Myslím, že začít bych měla asi tím, proč vlastně dětský zábavní park Majaland stojí za návštěvu. Majaland se nachází uvnitř Pop Airport Praha a je to magické místo, kde každý návštěvník, ať už malý, nebo velký, najde něco, co ho okouzlí. Zábavní park je situován v dohledové vzdálenosti letiště Praha, což z něj činí snadno dostupnou destinaci nejen pro místní, ale i pro celou řadu turistů.

Když jsme dorazili o Majalandu, první věcí, která nás upoutala, byla nádherná tematika parku, která je zaměřena na oblíbené postavičky včelky Máji z dětských knih a televizních pořadů.

Celý dětský zábavní park Majaland je perfektně čistý a přehledně uspořádaný, což rodičům ulehčuje orientaci a zajišťuje, že i při velkém počtu návštěvníků, působí místo příjemně a ne přeplněně. Na to, že jsme ho navštívili v sobotu a ještě venku pršelo, kapacita parku byla celkem fajn.

Na obrázku je situacní plán zábavního parku Majaland Praha. Mapa je barevná a ukazuje různé atrakce a služby parku. Na pravé straně je legenda v češtině, která rozděluje parkové prvky do kategorií jako jsou vnitřní a vnější atrakce, služby, edukace, a zábava. Celkový vzhled mapy je hravý a poutavý, s ilustracemi, které představují různé části parku. Rámeček mapy je dřevěný s vikingskými motivy, podobnými těm, které byly vidět na předchozích fotografiích. Design rámu a jeho dekorace korespondují s celkovou tematikou parku.
Situační plán a mapa celého zábavního parku pro děti Majaland Pop Airport

Atrakce jsou srdcem Majalandu

Nyní se dostáváme k tomu nejdůležitějšímu – atrakcím. Dětský zábavní park Majaland nabízí širokou škálu atrakcí, které jsou vhodné pro děti všech věkových kategorií. Co se nám na tomto místě líbilo nejvíce, byla rozmanitost atrakcí od klidných jízd vhodných pro nejmenší do 1 metru, až po dobrodružnější aktivity pro starší děti od 1,2 metru výšky dítěte.

Atrakce v Majalandu, které nás uchvátily

1. Horská dráha Viking Vik

Tohle je hvězda celého dětského zábavního parku Majaland! Na 220 metrech dlouhé dráze s převýšením 9 metrů vám zaručeně stoupne adrenalin. Projíždíte se mezi drsnými skálami a temnou jeskyní a zahlédněte Vikinga Vika a Halvara! Rychlost této horské dráhy je 40 km/hodinu a obsahuje 3 smyčky 🙂

2. Motýlí kolotoč

Můžete prožít klidnou a malebnou jízdu na Motýlím kolotoči. Na 16 metrů průměru kolotoče se vznesete do vzduchu a užijete si krásný výhled na celý park. Ideální pro malé děti a ty, kteří si chtějí odpočinout od adrenalinových zážitků. Výška Motýlího kolotoče je 10 metrů.

Na obrázku je zobrazen kolotoč, který má sedačky připevněné na dlouhých řetězech, a všechny jsou právě ve vzduchu. Sedačky obklopuje středový sloup zdobený velkými, pestrobarevnými modely motýlů, které jsou rozostřené kvůli pohybu, vytvářejíce tak dojem letu. Osoby na kolotoči jsou rozmazané, což naznačuje rychlost otáčení. Osvětlení a barvy na obrázku jsou výrazné a vytváří živou a radostnou atmosféru typickou pro zábavní parky nebo jarmarky.
Motýlí kolotoč Majaland Pop Airport Praha

3. Vikova skluzavka

Vikova skluzavka: na ní zažijete strhující dobrodružství, které vás zaveze do hlubin Trollí jeskyně. Tato vzrušující 30 metrů dlouhá skluzavka s převýšením 9 metrů je nutností pro všechny hledače adrenalinu, ať už malého či velkého vzrůstu.

Pokud v Majalandu hledáte vzrušující dobrodružství, Vikova skluzavka je absolutní nutností. Je to strhující zážitek, který ve vás zanechá pocit euforie a trvalou vzpomínku na váš čas v parku.

4. Autodrom

Autodrom v Majalandu nabízí jízdu v blyštivých miniaturních autíčkách. Přiznávám se, že i my dospělí jsme si jízdu na autodromu náramně užili. Je to skvělá příležitost vrátit se do dětských let a užít si trochu zdravé rivality s rodinou a přáteli.

