Plánování festivalu Colours of Ostrava je vždycky výzva, obzvlášť když máte menší děti. Letos to možná vyjde, možná nevyjde, ale kdo ví… Pojďme si tedy projít, co všechno na Colours of Ostrava můžete zažít, abyste byli připraveni!

Colours of Ostrava

Colours of Ostrava je jedním z největších a nejznámějších hudebních festivalů v České republice. Koná se v unikátním industriálním areálu Dolní Vítkovice, který sám o sobě stojí za návštěvu. Areál je památkově chráněný a skládá se z bývalých hutí, železáren a dolů. Kromě hudebních zážitků nabízí také nevšední kulturní a umělecké aktivity, které si užijí nejen dospělí, ale i děti.

Tento festival je známý svou rozmanitostí a každoročními hvězdnými headlinery. Zároveň si však zachovává přátelskou atmosféru a nabízí prostor pro objevování nových hudebních talentů. Na Colours of Ostrava si přijdou na své jak milovníci mainstreamové hudby, tak ti, kdo rádi objevují nové žánry.

Pro rodiny s dětmi je tento festival skvělou volbou díky mnoha aktivitám a atrakcím zaměřeným na nejmenší návštěvníky. Bezpečnost a pohodlí dětí jsou zde na prvním místě, takže netřeba strachu o své špunty.

Pódium na festivalu Colours of Ostrava 2018 s barevnými světly a konfety, obklopené davem nadšených návštěvníků.
Colours of Ostrava: Stage ČS, zdroj: Colours.cz

Dolní Vítkovice: Industriální krása a zážitky

Dolní Vítkovice jsou jedinečným místem, které spojuje historii a moderní kulturu. Procházka tímto areálem je jako cesta časem, kde se mísí industriální krása s moderními uměleckými instalacemi.

Unikátní prostředí v Dolních Vítkovicích

Areál Dolní Vítkovice je známý svými venkovními plochami s trávou a stromy, které poskytují ideální místo pro letní relaxaci. Je to skvělý kontrast k industriálním budovám, které dominují okolí. Díky tomuto prostředí se návštěvníci mohou těšit na příjemnou atmosféru i v horkých letních dnech.

Kromě toho zde najdete i klidné koutky, kde si můžete odpočinout od ruchu festivalu Colours of Ostrava a načerpat síly na další vystoupení. Pro děti je tu dostatek prostoru na běhání a hraní, což ocení zejména rodiče. Industriální architektura dodává celému areálu jedinečnou atmosféru, kterou nenajdete nikde jinde.

Procházka po areálu je jako návštěva obrovského muzea pod širým nebem. Každý koutek Dolních Vítkovic vypráví svůj vlastní příběh, což zvyšuje celkový zážitek z festivalu. Navíc se zde pořádají různé doprovodné akce, které návštěvníkům přibližují historii a význam tohoto unikátního místa.

Kryté scény a multifunkční sály

Festival Colours of Ostrava nabízí mnoho krytých scén různých velikostí. Nejdůležitější z nich je Sál Gong, který se nachází v bývalém plynojemu. Tento multifunkční sál je ideální pro náročnější koncerty a nabízí skvělou akustiku.

Kryté scény jsou perfektní útočiště v případě nepříznivého počasí, takže si můžete užívat hudbu bez ohledu na venkovní podmínky. V Gongu se konají také různé divadelní představení, workshopy a diskuse, což přidává festivalu Colours of Ostrava na kulturní rozmanitosti.

Kromě Sálu Gong nabízí hudební festival i menší kryté scény, kde můžete objevit méně známé umělce a kapely. Tyto menší scény vytvářejí intimnější atmosféru, kde je možné se dostat blíže k hudbě i interpretům. Celkově kryté prostory poskytují komfort a variabilitu programu, což ocení každý návštěvník.

