Dnes ráno jsme se s celou rodinou vydali na výlet, na který se naši kluci, Matyáš a Tobiáš, už dlouho těšili. Vyrazili jsme s batohem plným dobrodružné nálady směr Slané, kde nás mamina vysadila přímo na nádraží. Tam jsme si s úsměvem na tváři koupili jízdenky na Cyklohráček, výletní vláček určený pro malé i velké cestovatele.

Pestrý vlak Cyklohráček Českých drah stojící na nádraží, s barevnými vagóny a dětskými motivy na boku, pod jasně modrou oblohou.
Cyklohráček na stanici ve Slaném

Co je to Cyklohráček

Cyklohráček je výletní vlak speciálně navržený pro rodiny s dětmi ( České dráhy ). Je to skvělý způsob, jak spojit cestování vlakem s zábavou pro nejmenší. Vlak je sestaven z několika zábavních vozů, z nichž každý nabízí něco jiného:

  • Hrací vozy: Tyto vozy jsou plné hraček a aktivit, jako jsou skládačky, houpačky, simulátor řízení vlaku a stavebnice Lego, bazén plný balónků a další.
  • Vůz pro cyklisty: Tento vůz je vybavený stojany na kola, nářadím pro drobné opravy a kompresorem na dofouknutí duší na kole.
  • Bistro vlaku: V nabídce najdete občerstvení podobné tomu, co se prodává ve vlacích dálkové dopravy.

Cyklohráček jezdí v sezóně každou sobotu a neděli a jeho trasa se může každý rok měnit. Letos [2024] jezdí z Prahy hlavní nádraží až do Slaného, přičemž cestou projíždí malebným krajem kolem hradu Okoř a Zákolanským údolím.

Během cesty se o zábavu dětí starají hrajvedoucí (animátoři), kteří dětem pomáhají s hrami a poradí s výlety v okolí. Děti také dostanou drobné dárky na památku, jako jsou omalovánky, reflexní pásky a cyklomapky.

Koukni...  Popelnice za 5.202 Kč: Rodinný účet za odpad v Radonicích 2024

První polovina cesty Cyklohráčkem: Oranžový vagón

Jako první jsme naskočili do oranžového vagónu, který byl rájem pro všechny milovníky her a zábavy. Skládačky, houpačky, simulátor strojvedoucího a mnoho dalšího čekalo jen na to, až si s nimi kluci pohrají. Matyáš hned zabral místo v kokpitu a s nadšením řídil vlak, zatímco Tobiáš se s vervou pustil do stavění obrovské lego věže.

První polovina jízdy uběhla jako voda a já si užíval pohodu, super výhledy a celkové pohodlí vlaku. Musím upřímně konstatovat, že už jsem skoro zapomněl jaké to je cestovat vlakem.

Druhá polovina cesty: Růžový vagón

V Hostivicích jsem se rozhodl pro změnu. Přesunul jsme se s dětmi do růžového vagónu, kde na nás čekalo další moře kostek většího Lega a plný bazén barevných balonků. To už se nemohli dočkat ani ti nejmenší pasažéři. Matyáš s Tobiášem se hned pustili do stavění a jakmile byl bazének volný, skákali šipky a potápěli se v balónkové lázni.

Netrvalo dlouho a všechny děti pochopily, že je se mnou zábava a tak se v celém vagónu rozpoutala veselá bitva s balónky. Atmosféra ve vagónu byla úžasná a smích dětí se rozléhal celým vlakem. Upřímně jsem si to maximálně užíval.

Naše hodnocení Cyklohráčku a dárky od ČD

Cesta Cyklohráčkem uběhla neuvěřitelně rychle a my se už blížili ke konečné stanici v Praze na Smíchově. Kluci byli nadšení z celého výletu a s očima plnými zážitků se loučili s novými kamarády z vlaku.

Za zmínku určitě stojí i milé gesto Českých drah, které pro všechny malé cestovatele připravily dárky v podobě skládaček, omalovánek a vystrihovánek. Navíc jsme dostali i poukázky v hodnotě 600 Kč do Muzea království železnic, kam se s klukama určitě brzy vydáme.

Kromě výše uvedených služeb nabízí Cyklohráček i další benefity, jako například:

  • Jízdenky za zvýhodněné ceny pro děti: Děti do 6 let cestují zdarma a děti od 6 do 15 let mají nárok na 50% slevu na jízdné.
  • Možnost rezervace míst: Bohužel toto možné ani telefonicky ani online není 🙁
  • Přeprava psů: Za poplatek je možné vzít s sebou na palubu vlaku i psa.

Cena jízdného

Za jízdenku jsem celkem zaplatil: 1 dospělý (já) + Maty 6 let + Tobík necelé 3 roky = 183 Kč, což mi přijde rozhodně naprosto v pohodě a adekvátní. Ostatně jeli jsme tu nejdelší možnou trasu, kterou cyklohráček nabízí.

Pravidelný jízdní řád pro sezońu 2024

Jízdní řád Cyklohráčku pro rok 2024

Na závěr

Naše cesta Cyklohráčkem byla skutečně nezapomenutelným dobrodružstvím nejen pro naše kluky, ale i pro mě. Vlakové výlety pro rodiny s dětmi, jako je tento, jsou skvělou příležitostí jak prozkoumat krásy naší země, tak prožít nádherné chvíle společně. Díky Českým drahám za to, že myslí i na ty nejmenší cestující!

Koukni...  Naše děti smaží Fortnite na PlayStation 5

Cyklohráček vřele doporučuji všem rodinám s dětmi, které chtějí zažít dobrodružství a užít si den plný zábavy.

Fotogalerie


Cyklohráček – Hodnocení a zkušenosti

0,0
Vynikající0%
Velmi dobré0%
Průměrné0%
Špatné0%
Hrozné0%

Vaše komentáře

Zatím nejsou žádné komentáře… Buďte první, kdo ho napíše.


Přispějte svým hodnocením či zkušeností k tématu