Koukni...  Jakou mít doma teplotu a ušetřit za vytápění
Na obrázku je autodrom v zábavním parku s několika elektrickými nárazníkovými auty, která jsou osvětlena neonovými světly. Děti ovládají vozítka a zdá se, že si užívají jízdu. Vedle trati stojí dozorčí pracovnice s mikrofonem v ruce, možná dává pokyny nebo dohlíží na bezpečnost. Autodrom má tematickou výzdobu, která připomíná lesní prostředí s malbou lesa a stromů na pozadí. Osvětlení dodává scéně dynamický a pohádkový nádech.
Autodrom

5. Balónkové jezero

Mezi další atrakce, které nás v Majalandu naprosto nadchly, patřilo bezesporu Balónkové jezero. Už samotný název napovídá, o co se jedná – nekonečné množství barevných balónků, které doslova zaplavují celou jednu část parku. A věřte mi, ta podívaná je naprosto úchvatná!

Děti se v něm mohou doslova brodit, povalovat, házet si s nimi a nechat se unášet fantazií v tomto kouzelném světě. Rodiče si mezitím mohou udělat krásné fotky svých ratolestí obklopených touto barevnou explozí. A upřímně, i pro nás dospělé to byl neuvěřitelně relaxační a hravý zážitek.

Tato atrakce je naprosto ideální pro děti všech věkových kategorií. Ať už máte batolata, která se budou s radostí kutálet v balóncích, nebo starší děti, které si rády postaví balónkové hrady, v Balónkovém jezeře se zabaví opravdu každý. A co si budeme povídat, i dospělí si v tomhle moři barevných balónků trochu odpočinou a navrátí se do dětských let.

Každá z atrakcí byla bezpečná a dobře udržovaná, s přátelským personálem, který dbal na to, aby všechny jízdy probíhaly hladce a bezpečně.

6. Dinosauří kolotoč

Dinosaury milují snad všechny děti, a tak není divu, že nás v Majalandu naprosto uchvátil Dinosauří kolotoč. Tato atrakce zaručeně potěší malé paleontologické nadšence, kteří se mohou projíždět na hřbetech oblíbených pravěkých ještěrů.

Dinosauří kolotoč nabízí dětem možnost projet se na pohybujících se figurínách dinosaurů. Na výběr mají z různých druhů, od majestátních triceratopsů a divokých velociraptorů až po obrněné stegosaurusy. Každý milovník dinosaurů si tak najde svého favorita a užije si jízdu na tomto pravěkém kolotoči.

Na obrázku je žena s oranžovými vlasy a chlapec na kolotoči ve tvaru dinosaura. Žena se usmívá a stojí vedle dino-jezdce, kde sedí chlapec držící se zábradlí a rovněž se usmívá. Kolotoč je tematicky vyzdoben jako pravěká džungle s dalšími dinosaury a vegetací v pozadí. Okolní prostředí působí hravě a je určeno pro rodinnou zábavu.
Jízda na dinosauřím kolotoči

7. Lodičky

Děti s mohou stát kapitány na malém moři. V bazénku s klidnou vodou na vás čekají barevné ruční lodičky různých velikostí a tvarů. Děti si mohou vybrat lodičku podle svých představ a pustit se na dobrodružnou plavbu. Ať už sní o pirátském dobrodružství, objevování nových zemí nebo přeplavbě oceánu, v dětské zábavním parku Majaland Pop Airport Praha si mohou své sny na chvíli splnit.

Ruční lodičky jsou vhodné pro děti všech věkových kategorií. Pro nejmenší je to skvělý způsob, jak se seznámit s vodou a naučit se ji milovat. Starší děti si zase mohou vyzkoušet své schopnosti a zdokonalit se v ovládání loděk.

Stravování a občerstvení

Po náročném dni plném zábavy jsme si samozřejmě museli dopřát i něco dobrého na zub. Restaurace v Majalandu nabízí širokou škálu jídel a občerstvení, od klasických fast foodů až po zdravější možnosti, které uspokojí každého. Ceny byly rozumné a kvalita jídla vynikající.

Závěr první části

Zatím jsem se dotkla hlavních bodů, které dětský zábavní park Majaland činí výjimečným místem pro rodinnou zábavu. V další části se podíváme blíže obchod se suvenýry, a nabídku speciálních akcí, jako jsou narozeninové oslavy a programy pro školy. Také probereme ceník vstupného a zvážíme, zda návštěva za tyto peníze stála.