Bolt café

Pro milovníky výšek a krásných výhledů je tu Bolt Café, kde se můžete vyvézt do výšky 80 metrů nad areálem a užít si nádherný výhled na celý festival Colours of Ostrava. Tento zážitek je nezapomenutelný, zejména při západu slunce nebo nočním pohledu na osvětlené Dolní Vítkovice.

Bolt Café je nejen skvělým místem pro odpočinek, ale také pro pořízení úchvatných fotografií, které budou skvělou vzpomínkou na festival. V kavárně si můžete vychutnat kávu nebo drobné občerstvení a zároveň se kochat jedinečným výhledem.

Pro děti je výjezd do Bolt Café také velkým dobrodružstvím. Mohou si vyzkoušet, jaké to je být tak vysoko nad zemí a vidět celý areál z ptačí perspektivy. Tento zážitek je nejen zábavný, ale také vzdělávací, protože se mohou dozvědět více o historii a architektuře Dolních Vítkovic.

Hudební scény: 19 Míst plných zábavy

Festival Colours of Ostrava se může pochlubit celkem 19 scénami, které jsou jak open air, tak kryté. Tato rozmanitost umožňuje návštěvníkům užít si různorodé hudební styly a vystoupení od místních i zahraničních umělců.

Open air scény Colours of Ostrava

Open air scény jsou ideální pro ty, kteří milují atmosféru pod širým nebem. Nabízí prostor pro velké koncerty a tance pod hvězdami. Na těchto scénách se obvykle představují hlavní hvězdy festivalu, což zajišťuje neopakovatelnou atmosféru a nezapomenutelné zážitky.

Koukni...  6 lidí, které snědl had: Skutečné horory!

Atmosféra open air scén je jedinečná díky tomu, že můžete hudbu prožívat s dalšími tisíci fanoušky. Společný zážitek posiluje pocit sounáležitosti a euforie, kterou sdílíte s ostatními. Navíc máte možnost vidět velké pódiové efekty, které jsou pod širým nebem ještě působivější.

Open air scény často hostí také doprovodné programy jako taneční workshopy nebo vystoupení pouličních umělců, což přidává na dynamice a rozmanitosti celého festivalu. Děti si mohou užít různé aktivity a rodiče se zatím mohou bavit při poslechu své oblíbené hudby.

Kryté scény Colours of Ostrava

Kryté scény poskytují útočiště před nepříznivým počasím a jsou skvělé pro komornější koncerty a divadelní představení. Tato místa jsou často vybavena špičkovou technikou, což zajišťuje perfektní akustiku a vizuální zážitky.

V krytých scénách se často konají také přednášky, diskuse a workshopy, které nabízejí intelektuální obohacení a možnost dozvědět se něco nového. Tyto aktivity jsou ideální pro rodiny, které chtějí své děti vzdělávat i bavit současně.

Kryté scény mají také svou specifickou atmosféru, která je intimnější a často klidnější než na open air scénách. Je to skvělé místo pro odpočinek a poslech hudby v pohodlnějším prostředí. Děti si zde mohou odpočinout a rodiče si mohou vychutnat hudbu bez starostí o počasí.

Dav lidí sleduje koncert na hlavním pódiu "Česká Spořitelna Stage" během festivalu Colours of Ostrava, obklopený přírodou a barevným večerním nebem.
Hudební festival

Umělecké a světelné instalace

Festival není jen o hudbě. Colours of Ostrava je také známý svými výtvarnými a světelnými instalacemi, které dodávají areálu jedinečnou magickou atmosféru.

Interaktivní umění

Návštěvníci mohou objevovat různé umělecké instalace rozeseté po celém areálu. Tyto instalace často interagují s publikem a vytvářejí tak unikátní zážitky. Interaktivní umění je skvělý způsob, jak zapojit návštěvníky do dění a nabídnout jim něco víc než jen pasivní sledování.

Pro děti jsou interaktivní instalace obzvláště zábavné. Mohou si hrát, tvořit a objevovat nové věci, což jim poskytuje nejen zábavu, ale také vzdělávací hodnotu. Tento druh umění podporuje kreativitu a zvědavost, což je pro mladé návštěvníky ideální.

