentářích!

Koukni...  Recenze PetExpert.cz - Pojištění psů a koček

PS : Tento článek není mým investičním doporučením. Je pouze informativního charakteru a měl by sloužit pouze pro vzdělávací účely.

Před investováním do BTC si vždy udělejte vlastní průzkum a poraďte se s profesionálem! Pokud si nejste jisti zkoušejte investovat na DEMO účtech nebo vyzkoušejte třeba plaformu PORTU.cz

Reklama Slevomat.cz

Bitcoin (BTC) – Recenze a zkušenosti

0,0
Vynikající0%
Velmi dobré0%
Průměrné0%
Špatné0%
Hrozné0%

Vaše komentáře

Zatím nejsou žádné komentáře… Buďte první, kdo ho napíše.


Přispějte svým komentářem či zkušeností s BTC

Rubriky:

Finance, Kryptoměny,

Poslední aktualizace: 22/05/2024