Obchod se suvenýry

Po celém dni objevování a zábavy jsme si nemohli odolat návštěvě obchodu s suvenýry. Obchod Majaland nabízí širokou škálu produktů, od hraček a oblečení po unikátní suvenýry, které si můžete odnést jako památku na tento nádherný den. Ceny byly přiměřené, a výběr zboží velmi bohatý.

Koukni...  Dráček Fufík a kouzelná noc: Pohádka pro děti

Speciální akce: Narozeniny a školní programy

Majaland je také ideálním místem pro oslavu dětských narozenin. Nabízí balíčky, které zahrnují vše od vstupenek, občerstvení až po speciální dárky pro oslavence. Tyto narozeninové oslavy jsou kouzelné a velmi dobře organizované.

Pro školy je zde připraven speciální edukační program, který je nejen zábavný, ale i poučný. Programy jsou přizpůsobené různým věkovým kategoriím a pokrývají různé vzdělávací témata.

Ceník vstupného a naše hodnocení hodnoty

Navštívit Majaland samozřejmě stojí peníze. Ceny vstupného jsou možná vyšší v porovnání s jinými dětskými zábavními parky, ale s možnostmi zakoupení rodinných vstupenek je to už lepší. Za nás i naše přátele můžeme říci, že návštěva zábavního parku Majaland rozhodně stojí za každou vydanou korunu, vzhledem k množství atrakcí a celkově skvěle strávenému dni i spokojenosti nás či našich dětí.

Tabulka zobrazuje ceník vstupného do zábavního parku Majaland Praha s různými typy vstupenek a cenami pro různé dny v týdnu. Ceny jsou uvedeny pro individuální návštěvníky, děti, seniory, rodinné vstupenky a roční karty, s rozdílnými cenami pro nákup na místě a online. Děti do 85 cm mají vstup zdarma. V dolní části jsou podmínky pro rodinné vstupenky, slevy pro držitele karet ZTP/P a upozornění, že vstupenky zakoupené online mohou být předmětem dalšího poplatku při platbě v pokladně.
Ceník vstupného do Majalandu v Praze

Nejčastější dotazy

Je Majaland vhodný i pro malé děti?

Ano, Majaland je ideální pro děti všech věkových kategorií. Park nabízí řadu atrakcí vhodných pro nejmenší, včetně bezpečných kolotočů a mírných jízd.

Jaké jsou ceny vstupenek do Majalandu?

Vstupenky do Majalandu jsou cenově dostupné s možností zakoupení rodinných balíčků nebo s roční kartu. Ceny se liší v závislosti na sezóně a speciálních akcích, proto doporučuji zkontrolovat aktuální ceník přímo na webu parku.

Jsou v parku dostupné možnosti stravování?

V Majalandu naleznete self restauraci, která nabízí širokou škálu jídel od rychlého občerstvení po zdravější možnosti.

Je povolen vstup se psy?

Majaland má specifické zásady týkající se domácích mazlíčků, takže doporučuji se před návštěvou informovat přímo u zdroje, zda je vstup se psy povolen.

Jaké jsou možnosti parkování u Majalandu?

U Majalandu je k dispozici rozsáhlé parkoviště, které může pojmout velký počet vozidel. Parkování je kryté a je ZDARMA.

Můžu v Majalandu slavit narozeniny?

Majaland nabízí speciální balíčky pro narozeninové oslavy, které zahrnují vstupenky, jídlo a speciální dárky pro oslavence. Pro více informací navštivte sekci narozeninových oslav na jejich webu.

Jaký je nejlepší čas pro návštěvu?

Nejlepší čas pro návštěvu je mimo hlavní sezónu a během týdne, kdy jsou menší davy. Toto umožní lepší přístup k atrakcím a kratší čekací doby.

Jsou v Majalandu speciální akce pro školy?

Ano, Majaland nabízí vzdělávací programy pro školy, které jsou navržené tak, aby byly zábavné a zároveň poučné. Tyto programy jsou vhodné pro různé věkové kategorie a nabízejí interaktivní učení prostřednictvím zábavy.

Jaké bezpečnostní opatření jsou v parku?

Bezpečnost je v Majalandu na prvním místě. Všechny atrakce pravidelně prochází kontrolami a zaměstnanci jsou vyškoleni, aby zajistili bezpečnost všech návštěvníků.