Instalace jsou často umístěny na nečekaných místech, což přidává prvek překvapení a dobrodružství. Procházka areálem se tak stává neustálým objevováním nových a zajímavých věcí, které oživují celý festivalový zážitek.

Světelné show Colours of Ostrava

Večer se areál promění díky světelným show, které osvětlí industriální budovy a vytvoří úchvatné vizuální efekty. Tyto show jsou často synchronizovány s hudbou, což vytváří fascinující audiovizuální zážitky, které zanechají hluboký dojem.

Světelné instalace dodávají festivalu nezapomenutelnou atmosféru, která je magická a okouzlující. Děti i dospělí budou nadšeni z barevných světel a pohyblivých obrazů, které proměňují areál v pohádkový svět.

Tyto světelné show jsou také skvělou příležitostí pro pořizování krásných fotografií, které budou skvělou vzpomínkou na festival Colours of Ostrava. Atmosféra večerního areálu plného světel a hudby je skutečně jedinečná a nezapomenutelná.

ČEZ Family park a dětská scéna Colours of Ostrava

Pro rodiny s dětmi je na festivalu připravena speciální část areálu – ČEZ Family Park a Dětská scéna. Zde se děti mohou bavit a rodiče si mohou na chvíli odpočinout.

Aktivity pro děti na Colours of Ostrava

Festival myslí i na ty nejmenší návštěvníky! V ČEZ Family Parku čeká nabitý program plný zábavy a nových zážitků. Oblíbené duo Kája a Bambuláček, hudební show Mouchy, klauniáda Klauni na volné noze, energický Bombarďák nebo koncert písniček z pořadu DějePIC! – to je jen malá ochutnávka toho, co si děti užijí.

Cirkusová dvojka Choker a Cheka rozesměje malé i velké, zatímco workshopy parkouru, tance, hry na ukulele nebo trénink s mažoretkami Elité odhalí skryté talenty.

Pohodlí pro rodiče i nejmenší

Festival je připraven i na potřeby rodičů s miminky. Kojící stan nabídne klidné zázemí, mikrovlnky, varné konvice a hygienické potřeby od firmy Procter & Gamble.

Unavené rodiče mohou využít hlídání dětí, které zajišťují zkušení profesionálové. Služba je k dispozici od otevření bran až do 20 hodin za 100 Kč za hodinu.

Praktické informace

 • Vstup pro děti do 140 cm zdarma
 • Otevírací doba ČEZ Family Parku, dětské scény a kojícího stanu:
  • Středa 17. 7. 2024: 12:00–20:00
  • Čtvrtek–sobota 18.–20. 7. 2024: 11:00–20:00
 • Sluchátka Earplugs k zapůjčení za vratnou zálohu 1000 Kč (pro ochranu dětského sluchu)
Koukni...  10+1 tipů proč na dovolenou s Travelking

Hlídání dětí Colours of Ostrava

Pro rodiče, kteří si chtějí užít koncerty bez starostí, je k dispozici profesionální hlídání dětí. Tento servis je velmi oblíbený, protože umožňuje rodičům relaxovat a užívat si festival, zatímco jejich děti jsou v bezpečí a pod dohledem.

Hlídání dětí je zajišťováno kvalifikovaným personálem, který se stará o to, aby se děti bavily a byly v bezpečí. Rodiče tak mohou být klidní a věnovat se svým oblíbeným aktivitám bez starostí o své ratolesti.

Praktické informace

 • Cena: 100 Kč za hodinu
 • Místo: Dětská scéna v ČEZ Family Parku
 • Věk dětí: Není uvedeno, ale předpokládá se, že služba je určena pro menší děti

Velký svět techniky

Jedním z nejzajímavějších míst v Dolních Vítkovicích je Velký svět techniky. Tento moderní vědecko-technický park nabízí 256 interaktivních exponátů, které zabaví celou rodinu.

