Kapitola 1: Tajemná mapa

Na kraji starobylého městečka stál rozpadající se dům s velkou půdou, plnou tajemství a záhad. V tom domě bydlel malý Vilda se svou milovanou babičkou. Jednoho podzimního odpoledne, když déšť bubnoval o okna a vítr hučel komínem, Vilda a jeho nejlepší kamarád Marek se rozhodli, že si průzkumem půdy trochu rozzáří šedivý den. Počínali si jako opravdoví dobrodruzi a každý objev byl pro ně vzrušujícím pokladem.

Po hodinách prohledávání starých krabic a polic Vilda narazil na truhlu, která byla pečlivě schovaná pod starými dekami a knihami. Truhla byla pozoruhodně zdobená, ale zároveň pokrytá vrstvou prachu a pavučin, které svědčily o mnoha letech zapomnění. S napětím ji otevřeli a objevili v ní kromě řady starých rodinných fotografií i zažloutlou mapu. Na mapě byl zaznamenán ostrov s velkým X a nápisem: „Zde leží pirátský poklad.“

Chlapci byli naprosto nadšeni a rozhodli se, že se vydají na dobrodružnou výpravu za tajemným pokladem. S pomocí Vildovy babičky, která vyprávěla příběhy svého mládí stráveného na moři, přesvědčili své rodiče, aby jim dovolili tuto cestu. Rozhodnutí bylo pevné: vydají se na pirátskou loď a objeví skryté bohatství.

Audioverze pohádky

Audio verze pohádky

Kapitola 2: Plavba na moře

Následujícího rána, plní očekávání, se Vilda a Marek vypravili k přístavu, kde si vyhlédli loď připravenou k odplutí. Kapitán, starý mořský vlk s jizvami a příběhy, jim s radostí nabídl místo na jeho lodi jménem „Černá Perla.“ Jakmile vypluli z přístavu, moře bylo klidné a nebe jasné, ale každý námořník ví, že počasí na moři může být nepředvídatelné.

Koukni...  Československo 1980: Rok mého narození

Během plavby chlapci naslouchali příběhům starého rybáře jménem pan Novák, který se přidal k posádce jako průvodce. Vyprávěl jim o dávných pirátech, kteří kdysi plavili tyto vody a skrývali své poklady na tajemných ostrovech. Pan Novák jim daroval starý kompas, který prý patřil pirátovi, jež kdysi tento poklad zakopal.

Když se den chýlil ke konci a nebe začalo tmavnout, nečekaně se zvedla bouře. Vlny se zdvihaly jako obří zdi, a loď se nebezpečně kymácela na rozbouřeném moři. Chlapci se statečně drželi, ale když bouře dosáhla vrcholu, loď nevydržela a začala se potápět. V poslední chvíli se Vilda a Marek zachytili kusu vraku a nechali se unášet vlnami.

Vilda a Marek naslouchají příběhům starého rybáře na palubě lodi Černá Perla, v pozadí se blíží bouře.
Odvážná platba

Kapitola 3: Ostrov pokladů

Po vyčerpávající a nekonečné noci strávené na otevřeném moři se chlapci probudili na písčité pláži tajemného ostrova. Byli oslabeni, ale odhodlání v jejich srdcích nevyhaslo. Brzy našli jeskyni, která byla zobrazena přímo na jejich mapě, a uvnitř objevili skrytou truhlu. Když ji otevřeli, zjistili, že je plná zlatých mincí, drahokamů a starožitných šperků, které oslnily jejich oči.

Jejich radost však netrvala dlouho, protože náhle uslyšeli kroky a hlasité volání. Skupina drsně vypadajících pirátů se blížila k jeskyni. Chlapci se rychle schovali za velkým balvanem u vchodu do jeskyně a s napětím sledovali, jak piráti vstoupili dovnitř. Naštěstí pro chlapce se piráti zaměřili na truhlu a nevšimli si jich.