Můžu zakoupit suvenýry z Majalandu online?

Aktuálně Majaland nenabízí možnost online nákupu suvenýrů. Suvenýry jsou k dostání pouze v obchodě uvnitř parku.

Fotogalerie

Závěrečné myšlenky

Na závěr bych chtěla říct, že návštěva Majalandu byla skvělým zážitkem pro celou rodinu. Každý z nás si odnesl něco, co bude vzpomínat s úsměvem. Ať už to byla jízda na horské dráze, nebo klidný okamžik na kolotoči, Majaland nás nezklamal.

Jestli tedy hledáte místo, kde můžete strávit kvalitní čas s rodinou a přitom si užít spoustu zábavy, Majaland je bezpochyby „alespoň za nás“ rozhodně skvělá volba.


Majaland Pop Airport Praha – Hodnocení a zkušenosti

4,8
Vynikající80%
Velmi dobré20%
Průměrné0%
Špatné0%
Hrozné0%

Vaše komentáře

Znovu a znovu

25/04/2024

Bylo to bomba, fakt super výlet! Všechno jsme stihli a daly jsme to tam všechny atrakce, naše sedmiletá šmudla to zvládla jak šampionka, jen u jedné si řekla dost – to je ale čistě o tom, na co má kdo žaludek, žejo. Ke všem kolotočům se dostanou kluci a holky nad 120 cm, takže žádný stres. Dinosaury jsme tentokrát vynechali, ale za ty tři hodiny jsme si to všechno důkladně užili a zařízli to na kolotočích minimálně dvacítkrát.

Příště to rozhodně schodíme do dýl a prozkoumáme i tu novou venkovní část. S parkingem taky žádná paseka, do Májalandu se dostaneš rovnou po schodech a navíc zadara.

Ale víš co bylo nejvíc? Personál. Mladí, fajn lidi, co když někomu nesedl kolotoč, tak bez řečí zastavili a pomohli dolů. I s těma bezpečnostníma pásama byli super nápomocní. Další návštěva je jasná!

Avatar for Martina P
Martina P

Najednou se to začlo plnit

23/04/2024

Úžasná návštěva zábavního parku nás opravdu nadchla. Park byl nádherně dekorovaný a propracovaný do detailů. Atrakce nás bavily, ideální hlavně pro ty menší návštěvníky. Dopolední hodiny byly příjemné a klidné. S přibývajícím odpolednem se sice zvýšil počet lidí, což už pak začalo být méně komfortní. 😅✨

Avatar for Terka
Terka

Majaland

22/04/2024

Byla to opravdu povedená návštěva Májalandu! Sice se může zdát, že vstupné pro čtyřčlennou rodinu je na vyšší straně cenového spektra (2000 Kč), ale brzy jsme přišli na to, že to má své důvody. V ceně vstupného je neomezené využití většiny atrakcí, kromě pár vybraných automatů. Karusely byly v top kondici, okolí parku bylo idylické a personál nesmírně přívětivý. V sobotu krátce po otevření parku nebyly před atrakcemi žádné fronty. Po poledni se sice návštěvníků trochu přidalo, ale na nic jsme nemuseli čekat dlouho. Co se týče jídla, i zde jsem byl pozitivně překvapen – jídlo bylo chutné a výběr veliký. Atrakce jsou dostupné pro děti od 100 cm výšky, ty menší musí být s doprovodem, zatímco děti nad 120 cm si mohou užívat samostatně. Určitě se tam ještě vrátíme 🙂

Avatar for Petr
Petr

Fantastické

22/04/2024

Byl to nečekaně skvělý výlet. V sobotu jsme se tam vypravili s dětmi ve věku 6 a 8 let a celá naše skupina si to náramně užila. Zpočátku jsem měl obavy, že bude příliš mnoho lidí a budeme muset dlouho stát ve frontě. Proto jsme dorazili právě v deset ráno a prvních pár hodin jsme si užívali bez čekání. Postupně přibylo více návštěvníků, přesto to bylo stále velmi příjemné. Když si vstupenky zakoupíte online, můžete se elegantně vyhnout frontám a navíc ušetříte, což určitě doporučuji! 👍💪

Avatar for MV
MV

Přispějte svým hodnocením či zkušeností

Vážení čtenáři, jaké jsou vaše zkušenosti s Majalandem? Máte nějaké speciální vzpomínky nebo tipy, které byste chtěli sdílet? Neváhejte zanechat komentář a ohodnotit Majaland níže.