Interaktivní exponáty

Děti i dospělí si mohou vyzkoušet různé vědecké experimenty a technologie. Je to skvělý způsob, jak se naučit něco nového a zároveň se bavit. Exponáty jsou navrženy tak, aby byly zajímavé a přístupné pro všechny věkové skupiny.

Interaktivní exponáty zahrnují širokou škálu témat, od fyziky a chemie po ekologii a vesmír. Tento rozmanitý výběr zaručuje, že si každý najde něco, co ho zaujme. Děti mohou objevovat a experimentovat, což podporuje jejich zvědavost a touhu po poznání.

Pro rodiče je velký svět techniky skvělou příležitostí, jak strávit kvalitní čas s dětmi a společně se učit. Tento park nabízí nejen zábavu, ale také vzdělávací hodnotu, což je pro rodiny velmi přínosné.

Vinárna v Bunkru Colours of Ostrava

Pro milovníky vína je tu Vinárna v bunkru. Tento unikátní prostor nabízí nejen kvalitní vína, ale také neopakovatelnou atmosféru industriálního prostředí.

Ochutnávky vína

Návštěvníci si mohou vychutnat víno z různých koutů světa a poslechnout si zpěv v intimním prostředí bunkru. Tento zážitek je nezapomenutelný a nabízí možnost objevovat nové chutě a vůně.

Vinárna v bunkru je ideálním místem pro relaxaci a odpočinek po celodenním festivalovém programu. Kromě vína si zde můžete vychutnat i různé delikatesy, které dokonale doplňují vinný zážitek.

Pro milovníky vína je tento prostor skutečným rájem. Můžete si zde povídat s přáteli, poslouchat hudbu a užívat si jedinečnou atmosféru, kterou nabízí pouze tento festival. Vinárna v bunkru je skvělým místem pro všechny, kdo si chtějí užít kvalitní víno v neobvyklém prostředí.

Hudební vystoupení

Vinárna v bunkru často hostí menší hudební vystoupení, která doplňují příjemnou atmosféru tohoto místa. Tato vystoupení jsou často akustická a nabízejí intimnější zážitek než velké koncerty na hlavních scénách.

Hudebníci, kteří zde vystupují, jsou často talentovaní umělci, kteří přinášejí svou vlastní hudbu a styl. Pro návštěvníky je to skvělá příležitost objevit nové talenty a užít si hudbu v klidnějším a intimnějším prostředí.

Malý svět techniky U6

Dalším zajímavým místem je malý svět techniky U6, který se nachází v budově bývalé VI. Jedná se o jedinečnou interaktivní výstavu zaměřenou na techniku a průmysl.

Interaktivní výstava

Návštěvníci si mohou prohlédnout různé technické vynálezy a zkusit si, jak fungují. Výstava je navržena tak, aby byla zábavná i poučná. Pro děti je to skvělá příležitost naučit se něco nového a zároveň se bavit.

Interaktivní výstava nabízí různé exponáty, které pokrývají širokou škálu technických témat. Od starých parních strojů po moderní robotiku, každý si zde najde něco, co ho zaujme. Děti mohou zkoumat, experimentovat a objevovat svět techniky z první ruky.

Pro rodiče je návštěva malého světa techniky U6 skvělou příležitostí strávit kvalitní čas s dětmi a podporovat jejich vzdělávání. Tento prostor je navržen tak, aby byl přístupný a zajímavý pro všechny věkové skupiny, což z něj činí ideální místo pro rodinný výlet.

Technické workshopy Dolní Vítkovice

Malý svět techniky U6 nabízí také technické workshopy, které jsou ideální pro děti i dospělé, kteří se chtějí dozvědět více o technice a průmyslu. Tyto workshopy jsou vedeny odborníky a nabízejí praktické zkušenosti a dovednosti.

Workshopy pokrývají různé oblasti, od základů mechaniky po programování a robotiku. Pro děti je to skvělá příležitost naučit se nové dovednosti a zároveň se bavit. Pro dospělé jsou workshopy možností rozšířit své znalosti a zájmy.