Vilda s Markem počkali, až piráti otevřeli truhlu a začali se hádat o tom, jak si poklad rozdělí. V okamžiku, kdy se piráti pohádali a rozdělili, chlapci tiše vyklouzli ven a rychle se vydali do džungle, truhlu s pokladem táhnoucí za sebou.

Vilda a Marek se skrývají za balvanem a sledují piráty, kteří se hádají u otevřené truhly s pokladem v jeskyni.
Skrytý poklad

Kapitola 4: Honba za pokladem

V džungli se Vilda a Marek snažili najít bezpečné místo, kam by mohli ukrýt truhlu, než se vrátí pro pomoc. Avšak piráti brzy zjistili, že truhla i s pokladem zmizela, a rozzuřeně se dali do pronásledování. Chlapci běželi co nejrychleji mohli, slyšeli za sebou křik a dupání pirátů. Když už se zdálo, že je piráti dostihnou, narazili na překvapivého spojence – moudrou opici, která si říkala Kiki.

Kiki, která na ostrově žila už mnoho let, se zdála být obeznámena s nebezpečím, které piráti představovali. Ukázala Vildovi a Markovi skrytou cestu, která vedla hluboko do džungle, k místu, které piráti zřídka navštěvovali. S pomocí Kiki se chlapci dokázali vyhnout pirátům a skrýt poklad v jeskyni, kde byl bezpečně ukrytý.

Koukni...  Dětský zábavní park Majaland Pop Airport

Po několika hodinách strávených v džungli a naučení se několika schopnostem přežití od Kiki, se chlapci a jejich nová přítelkyně opice dostali k malému přístavu na opačné straně ostrova. Tam našli starou opuštěnou loď, která stále byla v provozuschopném stavu. S pomocí Kiki opravili loď a připravili se k odplutí zpět domů.

Vilda a Marek unikají s truhlou pokladů hluboko v džungli pod vedením moudré opice Kiki, v pozadí pátrají piráti.
Útěk džunglí

Kapitola 5: Návrat domů

Plavba zpět byla klidná a bez incidentů. Když se Vilda a Marek vrátili domů, byli přivítáni jako hrdinové. Jejich rodiny byly ohromeny odvahou a chytrostí, kterou chlapci projevili během svého dobrodružství. Vilda a Marek se rozhodli poklad spravedlivě rozdělit – část dali na charitu, aby pomohli místní komunitě, a část použili k tomu, aby si splnili své sny.

Vilda investoval do opravy domu jeho babičky, zatímco Marek financoval nové knihy a materiály pro místní školu. Oba si uvědomili, že pravé bohatství spočívá nejen ve zlatě a drahokamech, ale především v přátelství, vzájemné pomoci a dobrodružství, které spolu prožili.

Vilda a Marek jsou oslavováni v obci po návratu domů, Vilda opravuje dům a Marek rozdává knihy dětem.
Hrdinové se vracejí

Bonus: Ponaučení z dobrodružství

Vilda a Marek se z tohoto neuvěřitelného dobrodružství naučili, že chamtivost a násilí nikdy nejsou cestou k dosažení štěstí. Uvědomili si, jak důležité je pečovat o ty, které máme rádi, a že opravdové bohatství tkví v lidech, které máme kolem sebe, a zkušenostech, které s nimi sdílíme.

Díky tomuto dobrodružství nejenže splnili své sny, ale také se stali inspirací pro ostatní děti ve svém městečku, aby následovaly své sny a nikdy se nebály jít za dobrodružstvím.


Cesta na pirátskou loď – Hodnocení pohádky

0,0
Vynikající0%
Velmi dobré0%
Průměrné0%
Špatné0%
Hrozné0%

Vaše komentáře

Zatím nejsou žádné komentáře… Buďte první, kdo ho napíše.


Přispějte svým hodnocením pro ostatní čtenáře