Design zóna Colours of Ostrava

Festival Colours of Ostrava zahrnuje také Design zónu, kde se představuje umělecká tvorba z oblasti designu, módy a výtvarného umění.

Umělecké instalace

Návštěvníci mohou vidět díla různých značek a designérů. Design zóna je skvělým místem pro objevování nových trendů a inspirací. Každý rok se zde představují noví umělci, kteří přinášejí své unikátní pohledy na design a umění.

Design zóna nabízí rozmanité instalace, které zahrnují různé formy umění od sochařství po digitální média. Pro milovníky umění je to skvělá příležitost prozkoumat nové techniky a styly, které mohou obohatit jejich vlastní tvůrčí proces.

Pro děti je Design zóna také fascinujícím místem. Mohou si prohlédnout a dotknout se různých uměleckých děl, což podporuje jejich kreativitu a představivost. Tento prostor je navržen tak, aby byl přístupný a zajímavý pro všechny věkové skupiny.

Koukni...  Green Card - Zelená karta: Vstupenka do USA!

Workshopy a přednášky

V Design zóně probíhají také workshopy a přednášky, kde se můžete dozvědět více o aktuálních trendech v designu a umění. Tyto akce jsou vedeny odborníky a nabízejí hlubší vhled do světa designu a umění.

Přednášky nabízí inspirativní příběhy a zkušenosti od renomovaných designérů a umělců. Pro dospělé návštěvníky jsou tyto přednášky skvělým zdrojem inspirace a nových nápadů. Design zóna je tedy ideálním místem pro všechny, kdo se zajímají o umění a design.

Ubytování na Colours of Ostrava

Pokud plánujete zůstat na festivalu více dní, je důležité si zajistit ubytování. Colours of Ostrava nabízí několik možností, kde můžete přenocovat.

Hotely

V okolí festivalového areálu je mnoho hotelů, které nabízejí komfortní ubytování pro návštěvníky. Na oficiálních stránkách festivalu najdete seznam doporučených hotelů, které jsou často v blízkosti areálu a poskytují speciální nabídky pro festivalové hosty. Více informací najdete zde.

Hotely nabízejí různé úrovně komfortu, od luxusních pokojů po cenově dostupnější varianty. Pro rodiny s dětmi jsou zde také možnosti rodinných pokojů a služeb, které zajišťují pohodlí pro všechny členy rodiny. Rezervace hotelu je ideálním řešením pro ty, kdo chtějí mít pohodlné zázemí a být blízko festivalu.

Kempy

Pro ty, kdo preferují dobrodružnější a levnější variantu, je k dispozici několik kempů v okolí areálu. Kempy nabízejí základní vybavení a jsou ideální pro mladší návštěvníky nebo rodiny, které si chtějí užít festivalovou atmosféru naplno. Více informací o kempech najdete zde.

Kempování je skvělou příležitostí, jak být blízko festivalu a zároveň si užít přírodu. Kempy jsou vybaveny sociálními zařízeními a často nabízejí i různé doplňkové služby, jako je stravování nebo možnost zapůjčení stanů. Pro rodiny je kempování zábavné a dobrodružné, což může být skvělým zážitkem pro děti.

Další možnosti ubytování na Colours of Ostrava

Kromě hotelů a kempů je možné využít i další možnosti ubytování, jako jsou pronájmy bytů nebo sdílené ubytování. Tyto možnosti mohou být výhodné pro větší skupiny nebo rodiny, které hledají více prostoru a soukromí. Na oficiálních stránkách festivalu najdete další tipy a doporučení.

Pronájmy bytů nebo domů nabízejí komfort a domácí atmosféru, což může být příjemné zejména pro rodiny s malými dětmi. Tato varianta umožňuje více flexibility a často i lepší ceny než hotely. Sdílené ubytování, jako je Airbnb, je také oblíbenou volbou mezi návštěvníky festivalu.

Vstupenky na Colours of Ostrava

Zajištění vstupenek na festival Colours of Ostrava je klíčovým krokem v plánování vaší návštěvy. Festival nabízí různé typy vstupenek, které vyhovují různým potřebám návštěvníků. Pro aktuální informace o vstupenkách a jejich cenách navštivte oficiální stránky festivalu zde.

Čtyřdenní vstupenka dospělý

 • Cena: 4 190 Kč
 • Popis: Tato vstupenka vám umožní vstup na všechny čtyři dny festivalu. Je ideální pro ty, kteří chtějí zažít kompletní festivalový program a neminout žádnou z akcí.

Jednodenní vstupenka na Colours of Ostrava

 • Cena: 2 990 Kč
 • Popis: Jednodenní vstupenka umožňuje vstup na jeden vybraný den festivalu. Je vhodná pro ty, kdo mají zájem pouze o konkrétní denní program nebo hlavní hvězdy vystupující v daný den.

VIP vstupenka na 4 dny dospělý

 • Cena: 10 990 Kč
 • Popis: VIP vstupenka zahrnuje vstup na všechny čtyři dny festivalu s přístupem do VIP zón. Tyto zóny nabízejí lepší výhled na hlavní pódia, komfortnější podmínky a speciální služby jako jsou samostatné bary a toalety.

Dětská vstupenka na 4 dny

 • Cena: 1 190 Kč
 • Popis: Děti do 140 cm mají vstup zdarma. Děti od 15 let a nad 140 cm, musí být doprovázeny dospělou osobou s platnou vstupenkou. Dětská vstupenka je skvělou možností, jak zapojit celou rodinu do festivalového dění.

Rodinný balíček

Pro rodiny s dětmi je připraven speciální zvýhodněný balíček „Rodinná dovolená na Colours“, který zahrnuje:

 • Cena: 22 990 Kč
 • 2x vstupenky na festival Colours of Ostrava včetně přístupu na diskuzní fórum Meltingpot
 • 2x dětské vstupenky na festival Colours of Ostrava včetně přístupu na diskuzní fórum Meltingpot
 • 1x ubytování ve vybaveném Glamour stanu v kempu Chill Village
 • 4x vstupenky do ZOO Ostrava
 • 4x vstupenky na Bolt Tower v Dolních Vítkovicích
 • 4x sedmidenní volné jízdenky MHD Ostrava
 • Doručení balíčku kurýrní společností až k vám domů

Tento balíček poskytuje kompletní festivalový zážitek pro celou rodinu, zajišťuje pohodlné ubytování a další atrakce, které si můžete užít během vašeho pobytu v Ostravě.

Slevy a akce na Colours of Ostrava

Colours of Ostrava často nabízí různé slevy a akce na vstupenky, zejména pro studenty, seniory a skupiny.

Sledujte oficiální stránky a sociální sítě festivalu, abyste byli informováni o nejnovějších nabídkách a slevách.

Tímto způsobem můžete ušetřit a zároveň si užít všechny výhody festivalu.

Kompletní shrnutí festivalu

Colours of Ostrava je festival plný zážitků pro celou rodinu. Ať už máte rádi hudbu, umění, nebo techniku, určitě si zde najdete něco, co vás zaujme. Pro rodiny s dětmi je připravena široká škála aktivit, takže si festival mohou užít všichni. Pokud letos Colours of Ostrava nestihnete, určitě si ho naplánujte na příští rok. Bude to stát za to!

Díky rozmanitým možnostem ubytování a bohatému programu je Colours of Ostrava ideálním festivalem pro všechny generace.

Užijete si hudbu, umění a společnost v jednom z nejunikátnějších festivalových areálů na světě!

Reklama Slevomat.cz

Colours of Ostrava – Hodnocení a zkušenosti

0,0
Vynikající0%
Velmi dobré0%
Průměrné0%
Špatné0%
Hrozné0%

Vaše komentáře

Zatím nejsou žádné komentáře… Buďte první, kdo ho napíše.


Přispějte svým komentářem nebo zážitkem z předchozích ročníků